Jak zapakować szkło do wysyłki kurierem?

0
197

Wysyłka szklanych przedmiotów może być dość kłopotliwa. Delikatne, kruche rzeczy mogą łatwo ulec zniszczeniu w transporcie. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia szklanych przedmiotów, należy je odpowiednio zapakować. Podpowiadamy, jak zrobić to poprawnie.

W co zapakować szklane przedmioty?

Kruche przedmioty należy umieścić w solidnym opakowaniu kartonowym. Najlepiej sprawdzi się nowy, bardzo sztywny karton. Wybrany karton nie może mieć na swojej powierzchni żadnych wybrzuszeń, zagnieceń, rozdarć czy innych uszkodzeń.  Warto postawić na kilkuwarstwowe opakowanie, które będzie wyróżniać się świetną jakością oraz najwyższą odpornością na wszelkie niekorzystne czynniki. Waga wysyłanych przedmiotów nie może przewyższać wytrzymałości opakowania. Karton powinien być odpowiednio dopasowany do rozmiaru przesyłki. Przedmioty znajdujące się w środku nie powinny stykać się z jego ścianami – szczególnie rzeczy o ostrych krawędziach, które mogłyby uszkodzić powierzchnię opakowania. Karton należy zabezpieczyć porządną, grubą taśmą klejącą. 

Odpowiednie wypełnienie paczki to podstawa 

Zawartość paczki należy odpowiednio zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Doskonale sprawdzi się do tego profesjonalne wypełnienie. Można użyć na przykład wkładów styropianowych, wypełnienia typu flopak, pociętej gąbki czy kawałków styropianu. Szklany przedmiot powinien być dodatkowo zawinięty w grubą warstwę folii bąbelkowej, która zmniejszy siłę wstrząsów podczas transportu. Jeśli w jednej paczce chcemy wysłać kilka delikatnych rzeczy, należy rozmieścić je daleko od siebie. W wolnych przestrzeniach pomiędzy poszczególnymi przedmiotami należy umieścić dodatkową porcję wybranego wypełnienia. 

Gotową przesyłkę warto oznaczyć specjalną nalepką, która wskaże zawartość paczki – np. „uwaga szkło”.

Wybór firmy kurierskiej

Paczkę zawierającą delikatne przedmioty najlepiej wysłać za pośrednictwem sprawdzonej i cenionej firmy kurierskiej. Najlepszego przewoźnika można znaleźć na platformie logistycznej epaka.pl. Ten profesjonalny broker kurierski współpracuje z najpopularniejszymi firmami kurierskimi w kraju. Klienci mogą w szybki i sprawny sposób porównać oferty poszczególnych dostawców. Operator logistyczny epaka.pl umożliwia nadanie paczki w kilka minut bez zawierania żadnych wiążących umów. Przesyłkę może odebrać od nadawcy wybrany kurier we wskazanym terminie. 

Operator logistyczny epaka.pl umożliwia nadawanie przesyłek o różnych kształtach i wymiarach – zarówno w kopertach, jak i w kartonach czy na paletach bądź półpaletach. Każdy klient samodzielnie określa rodzaj przesyłki, jej wagę oraz rozmiar.

Broker, chcąc zapewnić swoim klientom stuprocentowe zadowolenie z jakości świadczonych usług, oferuje wiele udogodnień. Jednym z nich jest śledzenie paczki GLS, DPD, InPost, UPS, FedEx i każdego innego przewoźnika, z którym współpracuje. Skorzystanie z usług brokera kurierskiego to gwarancja najniższych cen, doskonałej obsługi i bezpiecznej dostawy do odbiorcy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here