Body dla niemowląt – rodzaje, cechy, wybór odpowiedniego produktu

0
193

Przyjście na świat dziecka to niezapomniana chwila, która przynosi wiele emocji oraz wrażeń. Do chwili tej należy także odpowiednio się przygotować. Przed przyjęciem nowego członka rodziny warto wyposażyć się w niezbędny pakiet narzędzi i akcesoriów pielęgnacji. Rzeczy potrzebnych do opieki nad dzieckiem oraz wspomagania jego prawidłowego rozwoju. Wyprawka dziecięca powinna obejmować wiele elementów, wśród których jedną z głównych roli stanowią ubranka. Ubranka należy odpowiednio dobierać, jak również poddawać je zabiegom higienicznym, tak by były bezpieczne dla samego bobasa. Wraz z rozwojem dziecka, należy wymieniać ubranka, dopasowując je do wzrostu, wielkości i poziomu rozwoju malucha.

Jak wybrać body niemowlęce? Czym charakteryzują się idealne śpiochy?

Stroje niemowlęce powinny przede wszystkim spełniać oczekiwania maluchów i ich opiekunów. Przed wyborem odpowiedniego ciuszka należy określić potrzeby, przeznaczenie i indywidualne wymagania dziecka. Body dla niemowlaka nie powinny ograniczać ruchów dziecka, musza być wykonane ze sprawdzony, nieuczulających i bezpiecznych materiałów. Zaleta tego rodzaju akcesoriów jest również łatwość utrzymania czystości oraz wygoda przebierania dziecka. Wśród oferowanych produktów można wyróżnić wiele rodzajów oraz typów ubranek. Standardowe body dla niemowląt zbudowane jest z górnej części, która najczęściej stanowi bluzeczkę z długim, krótki rękawem lub samymi ramiączkami. Część ta nierozdzielnie połączona jest z materiałem, kształtem przypominającym majtki zapinane w kroku.

Wśród najbardziej powszechnych i najwygodniejszych rozwiązań znajduje się body kopertowe 56. Ten rodzaj ubranka posiada charakterystycznie umiejscowione zaczepy – przyszyte po skocie, zapewniające jeszcze łatwiejszą obsługę. Taki system zapięcia wymusza kopertowe ułożenie się materiału, co pozwala łatwo odróżnić ten system. Podczas wyboru odpowiedniego body warto zwrócić uwagę na kilka parametrów, którymi są:

– rodzaj materiału,
– rozmiar,
– długość rękawka,
– sposób zakładania,
– rodzaj zapięcia,
– atesty i certyfikaty,
– sposób pielęgnacji,
– producent, cena, itp.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here