Zlewozmywak granitowy z baterią i dozownikiem – wybierz idealny zestaw do swojej kuchni

0
211

Zlewy granitowe są coraz powszechniejszym wyborem do kuchni. I nic dziwnego, gdyż są nie tylko piękne, ale także i praktyczne. A to powoduje, że zbierają same pozytywne opinie. By natomiast ułatwić nam kwestię doboru wyposażenia do zlewu, producenci oferują nam idealnie dopasowane do nich baterie i dozowniki. Jak stworzyć harmonijny zestaw i gdzie go kupić?

Zlewy granitowe – jakie mamy do wyboru?

Zlewozmywaki z granitu występują w całej gamie kolorów. Od czarnych, które zdają się być najbardziej popularne, poprzez różne odcienie szarości i beży aż po klasyczną biel. Zlewy te mogą też mieć różne wykończenie: matowe, z drobinkami czy z połyskiem. Równie szeroki wybór mamy w odniesieniu do ich konstrukcji. Zlewozmywaki granitowe mogą mieć kwadratowe, prostokątne albo okrągłe komory. Na rynku znajdziemy modele jedno-, półtora- i dwukomorowe. Wszystkie wersje możemy kupić z ociekaczem lub bez. Dzięki temu zlewy z granitu mogą być idealnie dostosowane do wystroju kuchni i jej układu i wymiarów.

Zlew z granitu – czy warto?

Poza tym że zlewozmywaki granitowe są dostępne w przeróżnych wersjach i świetnie się prezentują, są też wysoce praktyczne w użytkowaniu. Przede wszystkim są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak uderzenia czy zarysowania. Nie straszne im też promieniowanie UV, dlatego też na wiele lat zachowują swój oryginalny kolor. Są też wyjątkowo łatwe w konserwacji i utrzymaniu w czystości. Jak wyczyścić granitowy zlewozmywak? Tak naprawdę czyszczenie zlewu z granitu ogranicza się do regularnego przecierania go ściereczką zwilżoną wodą i płynem do mycia naczyń bądź mydłem. Raz na jakiś czas zalecana jest też jego impregnacja. Do tego zabiegu potrzebny będzie nam dedykowany środek, którym wystarczy przetrzeć powierzchnię zlewu.

Zlewy granitowe

Akcesoria do zlewozmywaków – jak dobrać?

Do zlewozmywaka oczywiście musimy dobrać baterię kuchenną. Do zlewów granitowych pasować będą zarówno baterie granitowe – dobrane pod kolor, jak i baterie stalowe. Niekiedy producenci sprzętów AGD proponują nam zakup zlewozmywaka w komplecie z baterią. Decydując się na taki wybór, mamy pewność, że oba elementy stworzą idealny zestaw.  Dodatkowe wyposażenie zlewu może stanowić dozownik do płynów. Wbudowany dozownik pozwala nam na ukrycie mało estetycznie wyglądającej butelki z płynem do naczyń. Znad powierzchni zlewu wystawać będzie jedynie pompka i końcówka dozująca. To kolejne praktyczne i łatwe w użytkowaniu akcesorium. Uzupełnianie dozownika polega na odkręceniu pompki i nalaniu płynu od góry, nie wymaga więc żadnych skomplikowanych zabiegów. Równie prosty zresztą jest jego montaż.

Jak zainstalować dozownik do płynu na zlewie granitowym?

Jeżeli w zlewie mamy już przygotowany odpowiedni otwór, wystarczy złożyć elementy pompki, następnie, korzystając ze znajdujących się w komplecie podkładek i nakrętek, uzupełniony płynem pojemnik przykręcić od spodu zlewozmywaka. Po której stronie zlewu umieścić dozownik? Tu tak naprawdę wszystko zależy od naszej wygody i tego, czy jesteśmy prawo- czy leworęczni. A co jeśli w naszym zlewie nie ma otworu na dozownik?

dozownik do płynu na zlewie granitowym

Jak wybić otwór w zlewie granitowym?

Do zrobienia otworu z zlewie z granitu niezbędna będzie nam wiertarka, półokrągły pilnik z węglika krzemu lub pilnik ślusarski oraz wiertło koronowe o odpowiedniej średnicy. Zlew układamy na tekturowej podkładce komorą zmywania do góry i z pomocą narządzi wykonujemy odwiert w wybranym miejscu. Na końcu krawędzie otworu wygładzamy pilnikiem. Gdzie najlepiej wybić otwór na dozownik i w jakiej odległości od baterii powinien się on znajdować? Zlewy granitowe często posiadają podfrezowane otwory na akcesoria, co ułatwia nam ich poprawne wywiercenie i rozwiązuje kwestię rozmieszczenia dodatkowych elementów. Pamiętajmy, że by zapewnić sobie wygodę użytkowania baterii i dozownika, należy zachować pomiędzy nimi odpowiedni odstęp.

Zlewozmywak granitowy z baterią i dozownikiem – gdzie kupić online?

Zlewy z granitu z zestawem akcesoriów znajdziemy w sklepach oferujących nam wyposażenie do kuchni, ale też bezpośrednio na stronach producentów. Zamawiając taki komplet, zwróćmy uwagę na to czy w zestawie znajdziemy także niezbędne akcesoria montażowe, takie jak na przykład syfon. Sprawdźmy także, czy zlew posiada gotowe otwory na baterię i dozownik. To ważna kwestia również, gdy decydujemy się na wybór zlewozmywaka z korkiem automatycznym. Jedne modele będą posiadać już otwór na baterię, dozownik czy pokrętło korka, inne wymagają wybicia otworu. Jednak sklepy bardzo często oferują usługę wiercenia otworu w wybranym przez nas miejscu, w cenie zakupu zlewozmywaka. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi nam montaż naszego nowego zlewu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here