Jak rozliczyć PIT-37?

0
253

Podatki podzielić można na dwie grupy, czyli podatki pośrednie i bezpośrednie, do których zalicza się podatek podatek dochodowy od osób fizycznych.

Zeznanie podatkowe za 2019 rok należy złożyć na formularzu PIT 37 do 30 kwietnia 2020 roku. Obecnie sposobów na rozliczenie tego podatku jest sporo, bowiem na rynku oferowane jest wiele programów do wypełniania tego rodzaju deklaracji. Dzięki tym rozwiązaniom można szybko i wygodnie obliczyć wysokość podatku PIT wykorzystując ulgi i odliczeniami oraz nowe koszty i nową kwotą wolną od podatku.

PIT online to najlepszy i najprostszy a zarazem bezpieczny sposób na rozliczenie przez internet. Wymieniony wcześniej rodzaj formularza jest przeznaczony dla podatników, którzy rozliczają się:

  • indywidualnie,
  • wspólnie z małżonkiem,
  • jako osoby samotnie wychowujące dzieci,
  • oraz dla osób, które mają miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w innym niż Polska państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w innym państwie należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego albo w Konfederacji Szwajcarskiej i które przychody opodatkowują przy zastosowaniu skali podatkowej.

Jedną z opcji rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych jest usługa Twój e-PIT. Będzie ona funkcjonować od 15 lutego 2020 i obejmować rozliczenia podatkowe PIT za rok 2019. Dzięki niej nie ma konieczności przepisywać ręcznie informacji z PIT-ów  i załączników. Czynność tę wykona Ministerstwo Finansów i przygotuje wstępnie wypełnione rozliczenie roczne. Warto zaznaczyć, iż wczytując przygotowany na serwisie Ministerstwa Finansów dokument można sprawdzić wszystkie przychody, koszty uzyskania oraz wybierać przysługujące ulgi i odliczenia. Wybierając tę formę opodatkowania jest pewność, że deklaracja roczna jest przygotowana prawidłowo i jest kompletna. Tym samym ogranicza się ryzyko kontroli urzędu skarbowego, a także niepotrzebnych odsetek za zwłokę. Jeśli zatem w ten sposób przygotowana deklaracja przesłana jest do US przy użyciu usługi e-Deklarację zwrot podatku następuje w terminie najpóźniej do 45 dni.

PIT online

Wczytując, weryfikując i rozliczając mamy pewność, że w formularzu:

  • znalazły się w nim wszystkie źródła przychodów,
  • zapłacony zostanie najniższy podatek, dzięki zastosowaniu maksymalnych kosztów uzyskania przychodu,
  • po sprawdzeniu i uzupełnieniu wszystkich ulg i odliczeń zwrot jest właściwie ustalony.

Warto wspomnieć, że można  skorzystać z mobilnej wersji i wysłać e-Deklaracje także z telefonu komórkowego lub tabletu. Ponadto aplikacja umożliwia śledzenie komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów, aż do automatycznego odbioru UPO.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here