Internetowy kalkulator OC – czy działa bez podawania danych?

0
308

W dobie internetu, znalezienie dobrego i taniego pakietu OC jest dużo łatwiejsze i szybsze. Wystarczy skorzystać z kalkulatorów i porównywarek online, by znaleźć dla siebie idealną opcję w atrakcyjnej cenie. Co jednak, jeśli nie chcemy podawać swoich wrażliwych danych w formularzach? Czy kalkulator bez podawania danych osobowych ma sens? Podpowiadamy!

Co to jest kalkulator OC?

W dzisiejszych czasach ogrom spraw można załatwić bez wychodzenia z domu. Przez internet można kupić nawet polisę OC. To spore udogodnienie. Rozwiązuje wiele problemów i oszczędza stania w kolejkach. Pozwala również na sprawne i szybkie porównanie dużej ilości ofert, dzięki czemu w prosty sposób znajduje się tanie ubezpieczenie. Z pomocą przychodzi tutaj kalkulator ubezpieczenia OC.

Taki kalkulator pozwala na zapoznanie się z ofertami różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Aby z niego skorzystać, należy wprowadzić swoje dane, w tym także te wrażliwe, jak: pesel, numer telefonu czy płeć. Część rubryk do wypełnienia dotyczy samego pojazdu. W kalkulatorze OC trzeba podać: model i markę auta, pojemność silnika, rok produkcji, a nawet rodzaj używanego paliwa. Ma to swoje uzasadnienie – takie informacje umożliwiają podanie dokładnych kosztów OC. Dzielenie się przez internet szczegółowymi danymi w wielu kierowcach budzi niepokój lub sprzeciw. Rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z opcji obliczania OC bez podawania danych, ale czy takie działanie ma sens?

Czy dane są potrzebne do kalkulatora OC?

W kalkulatorach OC można nie podawać danych osobowych oraz szczegółowych danych pojazdu. Zwykle jednak nie poleca się tej opcji. Dlaczego? Uzyskane w ten sposób wyliczenia nie są na ogół miarodajne. Brak ważnych informacji na temat kierowcy i jego samochodu sprawia, że nie można ustalić dokładnej składki ubezpieczenia OC. W związku z tym, proponowane wyliczenia mogą się znacząco rozmijać z rzeczywistością.

Brak danych osobowych w formularzu kalkulatora OC sprawia, że niektórzy ubezpieczyciele w ogóle nie przedstawią nam swojej oferty. Nie mogąc sprawdzić historii polis czy przysługujących nam zniżek, nie są po prostu w stanie dokonać właściwych obliczeń. To czego się zaś dowiemy, może nie mieć realnego przełożenia na prawdziwe koszta polisy.

Im więcej danych wprowadzimy, tym dokładniejsze obliczenia uzyskamy. Wypełnienie wszystkich pól sprawia, że zaproponowane nam zostaną rzetelne oferty. Kierowców, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich personaliów powinna uspokoić informacja, że taki kalkulator OC działa podobnie do internetowego banku. Wprowadzone do niego dane nie są wykorzystywane do innych celów, niż przedstawienie najlepszego pakietu ubezpieczeniowego.

Zastanawiasz się za co można stracić prawo jazdy w 2020? To przeczytaj wpis z akademii mfind – https://www.mfind.pl/akademia/dla-kierowcow/za-co-mozna-stracic-prawo-jazdy-aktualne-przepisy-na-rok-2020/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here