Alternatywa dla klasycznego domu

0
244

Budowa domu to wyjątkowe i ważne wydarzenie związane z wieloma emocjami. Dom jest miejscem, w którym spędzamy dużo czasu, dlatego warto jest zadbać żebyśmy czuli się w nim dobrze. Odpowiednio przygotowany plan podejmowanych działań, może wpłynąć kojąco przy podejmowaniu ostatecznych decyzji.

Wybór lokalizacji jest istotną sprawą. Warto się zastanowić jak się czujemy w mieście, a jak na wsi. Czy mamy blisko przyłącze do mediów, dogodny transport do pracy, sklepów, aptek itd. Liczy się również powierzchnia działki, musimy ją dostosować do zaplanowanego metrażu budynku i ogrodu. Co później? Pozostają już formalności: zakupienie gruntu, wniosek o pozwolenie na budowę oraz warunki zabudowy, uzbrojenie działki i długie czekanie na odbiór domu. A gdyby tak pominąć ostatni element?

Powoli wchodzi na rynek dom modułowy, który jest propozycją zastąpienia standardowego budownictwa. Składa się z kilku części, które zostają ze sobą połączone. Nie ma zbyt dużej dowolności
w konfigurowaniu układu pomieszczeń w nim, ale producenci stawiają na jak największą funkcjonalność. Taka konstrukcja zdobywa sobie zwolenników z uwagi na szybki czas realizacji. Po zaakceptowaniu projektu powstaje w przeciągu kilku tygodni niezależnie od pogody ani pory dnia. Elementy są tworzone w fabryce i dostarczane na plac budowy. W związku z tym, że są to domy, które można rozebrać i przewieść, aby uznać je za miejsce stałego zamieszkania muszą być połączone z fundamentem. Jest to chyba jedyna niedogodność związana z inwestycją, ponieważ większość przedsiębiorstw zajmujących się stawianiem tego typu budynków przerzuca obowiązek wylania fundamentu na osobę inwestującą. Samo ukończenie prac jest jednak zdecydowanie wygodniejsze niż po standardowym stawianiu domu. Nie wiąże się ze sprzątaniem po robotnikach i materiałach budowlanych. Działka jest czyta i można od razu przystąpić do projektowania przestrzeni zielonej.

Jaki jest kosz budowy? Producenci kuszą zdecydowanie niższymi cenami od klasycznego budownictwa. Jednak należy rozważyć kilka kwestii. Z jakiego materiału mają zostać wykonane elementy (np. różna może być cena keramzytobetonu czy drewna)?. Jakiej grubości ma być ściana? Jaka ma być grubość ocieplenia? No i oczywiście jakość wykończenia, sprzętów agd, mebli itd. Zdarzyć się może, że wybierając najwyższej jakości komponenty ostateczna suma będzie zbliżona do domu murowanego.

Postawienie domu modułowego jako pasywny budynek nie jest jedyną możliwością tego rozwiązania. Z uwagi na to, że można go stawiać nawet w trudnych okolicznościach tj. na gruncie o charakterze piaszczystym, podmokłym itp. świetnie sprawdzi się jako dom letniskowy, mini bar na plaży, kiosk.

Niska popularność budowy modułowej sprawia, że wciąż mamy obawy przed wyborem tej opcji. Nie ma się co bać, trzeba działać! Jeśli jesteś zainteresowany tym rozwiązaniem, ale z uwagi na niedostępność informacji w mediach rezygnujesz z podjęcia decyzji, popełniasz błąd. Zadecyduj odpowiedzialnie. Zasięgnij opinii u źródeł. Znajdź firmy, która zajmuje się budową tego typu domów. Skontaktuj się z nimi i porównaj opinie.

kopalniamarzen.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOświetlenie
Następny artykułGrupy krwi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here