Odnawiamy meble

0
246

Planujesz remont. Malowanie, tapetowanie, wymiana podłóg. Dużo pracy przed tobą, ale i również dużo pieniędzy do wydania. Chciałbyś również wymienić stare meble z salonu i sypialni, jednakże budżet już na to nie pozwala. Jest na to rada. Nie, nie zachęcam cię do wzięcia pożyczki. Jest sposób, by małym kosztem zyskać całkiem nowe meble. Powiem nawet więcej. Te nowe meble będą wyjątkowe i z duszą. Nie musisz już odkładać kolejnych kilka miesięcy, by zakupić nową komodę. Możesz odnowić swoje stare meble i nadać im nowego, świeżego wyrazu. Będą oryginalne i tylko twoje. Jest to także świetny pomysł, by dbać o naszą planetę. Nie wyrzucaj, tylko wykorzystaj. Wystarczy odrobinę ulepszyć stare meble. Najprostszą i najszybszą metodą jest malowanie mebli. Możesz to spokojnie wykonać sam, a potrzebne farby i artykuły malarskie spokojnie znajdziesz w najbliższym markecie budowlanym. Zastanawiasz się, czym pomalować meble? Opcji wyboru jest naprawdę wiele! Każda z farb daje różne efekty końcowe, dlatego warto poznać ich najbardziej popularne rodzaje.
1. Farba olejna – najbardziej popularna farba do mebli, zapewnia bardzo dobre krycie, jest odporna na działania zewnętrzne, dość prosta w rozprowadzaniu, musimy uważać, kiedy ją używamy, gdyż ma bardzo nieprzyjemny zapach i może wywołać bóle i zawroty głowy.
2. Farba ftalowa – kryje nieco lepiej niż farba olejna, jest również odporna na działania zewnętrzne, dobre znosi wilgoć, niskie temperatury, niestety również ma mocny i nieprzyjemny zapach.
3. Farba kredowa – wykorzystywana głównie do postarzania mebli, jest całkowicie bezpieczna dla dzieci.
4. Farba mleczna – składa się z pigmentu i mleka, można ją przygotować w warunkach domowych, służy również do postarzania mebli.
Wybierając farbę, odpowiednią dla swoich mebli, musisz zadać sobie podstawowe pytanie, jaki efekt chcesz uzyskać. Malowanie mebli nie jest trudne, jednakże wymaga od nas poświęcenia czasu oraz dobrego przygotowania. Jest to alternatywa dla tych, którzy chcieliby zmienić swoje stare meble, ale i również dla tych, co cenią sobie oryginalność.

intelektualnie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZamienniki jajka
Następny artykułCzym zmyć żywicę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here