Oświetlenie

0
255

Nasze życie w dzisiejszych czasach jest bardzo ‘szybkie’. Ludzie ciągle się śpieszą, a stało się to już dla nas normalnością. Jesteśmy zbyt zajęci naszymi problemami i kłopotami życia codziennego, by dostrzec piękno życia i cieszyć się nim.
Warto zatrzymać się czasem, chociaż na kilka chwil, złapać oddech i zobaczyć piękno naszego świata.
Odpoczynek w naszym życiu pełnio bardzo ważną rolę. Niestety tak wiele osób o nim zapomina. Praca jest dla nas ważna, a nasze zmęczenie nie jest widoczne, ponieważ czujemy się nakręceni, a nasze ciało się do tego przyzwyczaja. Niestety skutki naszego przepracowania zobaczymy w dalszych latach naszego życia. W końcu dopadnie nas to, że nasze stawy i kości pobolewają, a kontakty z naszymi najbliższymi nie są już tak dobre jak za młodych lat. Czy nie warto spojrzeć na nasze życie przez pryzmat kogoś innego? Zobaczyć czy jesteśmy szczęśliwi w miejscu, w którym jesteśmy, czy nie chcielibyśmy stać się innym, lepszym człowiekiem.
Słowa te mogą zabrzmieć dla niektórych bardzo często. W końcu potrafimy wytykać innym błędy lub wady, ale jeśli mamy zrobić to sobie jest to omal niemożliwe.
Zatrzymajmy się czasem w tym pędzącym życiu i skupmy się na teraźniejszości, odpocznijmy na chwile.
Niekoniecznie odpoczynek musi wiązać się z wylotem do ciepłych krajów czy wakacjami nad morzem.
Możemy odpocząć na miejscu, czytając książkę w parku czy oglądając telewizje.
Nasz sen również jest bardzo ważny. Nasza sypialnia powinna być dobrze do niego przystosowana. Nie powinny tam dominować kolory, które są jaskrawe czy bardzo intensywne, a oświetlenie sypialni powinno być stonowane i nie popadać w blady odcień.
Najlepszym pomysłem mogłaby być kolorystyka w odcieniach szarości czy bieli. Są to kolory, które nie męczą naszego wzroku, a symbolizują spokój i równowagę. W sypialni również nie powinno znajdować się zbyt dużo przedmiotów. Telewizja, komputer czy bieżnia nie zdadzą tutaj swojego egzaminu, mimo że czasami lubi przed snem obejrzeć jakaś komedie czy posłuchać muzyki. Ważne jest, aby było to miejsce, które nas wyciszy i pomoże się zrelaksować, a rzeczy typu komputer zakłócają nasz spokój. Jednak dobrym pomysłem będzie kiedy w naszej sypialni będzie tylko duże, wygodne łóżko, szafki nocne oraz szafa.
Pamiętajmy, że podczas snu nie lubimy żadnego dopływu światła, a więc zamontowanie rolet będzie idealnym pomysłem.
Zadbajmy też o to, aby pokój był ciągle wietrzony, a pościel czysta i pachnąca, wtedy nasz sen będzie twardy i nie będziemy się budzić w ciągu nocy.
Jednak nie tylko sypialnia jest miejscem, w którym możemy się zrelaksować. Takim miejscem może być na przykład łazienka. Kto z nas nie uwielbia kąpieli w pianie, w tle uspokajająca muzyka i zapalone wokół świeczki. Oczywiście nie każdy ma czas na to, aby brać takie kąpiele na co dzień, ale myślę że raz w tygodniu każdy może znaleźć chwilę, aby taki relaks wprowadzić do swojego planu.
Innym miejscem może być salon. Jest to miejsce gdzie możemy spotykać się ze swoją rodziną, rozmawiać czy oglądać filmy.

designsekcja.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here