Monitoring samochodu – dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie?

0
186

Monitoring pojazdów służbowych cieszy się u wielu pracodawców coraz większą popularnością. Wynika to z faktu, iż możliwość zlokalizowania samochodu w każdym momencie przynosi wiele korzyści. Dlaczego zatem warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Oszczędność pieniędzy

Jak wspomniano, monitoring samochodu wiąże się z wieloma wymiernymi korzyściami. Wśród nich na pewno wymienić można możliwość zaoszczędzenia niemałych środków finansowych. W pierwszej kolejności jest tu mowa o ograniczeniu kosztów związanych z paliwem. Lokalizacja pojazdu daje wgląd w dokładną trasę jaką przemierzył kierowca auta. Może się okazać, że kierowca mógłby jeździć krótszą trasą, ale sam tego nie wiedział. Często zdarza się to w przypadku nowozatrudnionych kierowców. Monitoring samochodu może zatem pomóc w określeniu innej drogi do klienta czy kontrahenta. Po drugie, lokalizacja pojazdów daje także możliwość zaoszczędzenia środków na mandatach. Dzięki lokalizatorowi GPS pracodawca dokładnie widzi w jaki sposób kierowca porusza się po drogach. Innymi słowy – czy nie łamie przepisów ruchu drogowego. Jeśli tak, to pracodawca może odpowiednio zareagować na tę sytuację.

Efektywniejsze zarządzanie pracą kierowców

Zdarza się, że kierowcy uważają fakt zainstalowanego lokalizatora GPS w samochodzie za brak zaufania pracodawcy do pracownika. To całkowicie błędne myślenie. Monitoring samochodu to możliwość znacznie lepszego i efektywniejszego zarządzania pracą kierowców. A to opłaca się również samym kierowcom. Przede wszystkim dzięki lokalizatorowi GPS zainstalowanemu w samochodzie kierowcy nie muszą już wypełniać różnego rodzaju raportów dotyczących przebiegu trasy. To dla nich znaczna oszczędność czasu. Jest to również wygodne rozwiązanie dla pracodawcy. Ten nie musi już analizować wieku papierowych raportów. Wszystkie dane i informacje szybko i automatycznie pobrać może z systemu GPS.

Większe bezpieczeństwo

Ogromną zaletą systemu GPS w autach jest znaczne zwiększenie bezpieczeństwa kierowców. Pracodawca w każdym momencie doskonale wie, gdzie znajduje się samochód oraz pracownik. W przypadku zdarzenia drogowego, wypadku bądź kolizji monitoring samochodu pozwala na szybkie wezwanie pomocy i przekazanie służbom ratowniczym dokładnej lokalizacji. To samo dotyczy choćby awarii samochodu, gdzieś na leśnej drodze, która przecież zawsze może się zdarzyć. Dzięki lokalizacji GPS pracodawca doskonale wie w jakie miejsce wysłać pomoc. Oczywiście wspomnieć trzeba również o tym, że monitoring auta jest zbawienny choćby w przypadku kradzieży samochodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here