Jakie powinny być skrzyniopalety?

0
395

Nie sposób zaprzeczyć, że dzisiaj skrzyniopalety w wielu sytuacjach okazują się niezastąpione. Do czego się one przydają? Jakie powinny być dobre kisteny?

Zastosowanie kisten

Wydaje się, ze istnieją dwa główne zastosowania skrzyniopalet plastikowych lub drewnianych. Są to:

– transport
– magazynowanie

Innymi słowy, w skrzyniopaletach plastikowych przetrzymuje się towary w magazynach oraz przewozi się je do sklepów. Jakie muszą więc one być i czy plastik jest faktycznie najlepszym materiałem?

Najważniejsze cechy dobrych palet

Decydując się na skrzyniopalety plastikowe trzeba się upewnić, iż są one składane. Ta cecha skrzyniopalet jest bardzo ważna, gdyż daje wiele możliwości. Przede wszystkim chodzi o to, że nieraz w magazynie nie ma towarów. Skrzyniopalety w takim przypadku niepotrzebnie zagracają tylko magazyn. Jednakże, jeśli producent skrzyniopalet tworzy kisteny składane problem znika.

Ponadto, na pewno bardzo ważna jest także wytrzymałość skrzyniopalety plastikowych. Niektórzy martwią się, że plastik nie jest wystarczająco wytrzymały i nie wytrzyma pod naciskiem ciężkich towarów. Okazuje się natomiast, że nowoczesny plastik niewiele ustępuje drewnu pod względem wytrzymałości mechanicznej. Dlatego też kisteny od producenta skrzyniopalet plastikowych mogą magazynować i transportować nawet ciężkie towary.

Warto również zwrócić uwagę, iż skrzyniopalety plastikowe pod niektórymi względami są nawet bardziej wytrzymałe od skrzyniopalet drewnianych. Oczywiście, nie chodzi tutaj o wytrzymałość mechaniczną, ale chemiczną. Rzecz w tym, iż drewno ulega natychmiastowemu wręcz zniszczeniu pod wpływem działania dziesiątek rozmaitych substancji. Plastik pod tym względem wypada zdecydowanie lepiej. Wydaje się, że jeśli chodzi o skrzyniopalety plastikowe jest to dosyć ważne. Znajdują się w nich bowiem bardzo często rozmaite towary, które składają się między innymi z substancji żrących. Jeśli wszystko przebiega zgodnie z planem kisteny nie mają kontaktu z tymi substancjami. Czasami jednak dochodzi do wycieków czy innych wypadków.

Wybór koloru skrzyniopalet plastikowych

Dzisiaj producent skrzyniopalet sprzedaje je w bardzo wielu kolorach. Dlaczego jest to ważne, aby skrzyniopalety nie był jednokolorowe? Rzecz w tym, że różnorodność kolorów pozwala w łatwy sposób odróżniać w magazynie poszczególne towary. Wystarczy każdy rodzaj produktów pakować do skrzyniopalet plastikowych w innych kolorach.

Tekst powstał dzięki pomocy specjalistów z Schoeller Allibert – palety plastikowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here