Do Rzymu

0
259

Wycieczka do Rzymu to bez wątpienia bardzo dobra propozycja. Potwierdzi to każdy, kto choć raz w swoim życiu odwiedził Wieczne Miasto. Zresztą, gros osób wraca do Rzymu, bo jest to fantastyczne miejsce. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, bo tradycja łączy się z nowoczesnością.
Wycieczka do Rzymu to na pewno dobry sposób na to, żeby z grubsza ogarnąć miasto. Kiedy przewodnik oprowadzi nas po tych najbardziej typowych miejscach, zyskamy już pewną wiedzę i kiedy przyjedziemy tutaj ponownie, będziemy już jakby “u siebie”. Wówczas już obejdziemy się bez przewodnika, dając sobie doskonale radę sami.
A jakie atrakcje zazwyczaj zapewniają typowe wycieczki do Rzymu, jakie oferują nasze biura podróży? Tutaj można niejako z marszu wymienić kilka takich żelaznych punktów programu. Dokonajmy zatem krótkiego przeglądu takich typowych ofert wycieczkowych. Każdy turysta przybywający do Rzymu musi zwiedzić Bazylikę św. Piotra. To niejako podstawa i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. We wnętrzu świątyni koniecznie trzeba zobaczyć słynną “Pietę” dłuta Michała Anioła i oczywiście grób św. Jana Pawła II. Natomiast na Placu św. Piotra trzeba spotkać się z papieżem – na audiencji generalnej. Nie można bowiem być w Rzymie i nie widzieć papieża.
Kolejnym punktem programu jest Koloseum. Pozostałości antycznego amfiteatru oglądać można oczywiście od wewnątrz, bo normalne wchodzi się do środka. W tym miejscu możemy zatem poczuć się jak starożytni. Z tą tylko różnicą, że nie musimy patrzeć na krwawe walki gladiatorów, które były przecież niewątpliwą atrakcja dla mieszkańców stolicy rzymskiego imperium. Od Koloseum mamy już blisko do Forum Romanum. Nawiasem mówiąc, doskonały widok na Forum roztacza się z “okien” Koloseum. Można pospacerować wśród pozostałości dawnego centrum Rzymu i wyobrazić sobie, jak to miejsce przed wiekami tętniło życiem.
Wycieczka do Rzymu nie może być zaliczona, jeśli nie odwiedzimy kilku słynnych placów miasta. Najlepiej je oglądać wieczorem, kiedy wypełniają się turystami i wszędzie jest gwarno. Wieczorne i nocne życie Włoch to taka cecha charakterystyczna. Nic zresztą w tym dziwnego, ponieważ dopiero wieczorem można normalnie funkcjonować w tym gorącym klimacie. Obchodząc rzymskie palce, trafimy na jedną z najpiękniejszych fontann – Fontannę di Trevi. To dopiero cudo! Po renowacji to barokowe dzieło lśni jeszcze większym blaskiem. Koniecznie trzeba na jej tle zrobić sobie zdjęcie.
Innym zabytkiem, który warto zobaczyć, jest Zamek św. Anioła. Z tarasu tego obiektu można podziwiać piękną panoramę miasta. Koniecznie też trzeba przespacerować się po pobliskim Moście Aniołów, który prowadzi zresztą bezpośrednio do Zamku.
Muzea Watykańskie to kolejne miejsce w Rzymie, do które go trzeba zawitać. Prawdę mówiąc, trzeba by było co najmniej kilku dni, aby zobaczyć, jakie dzieła sztuki zostały tutaj zgromadzone, ale warto chociaż wpaść tu na kilka godzin. Grupa Laokoona”, “Dyskobol” czy
Kaplica Sykstyńska mówią już same za siebie.
Wycieczka do Rzymu to luksus, na który powinniśmy sobie pozwolić.

mojpodroznik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here