Promocje skłaniają do zakupów

0

Promocje są elementem marketingu sprzedaży, którego głównym celem jest skłonienie klientów do jak największej liczby zakupu danego produktu w możliwie najkrótszym czasie. Promocja stanowi podstawową formę komunikacji marketingowej zwiększająca popyt na dany produkt. Pod wpływem reklam w mediach a następnie promocji w markecie reklamowanego produktu dokonujemy jego zakupu nie zastanawiając się jak jest faktyczna cena oferowanego w promocji produktu. Zakupy produktów objętych promocją częściej dokonywane są przez kobiety, bo to one częściej szukają podczas zakupów okazji i na ich zakupy ma wpływ wiele bodźców zewnętrznych. Mężczyźni są bardziej przywiązani do danej marki i trudniej ich przekonać do zakupu produktu objętego promocja nasi panowie lubią szybkie decyzje i szybkie zakupy promocje są im obojętne chyba, że dotyczą ich ulubionej marki. Promocje są świetnym chwytem reklamowym stosowanym przez sprzedawców wtedy, kiedy dany produkt słabo się sprzedaje, lub w przypadku artykułów spożywczych ma krótki termin przydatności do spożycia. Nie zapominajmy o tym podczas zakupów.

stuja.pl

Promocje cenowe

0

Aby przyciągnąć do siebie klienta, trzeba mieć dobrą promocję, która nie tylko przyniesie nam zysków to jeszcze na dodatek pozwoli klientom poczuć ulgę, że kupili towar taniej niż było to przewidziane. Promocje cenowe mają przede wszystkim na celu zwabienie nowej rzeszy klienteli, ale także wysprzedanie towarów zleżałych już. Często słyszy się, że przy zakupie np. lodówki dostaje się puszki z napojem lub piwem. Często nie dotyczy to produktu nadwyraz obleganego, który cieszy się sporym zainteresowaniem. Najwięcej produktów objętych specjalną oferta czy promocją, jest właśnie powystawowych. Są to produkty, które zalegają na magazynie czy zapleczu sklepowym, aby pozbyć się go dorzuca się tak zwane gratisy. Czasami, kiedy towar jest w miarę dobrej jakości, aby go sprzedać reklamuje się możliwość wzięcia go na raty na dogodnych warunkach. W tym momencie stosuje się dwie możliwości raty, tzw. zero procent najczęściej na 10 rat, lub dłuższe z uwzględnieniem odsetek, ale za to przyciągających niską ratą miesięczną.

jippon.pl

Emocje na zakupach

0

Czy na zakupach zachowujemy się w gruncie rzeczy bardzo nieracjonalnie? Ten artykuł jest o emocjach zakupowych, które niestety przeważają w nas często zmuszając do podejmowania wysoce nieracjonalnych decyzji. Przyjrzyjmy się jak można uniknąć takiej sytuacji. Nie bierz do siebie przede wszystkim wszystkiego co widzisz podczas przeglądania ofert w sklepach. W większości przypadków sprzedawcy po prostu chcą nabrać klientów na okazję itp. Warto bardzo szczegółowo przyglądać się regulaminom sprzedaży oraz innym dodatkowym opłatom, ponieważ mogą one tak naprawdę w decydujący sposób wpływać na Twoją ostateczną decyzję o nabyciu danego towaru. W kwestii emocji jednak bardzo trudno jest się opanować, szczególnie kiedy widzisz fajną rzecz, którą od dawna zamierzałeś nabyć. W takim momencie bardzo ważne jest opanowanie, ponieważ sprzedawca łatwo wyczuje w Tobie niecierpiącą potrzebę wypełnienia luki Twoich pragnień i będzie chciał to wykorzystać jedynie w jednym celu, aby zdobyć więcej pieniędzy z Twojego portfela. Nie możesz sobie na to właśnie w takiej chwili pozwolić. Wiesz już, że emocje na zakupach to rzecz wielce ryzykowna, ale niestety człowiek ma to do siebie, że często właśnie nad nimi nie potrafi zapanować. Nie daj się jednak prostym zależnością i kieruj się na zakupach logiką.

tuts.pl

Problem z wyborem prezentu na specjalne okazje

0

Wraz z tradycją, jak i zwyczajami innych krajów, w Polsce zachowało się bądź przyjęło, wiele uroczystości i obrzędów. Jedne są religijne, inne dotyczą niemal pogańskich świat. Są to dni szczególne, takie jak, imieniny danego członka rodziny, urodziny, ślub, święta Bożego Narodzenia, Walentynki i inne. W przypadku zakupu prezentu bliskim, wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego podarunku. Jest to szczególnie trudne wtedy, gdy o ważnym dniu przypomnieliśmy sobie w ostatniej chwili. Jeśli dobrze znamy tą osobą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jej zainteresowania. Idąc tym tokiem myślenia można zakupić płytę z ulubioną muzyką, grę komputerową czy książkę. Jeśli nie mamy jednak żadnego pomysłu na prezent, powinniśmy wybrać się na rajd po sklepach i po prostu oglądać produkty. Wtedy na pewno dostrzeżemy coś, co skojarzy nam się z dana osobą, bądź będziemy wiedzieć, że dany podarek wywoła uśmiech na twarzy obdarowywanego. W przypadku osiemnastki prezenty bywają naprawdę różne. Dlatego nie należy stawiać sobie żadnych granic. Wydaje się nawet, że im prezent bardziej perwersyjny, tym sprawi on więcej radości.

fajnaoferta.pl

Butik warzywny

0

Sklepy ze zdrową żywnością są odpowiedzią na dzisiejsze wyzwania supermarketów. Najchętniej warzywa i owoce kupujemy właśnie ze sklepików warzywnych. Ufamy, że sprzedawane warzywa i owoce są świeże, pochodzą od gospodarza i doskonale będą smakować z obiadem. Najchętniej kupujemy takie warzywa jak pomidory, ogórki, ziemniaki, włoszczyznę, marchewkę, groch. Z owoców uwielbiamy świeże jabłuszka, najlepiej duże czerwone i twarde, lub te miękkie i słodkie w środku, albo zupełnie zielone, pachnące jabłuszka. Często też sięgamy po banany, a w dobie letniej pory roku znacznie częściej kupujemy owoce sezonowe, zawierające sporo soku. Takim letnim powodzeniem cieszą się arbuzy, winogrona, pomarańcze, truskawki, czereśnie, brzoskwinie i nektarynki. Bardzo często tez kupujemy w takich warzywniakach owoce i warzywa na przetwory. Robimy kompoty, dżemy i ogórki kiszone. Butik warzywny, mimo to, że jest atakowany przez markety ich dostępnością towarów, a także niższymi cenami, to i tak wygrywa ze względu na jakość.

realife.pl

Promocje i przeceny

0

Często sklepy zdominowane przez internetowe placówki wielobranżowe, muszą to na nowo wymyślać nowe wabiki na potencjalnego klienta. Jeżeli chodzi o sklepy odzieżowe, to nie jest tak źle, bo tu trzeba przymierzyć, dopasować do figury, żeby dobrze leżało. Jeżeli chodzi o AGD i RTV tutaj jest już problem, gdyż sklepy często mają wyższą cenę (muszą w końcu zarabiać to jest logiczne). Konkurencja w postaci Internetu skutecznie wykasza wszystkie małe i średnie sklepy. Aby utrzymać się na rynku trzeba zastosować wiele atrakcyjnych dla klienta tajników i chwytów. Przede wszystkim reklama- to jest źródło sukcesu, im więcej się okazujemy tym częściej zostajemy zapamiętani, co czyni nasz sklep atrakcyjniejszym. Niższe ceny, które są pokazane za sprawą reklamy, są bardzo przyciągające dla klientów. Ludzie zawsze gonią za okazją, szukają pretekstu do korzystniejszego zakupu. W dzisiejszych czasach, gdy kryzys zagląda nam do portfela przeceny i promocje są kluczowym i decydującym momentem decyzji o zakupie.

cyber-fly.pl

Dlaczego wciąż kupujemy to samo

0

Ludzie zazwyczaj nie zmieniają swoich nawyków i kupują w sklepach praktycznie przez cały czas te same rzeczy bojąc się jakiejkolwiek zmiany. Trzeba przyznać, że jest to sytuacja skrupulatnie wykorzystywana przez sprzedawców. Człowiek uwielbiający wybraną markę nie zrezygnuje jej, ponieważ będzie się obawiał, że straci pieniądze. Nie ma w tym nic dziwnego. Takie zachowania są najlepszą pożywką dla dobrego przedsiębiorstwa, które doskonale wie, że konsumenci do niego wrócą. Poświęcenie środków na coś czego nie chcesz oczywiście jest bardzo dobrym pomysłem chociaż czasami warto sobie pozwolić na zmiany. Nie muszą być drastyczne. Możesz kupić wybrany produkt ten sam co zwykle, ale dodatkowo do niego inny podobnej klasy, aby móc porównać jakość. Wtedy sam się przekonasz jak działa mechanizm Twojej psychiki i na co faktycznie stawiasz podczas dokonywania zakupów. Podsumowując, kupujemy z reguły to samo, ponieważ obawiamy się, że inny produkt będzie gorszy. Konsumenci, aby zaufać firmie potrzebują wielu zabiegów marketingowych. Jak widzisz jakość w tym momencie stanowi o sukcesie w sprzedaży. Sprzedaż oraz wykonanie dobrych zakupów to kwestia wymagająca przemyślenia.

umalgosi.pl

Nowocześni konsumenci

0

Jak wygląda obraz w pełni nowoczesnych konsumentów. Czy w ogóle zaliczasz się do tej grupy? Może się wydawać, że dzisiaj wszyscy muszą poruszać się w miarę racjonalnie w świecie pieniądza, ale tak naprawdę ludzie różnią się w podejściu do konsumpcji. Warto zatem poznać te różnice oraz zastanowić się czy niektórych cech nie można wykorzystać do zoptymalizowania wydatków. Wydatki bez żadnego zastanowienia to główna charakterystyka współczesnych zakupomaniaków. Tak naprawdę należy się tej tendencji umieć przeciwstawić, ponieważ może wywołać bardzo negatywne konsekwencje w Twoim życiu finansowym. Nowoczesny konsument powinien umieć się zachować oraz przeanalizować zakup w świecie kompletnie zdominowanym przez wiele produktów tego samego typu. Podsumowując, nowocześni konsumenci to okazja do zwiększenia zysków dla wszystkich sieci sklepów. Świadomy klient to coś czego sprzedawcy pożądają najbardziej. Osoba robiąca racjonalne zakupy powinna od razu wiedzieć w jakim celu ich dokonuje, a do tego najlepiej też, aby miała już zawczasu wszystkie najistotniejsze informacje. Wtedy sprzedać jest tylko formalnością, a dobry sklep może zwiększyć stopniowo swoje zyski.

rebeliakultury.pl

Zrozumienie konsumenta poprawia sprzedaż

0

Dobry sprzedawca charakteryzuje się umiejętnością dokładnego wniknięcia w potrzeby klienta. Jeżeli potrafisz to zrobić możesz być pewien, że poprawisz mocno sprzedaż swojego sklepu, a konsumenci bardzo chętnie do Ciebie wrócą. Istotnym pytaniem jest to, jak w ogóle się czegoś takiego nauczyć? Wszystko zaczyna się od zrozumienia potrzeb drugiego człowieka i ćwiczenia niektórych sposobów konwersacji. Na klienta koniecznie należy się otworzyć oraz zadawać mu wiele różnych pytań, często nieformalnych, aby doprowadzić go do osiągniecie odpowiednio stanu, w którym wystąpi większa skłonność do wydania pieniędzy. Oczywiście na rynku istnieje wiele szkoleń poruszających ten zakres tematyczny, ale niestety nie przekażą ci one umiejętności praktycznych. Tych będziesz musiał nauczyć się samodzielnie, co może być wysoce utrudnione biorąc pod uwagę ograniczone zaufanie klienta do sprzedawcy. Budowanie marki musi się jednak opierać na uczciwości oraz zaufaniu i nie może być żadnych wyjątków od tej reguły. Podsumowując, zrozumienie konsumenta w sposób bardzo istotny poprawia elementy sprzedażowe i gwarantuje wręcz poprawę finansowych wyników. Zastanów się nad omawianym zagadnieniem. Niektóre rzeczy wprowadź w życie.

gdzieciaki.pl

Dobra reklama a jej wpływ na nasze zakupy

0

Nie jeden raz ze zniecierpliwieniem oglądamy reklamy, które zostały wyemitowane w najbardziej emocjonującym momencie filmu. Lub podczas audycji radiowej. Ewentualnie zniecierpliwieni przewracamy strony gazety pomijając wielkoformatowe reklamy na co drugiej stronie. Aż w końcu, już naprawdę zdenerwowani, zamykamy kolejne nachalne okienka wyskakujące podczas przeglądania kolejnych stron internetowych. Nawet jeśli wydaje nam się, że reklamy nie mają na nas wpływu i skrupulatnie je zamykamy, niestety i tak wpływają one na nasze pragnienia i chęci posiadania kolejnych przedmiotów czy kupowania konkretnych marek. Siła reklamy jest tak silna, że oddziałuje na nas czy tego chcemy, czy nie. Specjalne prawa regulują sposób reklamowania i wywierania presji na konsumenta, swego czasu stosowane były nawet metody oddziaływania podprogowego, zostało ono jednak zakazane. Mimo to, to głównie reklamy regulują zawartość naszego koszyka z zakupami. Warto zatem krytycznie spojrzeć na swoje zakupy: kupowaliśmy my czy reklamy, które obejrzeliśmy.

bytovia.pl

ZOBACZ TEŻ