Co musisz zobaczyć na Maderze?

0
245

Madera jest portugalskim archipelagiem znajdującym się na Oceanie Atlantyckim. Znajduje się tam wiele pięknych miejsc godnych obejrzenia, przyroda tego rejonu także zachwyca.
Madera – wczasy na niej z pewnością będą bajkowe. Warto je jednak dobrze zaplanować. Na Maderze znajduje się miasto Funchal. Jest na tyle malownicze, że z pewnością każdy będzie nim zachwycony. Znajduje się tam port, starówka pełna zabytków oraz centrum pełne zieloności. Wzgórza, które otaczają miasto, są wypełnione wprost zielenią. W Funchal najlepsze będą jednak spacery urokliwymi uliczkami. Można tu znaleźć wiele dobrych kawiarni i restauracji z wybornym jedzeniem.
Jeśli pożyczymy samochód, możemy odwiedzić Porto Moniz. Umiejscowione tam zostały kompleksy basenów naturalnych. Wyżłobiono je w wulkanicznych skałach. To coś niesamowitego, a przy tym okazja, aby zobaczyć je niedrogo. Koszt wejścia to jedynie 1 Euro. Droga prowadząca wzdłuż wybrzeża będzie przez nas długo pamiętana. Widoki są niesamowite. Podczas drogi mijamy wodospady, które ochlapują niekiedy samochód.
Dolina Zakonnic brzmi intrygująco, czyż nie? Otóż uciekły tam zakonnice, które szukały schronienia podczas ataku piratów. Wydarzyło się to w XVI wieku. Uciekały właśnie z magicznego Funchal. Dolinę Zakonnic warto jednak odwiedzać podczas dobrej pogody. Wówczas widać będzie pełny widok, bez żadnych zakłóceń spowodowanych chmurami. Zjeżdżając w dół, około 300 metrów, znajduje się piekarnia z doskonałym chlebem kasztanowym. Można również skosztować babeczek z kasztanowym nadzieniem. To doskonały miejscowy specjał.
W październiku 2012 roku został otwarty niesamowity punkt widokowy na Cabo Girao. Jest on zdecydowanie najwyższym klifem na Maderze. Możemy tam wyjść na szklany balkon i obserwować leżącą 580 metrów pod nami plażę pełną skał oraz uprawy winogron. Wstęp na punkt widokowy jest całkowicie bezpłatny.
W Machico znajduje się sztuczna plaża, która także warto obejrzeć. Dużą zaletą sztucznej plaży jest jasny i delikatny piasek przywieziony specjalnie z Sahary. To miejsce często odwiedzane przez wielu turystów, dlatego najlepiej tam pojechać poza sezonem, kiedy ludzi jest znacznie mniej.
W Camara de Lobos mieści się nieduże miasteczko, które niegdyś często odwiedzał Winston Churchill. Mówi się, że szukał tam spokoju. W piękny, jasny dzień to idealne miejsce na spokojny spacer. Kamienista plaża, pobliskie kutry z rybami i nieduże, ładne domki to idealna lokalizacja na spokojny wypoczynek.
Madera to miejsce, na które potrzeba wiele czasu. Ma do zaoferowania wiele ciekawych lokalizacji, które warto byłoby zobaczyć. Madera posiada wiele różnych specjałów, znanych także i nam. Trzeba bowiem przypomnieć, że dawniej było to miejsce bardzo popularne wśród Anglików, którzy chętnie tu osiadali bądź robili interesy. Przywieźli ze sobą wiele swoich zwyczajów i pomysłów. W wielu domach czy kawiarniach do dziś pije się herbatę, zawsze o piątej. Jest ona podawana właśnie tak, jak powinna być przyrządzona w Anglii. Zdecydowanie Madera jest opcją na wakacje dla tych, którzy potrzebują pięknych widoków, dobrego jedzenia i spokoju.

freehostel.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMaroko – wycieczki
Następny artykułWycieczka do Rzymu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here