Dlaczego warto udać się na wycieczkę do Islandii?

0
287

Islandia, czyli kraina lodu i zimowych swetrów jest wyjątkowym krajem, który z pewnością zachwyci każdego. Wyróżnia się on nie tylko wymagającym, aczkolwiek zachwycającym klimatem, ale również przepięknym, urokliwym krajobrazem typowym tylko dla niego. Nic zatem dziwnego, że wycieczki na Islandię zaczynają się cieszyć coraz większą popularnością wśród Polaków. Dlaczego warto zatem zainteresować się tym krajem, a potem wpisać w wyszukiwarkę hasło: “Islandia wycieczki“?

Kiedy nocą nie zachodzi słońce

Największym zaskoczeniem dla zagranicznych turystów, którzy po raz pierwszy przyjechali na Islandię, może okazać się jej zmienna pogoda. Ze względu na swoje niezwykłe położenie geograficzne- ponieważ Islandia jest niewielką wyspą otoczoną z wszystkich stron oceanem- warunki atmosferyczne mogą diametralnie zmienić się w ciągu pięciu minut. Jeśli nawet do południa jest piękna, słoneczna pogoda, a na niebie nie widać ani jednej chmurki, to za parę chwil może zacząć dąć gwałtowny wiatr, który jest w stanie przewrócić człowieka. Dlatego każdy, kto decyduje się na wycieczkę w ten region, powinien zabrać ze sobą grubą, ciepłą i nieprzewiewną kurtkę.

Niezmiernie fascynujący zaś musi być widok nocnego, letniego nieba na Islandii. Ponieważ kraj ten znajduje się bardzo blisko północnego koła podbiegunowego, podczas lata zimą praktycznie nie zachodzi tam słońce w nocy.

Kraina skał i lodu

Najbardziej zachwycające dla każdego turysty będą jednak islandzkie widoki. Niezależnie od tego, czy planuje on objechać całą wyspę, czy odwiedzić tylko kilka najciekawszych jej miejsc, z pewnością na długo zapamięta obraz potężnych wodospadów, bezkresnych lodowców, pól lawowych i dzikich, wolno pozostających trawą pastwisk.

Islandia- wycieczki na każdą kieszeń?

Jeśli interesuje nas Islandia, wycieczki warto szukać już kilka miesięcy wcześniej, ponieważ kupując lot ze znacznym wyprzedzeniem, można zaoszczędzić znaczne pieniądze. Na miejscu bowiem będziemy potrzebować o wiele więcej gotówki niż podczas podróży do innego europejskiego państwa. Ponieważ kraj ten należy do jednych z najbogatszych w Europie, ceny nawet podstawowych produktów spożywczych są znacznie większe niż w Polsce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here