Maroko – wycieczki

0
275

Maroko jest afrykańskim państwem, które znajduje się na północno-zachodnim krańcu tego gorącego kontynentu przy styku z Europą poprzez Cieśninę Gibraltarską. Maroko to bardzo popularny kierunek wśród turystów z Europy, całego świata, a także z Polski. Kraj ten jest bogaty w różnego rodzaju zabytki związane z kulturą muzułmańską, znajdziemy tutaj również pozostałości, ruiny związane z Imperium Rzymskim, liczne wpływy europejskie poprzez bliskość tego kontynentu i częstą wymianę handlową na przestrzeni wieków, a także różne ciekawe walory naturalne tego kraju, jak pustynie, łańcuchy Gór Atlas oraz wybrzeże Oceanu Atlantyckiego. Dzięki tym wszystkim walorom Maroko – wycieczki cieszą się tak dużą popularnością wśród turystów i są bardzo często wybierane jako sposób na spędzenie wakacji lub poznanie odmiennej kultury.

Jedną z największych atrakcji, jakie oferują Maroko – wycieczki jest możliwość romantycznego przepłynięcia Cieśniną Gibraltarską pomiędzy kontynentem europejskim a kontynentem afrykańskim. Turystów, którzy przypływają tutaj promami z Europy wita międzynarodowy port morski w mieście Tanger, które to należy do największych i najważniejszych miast w Maroku. Tanger jest zarówno pełen zabytków kultury marokańskiej wraz z Medyną, czyli arabskim Starym Miastem, jaki jest jednym z okien na świat dla tego starego i pięknego afrykańskiego kraju.

Stolicą Maroka jest przepiękne miasto, obfitujące w zabytki arabskiej kultury, czyli Rabat. Większość z najważniejszych zabytków tego miasta mieści się w urokliwej Medinie. Nieopodal Rabatu, na północ od niego, znajduje się inne ważne i zabytkowe miasto z Mediną, Sale. To również miejsce, którego odwiedzenie oferują Maroko – wycieczki. Na południe od Rabatu znajduje się inne bardzo ważne marokańskie miasto, Casablanca. To największe miasto tego pięknego kraju, centrum biznesu, wielka aglomeracja, w której zabytkowe uliczki Mediny kontrastują z nowoczesną zabudową biurowców i wieżowców.

Innymi ważnymi i wielkimi miastami Maroka są położone wewnątrz Maroka Marrakesz, dawna stolica tego półnoafrykańskiego kraju z pięknymi uliczkami i zakamarkami w Medinie, Fez oraz Meknes z bardzo malowniczymi Medinami, pełnymi uroczych uliczek. Niedaleko tych miast mieści się Volubilis, pozostałości, ruiny starożytnego miasta rzymskiego. To również jedna z ważniejszych atrakcji, które oferuje Maroko – wycieczki. Poprzez ten północnoafrykański kraj przebiega pasmo górskie Atlas. To jedna z atrakcji Maroka. We wschodniej części Maroka znajduje się pustynia Sahara, charakterystyczny element krajobrazu w tej części Afryki. Gdzie można na przykład przejechać się na grzbiecie (garbie) wielbłąda.

Maroko – wycieczki to również możliwość beztroskiego wypoczynku na plaży. Kraj ten oblewają bowiem wody Morza Śródziemnego na północy oraz Oceanu Atlantyckiego na zachodzie. Do najważniejszych kurortów wypoczynkowych Maroka należy jedno z najważniejszych miast tego kraju, czyli Agadir. Znajduje się on na atlantyckim wybrzeżu Maroka i stanowi ważną atrakcją turystyczną.

czas-wakacji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDo Rzymu
Następny artykułCo musisz zobaczyć na Maderze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here