Gdzie legalnie oglądać filmy i seriale o sporcie?

0
177

Okres izolacji spowodowany przez pandemię koronawirusa można wykorzystać w produktywny sposób. My polecamy nadrabianie filmowych i serialowych zaległości. Jeżeli interesuje Cię sport i kultura, możesz wybierać pozycje o takiej właśnie tematyce. Obecnie dostępnych jest wiele nowych produkcji, które opowiadają historię znanych sportowców. Wystarczy ich dobrze poszukać. 

Legalna kultura 

Przez lata użytkownicy internetu traktowali go jak darmowy dostęp do wszelkiego rodzaju filmów i seriali. Na szczęście od kilku lat ulega to zmianie. Z roku na rok spada odsetek  użytkowników ściągających filmy i seriale z internetu. Coraz więcej widzów jest świadomych tego, że pobieranie filmów lub seriali z nielegalnych źródeł to kradzież i przestępstwo. Zwykle userzy wykorzystywali do poobierania torrenty, czyli strony z nielegalnymi plikami w internecie.   

Filmy i seriale legalnie w internecie

Internet daje całe spektrum możliwości. Między innymi dzięki niemu mamy dostęp do wielu propozycji serialowych i filmowych. Niektóre platformy dają dostęp do wideo za darmo i legalnie, jest to np. YouTube lub serwis wideo na żądanie Vod.tvp.pl należącym do TVP.

Youtube 

Platforma YouTube współpracuje ze znanym studiem TOR, czyli producentem popularnych filmów takich jak “Podwójne życie Weroniki” czy “Krótki film o zabijaniu”. YouTube może więc udostępniać na swojej platformie niektóre z tych filmów. Jednak trzeba tu zaznaczyć, że mowa o klasycznych, nieco starszych filmach. Producenci filmowi preferują wydawać filmy w cyklu dystrybucyjnym, co oznacza, że z początku trafiają one do kin, następnie udostępniane są na DVD, a dopiero na ostatnim etapie trafiają do płatnych telewizji i serwisów internetowych.

Netflix 

Netflix, czyli amerykański serwis z filmami i serialami, który działa na zasadach abonamentu. Jest to obecnie najpopularniejsza platforma streamingowa w Polsce. Użytkownicy Netflixa zobowiązani są do opłacania pakietu, dostępnego w trzech wersjach: 

  • podstawowej dla jednej osoby (34 zł), 
  • standardowej w wersji HD dla dwóch osób (43 zł),
  • premium w Ultra HD dla czterech osób (52 zł). 

Opłacając wymaganą kwotę, zyskuje się nieograniczony dostęp do najnowszych filmów, seriali i programów. Z Netflixa można korzystać na telewizorach ze smart TV, na laptopach i wszystkich urządzeniach mobilnych.

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video to największy sklep internetowy na świecie. Działa on zgodnie z zasadami modelu subskrypcyjnego, użytkownik musi uiszczać co miesiąc opłatę. Tylko wtedy otrzymuje nieograniczony dostęp do całkowitej oferty filmów i seriali, w tym produkcji własnych serwisu. Niektóre z dostępnych filmów dostępne do Amazon Prime Video mają lektora lub polskie napisy.

HBO GO 

HBO GO udostępnia najlepsze seriale i filmy niemalże prosto z kina. Każdy nowy użytkownik może wypróbować serwis przez 7 dni bezpłatnie. Następnie musi zacząć uiszczać wymaganą miesięczną opłatę, która wynosi 24,90 zł. HBO GO możesz też aktywować w ramach ofert operatorów telewizyjnych, internetowych oraz komórkowych. Sprawdź, czy w swoim pakiecie nie masz dostępu do HBO GO. Z HBO GO korzystać można za pomocą laptopa, telewizora ze smart tv, lub urządzeń mobilnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here