Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu armatury łazienkowej?

0
267

Ceramika sanitarna to kluczowy element wystroju łazienki, który oprócz funkcji estetycznych powinien również spełniać określone wymagania dotyczące jakości, komfortu oraz praktyczności. I choć mogłoby się wydawać, że wybór wanny i umywalki to bułka z masłem, to właśnie te produkty sprawiają mnóstwo problemów klientom sklepów z wyposażeniem łazienkowym. Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę podczas wyboru armatury łazienkowej.

Umywalka – warto inwestować w solidne produkty

Ten element wyposażenia łazienki może być prawdziwą dekoracją, a projektanci wręcz prześcigają się we wzornictwie. Mała, kompaktowa umywalka o fantazyjnym kształcie może naprawdę zawrócić w głowie, jednak bardzo szybko po zamontowaniu może stać się prawdziwą udręką. Zdecydowanie lepszą opcją są możliwie jak największe umywalki, które zapewnią komfort mycia rąk oraz zapobiegną zachlapaniu podłogi.

Drugą kwestią, którą warto wziąć pod uwagę, jest sposób montażu. Modne umywalki Roca są dostępne właściwie we wszystkich możliwych formach. Sporą popularnością cieszą się modele nablatowe, które pełnią również funkcję dekoracyjną. Zlew można zamontować ponadto pod blatem, co także daje ciekawy efekt wizualny i nie wymaga czyszczenia ścian umywalki. W modelach wpuszczanych widoczne są jedynie krawędzie umywalki. Wiele osób decyduje się również na klasyczne umywalki naszafkowe, w przypadku których zlew jest wbudowany w mebel.

Wanna – ulubione miejsce w łazience

Wiele osób nie może wyobrazić sobie życia bez wygodnej wanny. To właśnie ten produkt jest często najbardziej przemyślanym elementem wyposażenia łazienki, a także ulubionym miejscem w domu. Wybór jest ogromny, dlatego warto poznać kilka najważniejszych faktów na temat zakupu wanny. W sklepie z armaturą łazienkową należy zwrócić uwagę na kształt i rozmiar produktu i wybrać taki, który będzie najbardziej odpowiadał potrzebom domowników.

Kolejną ważną kwestią jest montaż. Wanny Duravit to naprawdę bogaty asortyment, wśród którego można znaleźć oryginalne modele wolnostojące, praktyczne wanny narożne oraz luksusowe wanny z hydromasażem. Koniecznie należy również pamiętać o ograniczeniach wynikających z instalacji hydraulicznej. Przed wizytą w sklepie warto również dokonać dokładnych pomiarów, ponieważ może okazać się, że wybrany model zwyczajnie nie zmieści się w przeznaczonym miejscu.

Armatura łazienkowa – który materiał jest najlepszy?

Większość fachowców zdecydowanie poleca armaturę łazienkową wykonaną z akrylu. Jest to materiał niezwykle odporny na zarysowania, który zapewni estetyczny wygląd wanny lub umywalki przez wiele lat. Produkty akrylowe są ponadto lekkie, łatwe w czyszczeniu oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne czy też pęknięcia. Sporym gronem zwolenników może pochwalić się także ceramika, która jest uważana w branży za prawdziwą klasyką. Jej jedynym minusem jest podatność na pęknięcia i uszkodzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here