Smaczna kuchnia

0
Smaczna kuchnia

Powiedzenie „dobre jak u mamy” to nie są puste słowa. Te powiedzenie ma jak najbardziej czysty przekaz, że kuchnia mamy jest najlepsza, a dlaczego. Ponieważ tak też gotowała ukochana babcia. A babcine obiadki i wypieki smakują zdecydowanie najlepiej na świecie. Babcia zawsze wie „na oko” ile czego dodać, aby smak i aromat nie pozwoliły nie spróbować tego co przyrządziła. Wiadomo, że tajemnicą każdej potrawy są przyprawy, każde danie dobrze przyprawione na pewno będzie pyszne. Nasze babcie dodawały różne zioła do swoich dań, nasze mamy także ich używają. Wystarczy wiedzieć, które zioła pasują do danej potrawy i powinniśmy uzyskać pożądany efekt. Jednak nie do końca zawsze to tak pięknie wygląda, bo mimo, iż dodamy zioła jakie są w przepisie, mimo, że przyrządzimy wszystko tak, jak należy to smak naszego dania różni się od tego, który czuliśmy u babci. Niestety oprócz przepisu i starań potrzebna nam będzie także wiedza i sposoby babci, inaczej nigdy nie przyrządzimy identycznego smakołyku.

silawnas.pl

Zioła na problemy gastryczne

0
Zioła na problemy gastryczne

Kto z nas w ciągu całego swojego życia nie miał nigdy dolegliwości gastrycznych, czy to zgagi, niestrawności, bólów brzucha, wzdęć…te powszechne dolegliwości są wynikiem złego odżywiania, wiążącego się ze spożywaniem niezdrowo przyrządzonych produktów spożywczych, z nieregularnym jedzeniem, z spożyciem posiłków w pośpiechu i w sytuacjach stresujących. Na takiego typu dolegliwości bardo dobre są domowe sposoby, zioła i sporządzone z nich napary. Na wzdęcia po zjedzeniu ciężkostrawnego posiłku, takiego jak polski bigos, czy grochówka bardzo dobry jest kminek. Gdy poczujemy iż nas rozpiera można wziąć do ust szczyptę kminku i przerzuć. Wiatropędne właściwości ma także rumianek. Zioła bardzo dobrze nadają się na dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, wiele z nich ma właściwości żółciopędne i wiatropędne. Część łagodzi zgagę, ból żołądka. Zioła to bardzo dobry sposób na to by także i zapobiec takim dolegliwościom. Warto zatem odwiedzić sklep zielarski i popytać się o mieszanki ziołowe i herbatki, zawsze jest ktoś kto nas naprowadzi i pomoże wybrać dobrą dla nas kompozycję ziołową.

wiecejnizeko.pl

Jaką dietę powinni stosować cukrzycy?

0
Jaką dietę powinni stosować cukrzycy?

Cukrzyca jest chorobą, której jedną z przyczyn jest właśnie nieprzestrzeganie właściwego sposobu żywienia, bogatego w różne składniki odżywcze, dlatego, kiedy my, albo ktoś z naszej rodziny zapadnie na chorobę, która jest cukrzyca, to należy wówczas poświęcić wiele uwagi na to, aby zbilansowana dieta stała się sposobem odżywiania, który stanie się dla nas dobrym nawykiem. Bardzo ważne jest, aby ograniczyć spożywanie napojów alkoholowych do minimum, a nawet wystrzegać się alkoholu, gdyż przy chorobie, jaką jest cukrzyca należy być w stosunku do niego szczególnie uważnym. Przede wszystkim należy wystrzegać się jedzenia posiłków o nieregularnych porach; w przypadku cukrzycy ważne jest bowiem to, aby zapewnić organizmowi regularność dostaw energii i jeść posiłki o zbliżonych o siebie porach. Powinniśmy ponadto ograniczyć ilość spożywanych słodyczy na rzecz świeżych owoców i warzyw, a chleb jasny zamienić na pieczywo ciemne, które jest o wiele zdrowsze.

olejzycia.pl/

Grzybica stóp – zioła rozwiązują problem

0
Grzybica stóp – zioła rozwiązują problem

Grzybicę stóp masz od miesiąca, dwóch czy od 5 lat. Niezależnie od tego, jak bardzo rozwinął się Twój problem zaproponowane tu zioła rozwiążą go. Olejek herbaciany i olejek z mirry oraz oczywiście ciepła woda, będą Nam potrzebne do przygotowania kąpieli ziołowej. Kąpiel w ziołach stosujmy kilka razy w tygodniu. Nie ograniczajmy się tylko do jednego wybranego dnia, to za mało. Czy zioła mam po prostu zakroplić do miski z ciepłą wodą. Nie. Odmierzmy proporcje. 20 kropel olejku herbacianego i 12 kropli olejku z mirry, czy te zioła można inaczej odmierzyć”. Tak, zamiast 20 kropli możemy wkroplić 30 kropli olejku herbacianego i 18 kropli olejku z mirry, większa ilość kropli nie zwiększa skuteczności, skuteczność tej kuracji ziołowej gwarantuje jej systematyczność. Chcesz aby grzybica zniknęła z Twoich stóp. Zrób im kąpiel ziołową co drugi dzień. Czas trwania kąpieli to około 20 minut. Woda w misce wystygła. To znak, że należy zakończyć kąpiel. Już za dwa dni będziesz mógł przygotować następną. Kąpieli potrzebuje Twój mąż. Nakłoń go tylko do zamoczenia stóp w misce ciepłej ziołowej wody.

prywatnezdrowie.pl

Powikłania po cukrzycy

0
Powikłania po cukrzycy

Cukrzyca, tak samo jak i inne choroby, które nie są odpowiednio leczone i kontrolowane niesie za sobą szereg innych poważniejszych chorób. Między innymi jesteśmy narażeni na różnego rodzaju zawały, najczęściej występuje to u osób z nadwagą, palących, a także u osób o wysokim ciśnieniu tętniczym, a także poziomie cholesterolu. Cukrzyca zwiększa także możliwość uszkodzenia naszego układu nerwowego, a co za tym idzie istnieje możliwość “zdobycia” neuropatii cukrzycowej. Ta przypadłość niesie za sobą szereg nie chcianych objawów. Istnieje także możliwość uszkodzenia swojego wzroku. Możemy uszkodzić siatkówkę, nabawić się zaćmy i tak dalej. Badania wykazują, że około 10% osób chorujących na cukrzycę jest na to narażone. Istnieje także możliwość wystąpienia zmian w naczyniach krwionośnych, co może prowadzić do martwicy. Jedną z najgorszych rzeczy, jaką niesie za sobą cukrzyca jest nefropatia cukrzycowa. Uszkadzają się wtedy nasze nerki i jedyny ratunek to poddanie się częstym dializom oraz przeszczep nerek.

sport-guru.pl

Alternatywne metody leczenia

0
Alternatywne metody leczenia

Obecnie wszystkie schorzenia leczy się praktycznie za pomocą chemii i skomplikowanych terapii. Jednak wcale nie jest to potrzebne. Czasami wystarczą zioła, które usprawnią pracę naszego organizmu i w ten sposób wyleczą nas z choroby. Nie każdy toleruje tego rodzaju metody leczenia. Zwłaszcza ludzie starsi, którzy mają zaufanie tylko i wyłącznie do lekarzy, do których chodzą stanowczo za często. Zioła oczywiście nie wyleczą każdej choroby dlatego też do tego rodzaju leczenia trzeba podchodzić z rozwagą aby nie przekreślić swojej szansy na wyzdrowienie. Zioła są dobre w przypadku prostych chorób, do których tak naprawdę wcale nie potrzebna jest chemia. Można ją stosować jednak jej użycie ewentualnie przyspieszy tylko wyzdrowienie. Natomiast zioła po prostu tak samo pomogą nam wyzdrowieć tak samo jak chemia ale jednak mimo wszystko jest to metoda bardziej naturalna. Jeśli tylko masz możliwość to według mnie warto się na tego rodzaju metodzie opierać.

bezformy.pl

Nauka jazdy, egzaminy, kwalifikacje

0
Nauka jazdy, egzaminy, kwalifikacje

Szkolenia, nauka jazdy stanowią ofertę konkurencyjna, przygotowaną z myślą o różnych potrzebach potencjalnych oraz obecnych kierowców. Mogą być to kursy dla nowicjuszy oraz takie, które dają dodatkowe kategorie osobom które prowadza na przykład auta osobowe.Rynek usług związanych z kursami dla kierowców, jest bardzo atrakcyjny, konkurencyjny, działa tu wiele szkół, prowadzone są kursy dotyczące równych kategorii. W ofercie mieści się nauka jazdy dla początkujących, osób, które najczęściej interesuje kurs kategorii B. Powodzeniem cieszą się również kursy szkolące kierowców którzy chcą uzyskać nowe kategorie. Nauka jazdy to także zajęcia dedykowane kierowcom, którzy na przykład chcą zawodowo przesiąść się na większe pojazdy, ciężarówki, autobusy. Niezależnie od kategorii, nauka jazdy, egzaminy nie należą do najłatwiejszych. Nawet dobrym kierowcom zdarza się powtarzać egzaminy państwowe nawet kilka razy, rekordziści mają na koncie kilkanaście podejść.

namotorze.pl

Co zobaczyć w Poznaniu?

0
Co zobaczyć w Poznaniu?

Poznań jest jednym z najpopularniejszych polskich miast, które zupełnie bez powodu zostało okryte niestety złą sławą. Gdy turyści przyjeżdżają do naszego kraju, najczęściej chcą zobaczyć krakowski Wawel lub warszawskie Sukiennice. Mało kto myśli o zapoznaniu się z poznańskimi zabytkami, które jednak też mają ogromną wartość i przede wszystkim są w stanie zapoznać turystów z namiastką historii naszego kraju. Co zobaczyć w Poznaniu, będąc już w tym mieście? Kilka obiektów i miejsc po prostu nie może zabraknąć na żadnej wycieczce odbywającej się w tym mieście.

Zdecydowanie warty uwagi jest po prostu Stary Rynek. W Poznaniu bez trudu można się do niego dostać, robiąc sobie dłuższą pieszą wyprawę albo dojeżdżając do niego autobusem czy tramwajem, by zaoszczędzić trochę czasu. Jak twierdzą sami turyści, to właśnie na Starym Rynku można poczuć się od razu, jak gdyby człowiek został przeniesiony do dawnych czasów. Klimat starych lat utrzymuje się tutaj do dziś i potrafi zachwycić wszystkich miłośników historii i tradycji. Spore wrażenie robi również sama architektura Starego Rynku. Te wszystkie malownicze kolorowe kamieniczki przeplatają się w nowocześniejszymi obiektami, tworząc niesamowitą całość. To po prostu trzeba zobaczyć i to nie na zdjęciach, a na własne oczy. Duże wrażenia gwarantowane!

A co zobaczyć w Poznaniu, jeżeli Stary Rynek został już dawno zwiedzony? Trzeba poszukać dla siebie innych zabytków i innych atrakcji, których w tym pięknym mieście jest zdecydowanie pod dostatkiem.

normalsi.pl

Co to jest apostrofa?

0
Co to jest apostrofa?

Co to apostrofa?
Pojęcie apostrofa pochodzi od słowa wywodzącego się z greki, czyli apostrophe, oznaczającego “zwrot”. Dawniej było to zwrócenie się do kogoś lub przeciw czemuś w formie pisemnej bądź ustnej. Obecnie jest to figura retoryczna, która często stosowana jest w przemowach oraz w utworach literackich.
Apostrofa to bezpośredni zwrot do jakieś osoby, idei, bóstwa, przedmiotu, pojęcia. Ma to na celu wywołanie określonego wrażenia u odbiorców czy też wprowadzenie ich w odpowiedni nastrój. Zazwyczaj w apostrofie dominuje styl podniosły, niekiedy także patetyczny. Apostrofę kieruje się do osób, przedmiotów czy zjawisk, które nie stanowią przedmiotu utworu. Pozwala to wyraźnie odróżnić ją w tekście.
Istnieje wiele różnych użyć tej figury składniowej. Najbardziej znane apostrofy pojawiają się w utworach poetyckich. Za pierwsze znane apostrofy uznaje się te, które występują w utworach Homera. W okresie średniowiecza apostrofy stosowano już we wszystkich utworach, nie zwracając uwagi na ich gatunek. Od XIX wieku apostrofa pojawiła się również w liryce. Mickiewicz użył apostrofy w “Odzie do młodości”, gdzie zwracał się bezpośrednio do młodości. Uczynił to aż czterokrotnie. Przykładem jest: “Młodości! dodaj mi skrzydła!/ Młodości! ty nad poziomy wylatuj!”.
U Słowackiego w “Beniowskim” każda apostrofa była sygnałem do rozpoczęcia kolejnej dygresji.
W mowie potocznej najczęściej spotyka się apostrofę w formie części zdania rozpoczynającej się wołaczem lub mianownikiem w funkcji wołacza.

wpudrze.pl

Bez ozonu nie ma życia

0
Bez ozonu nie ma życia

Ozon, czyli tritlen – odmiana tlenu składająca się z trójatomowych cząsteczek. Jest pachnącym, niebieskim gazem o silnie toksycznych i aseptycznych właściwościach. Jest drażniący. Powoduje uszkodzenie błon biologicznych. Ma większą gęstość od powietrza. Jest niepalny, ale ma zdolność podtrzymywania procesu spalania. Dobrze rozpuszcza się w wodzie. Może występować również w postaci fioletowej cieczy, ale należy go schłodzić do temperatury w przedziale od minus stu dziewięćdziesięciu trzech stopni Celsjusza do minus stu jedenastu.
Stosuje się go przy dezynfekcji wody. Służy również do utleniania paliwa rakietowego. Jest doskonałym środkiem dezynfekcyjnym. Jednak jego najważniejszą rolą na Ziemi jest pochłanianie części światła nadfioletowego dochodzącego ze Słońca.
Ozon tworzy się w czasie wyładowań elektrycznych na przykład podczas uderzeń piorunów. Naturalnie występuje w atmosferze. Powstaje pod wpływem nadfioletu w wyniku rozpadu cząsteczek tlenu.
Mówiąc o ozonie zawsze powstaje pytanie o dziurę ozonową. Co to jest dziura ozonowa? Jest to zjawisko zachodzące w atmosferze, które polega na spadku stężenia ozonu. Zjawisko to zachodzi głównie w obszarach podbiegunowych. Powstawanie dziury ozonowej związane jest przede wszystkim z emisją freonów. Dziura ozonowa powoduje, że szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe przenika przez atmosferę. Jest ono szczególnie szkodliwe dla wszystkich organizmów żywych. Mogą one powodować oparzenia a także uszkadzać materiał genetyczny zawarty w komórkach. W ten sposób zwiększa się możliwość zachorowania na raka.

ladychwila.pl

ZOBACZ TEŻ