Jak wybrać najlepsze odżywki i produkty do kondycjonowania włosów?

0
153

Coraz więcej osób poza dbaniem o zdrowie i kondycję fizyczną, dba również o kondycję swoich włosów. Więc dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju odżywki, maski i olejki. Takich produktów w Internecie jest jednak tysiące, jeśli nie miliony do wyboru.

Coraz więcej osób poza dbaniem o zdrowie i kondycję fizyczną, dba również o kondycję swoich włosów. Więc dużą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju odżywki, maski i olejki. Takich produktów w Internecie jest jednak tysiące, jeśli nie miliony do wyboru. Jak w tym stogu siana znaleźć więc igłę? Jak wybrać dla siebie najlepszą odżywkę?

Zapytaj eksperta

Przy tak dużym wyborze stawianie na własne wyczucie bez specjalistycznej wiedzy jest nieco ryzykowne. W najlepszym razie stracimy pieniądze, a w najgorszym – zaszkodzimy włosom. Warto więc poradzić się eksperta – w tym wypadku fryzjera. Jeśli jednak nie masz wśród znajomych zaufanego specjalisty, szukaj kosmetyków w sklepach fryzjerskich. Tam znajdziesz tylko dobre produkty.

Bliżej natury

Zarówno fryzjerzy, jak i producenci kosmetyków fryzjerskich, coraz częściej zwracają się w stronę natury. Twórcy receptur odżywek poszukują skutecznych składników roślinnych, a że jest takich mnóstwo na całym świecie, to w odżywkach i maskach aż roi się od składników naturalnych. Specjalistyczne odżywki z dużej mierze opierają się na wyciągach i ekstraktach z kwiatów, ziół, nasion, owoców.  https://www.fryzomania.pl/category/odzywki-do-wlosow

Bardzo często sięgamy również po oleje do włosów, które fantastycznie wygładzają wszystkie rodzaje włosów. Dostępne są zarówno pojedyncze oleje, jak i mieszanka. Olejki sprawiają, że włosy stają się błyszczące i elastyczne. Zazwyczaj również doskonale chronią włosy przed gorącą temperaturą wydobywającą się z suszarki.

Częsta stylizacja

Każde włosy potrzebują odżywki. Jedne mniej, inne więcej i różnego rodzaju, jeśli chodzi o dedykowane główne działanie czy składnik. Możemy wtedy nakładać odżywkę lub maskę 1-2 razy w tygodniu. Natomiast gdy włosy są często stylizowane, poddawane wszelkiego rodzaju zabiegom z wykorzystaniem suszarki, lokówki czy prostownicy, to szansa na ich wysuszenie i zniszczenie rośnie. Wtedy zdecydowanie szybko powinniśmy sięgnąć po porządne odżywki polecane w hurtowni fryzjerskiej i stosować je regularnie, po każdym myciu włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here