Agregaty prądotwórcze – dla gospodarstwa, firmy i prywatnych zastosowań

0
415

Czasem nawet chwilowa przerwa w dostawie prądu, może kosztować naprawdę dużą ilość pieniędzy. Wystarczy zapytać się zakładów produkcyjnych, ile są w stanie zarobić przez godzinę, ile muszą ustawiać od nowa sprzęt i co dzieje się z asortymentem, jeśli taśma przestanie działać. Zazwyczaj są w stanie oszacować swoje straty w mgnieniu oka, a kwoty są na tyle wysokie, że zaskakują one nawet osoby nieznające się na tematyce produkcyjnej.

Warto jednak wiedzieć, że są sposoby, które pozwalają zabezpieczyć wszystkie fabryki, obiekty Państwowe, gospodarstwa, a nawet prywatne domy przed takimi sytuacjami. Są to oczywiście popularne na całym świecie agregaty prądotwórcze, dzięki którym nikt nie musi obawiać się tego, że jego dostawca nie tylko zawiedzie, ale także nie będzie w stanie uporać się szybko z problemem.

Spis treści

Zasilanie awaryjne w naszych domach

Domy jednorodzinne i mieszkania często nie potrzebują zaawansowanych i drogich systemów, ponieważ nawet awaria prądu, która będzie trwała kilka godzin, nie jest dla nich tak straszna. Zasilanie awaryjne nie wymaga wcale profesjonalnych narzędzi, ponieważ ich potencjał nie byłby wykorzystywany nawet w kilkudziesięciu procentach, nie mówiąc już nawet o maksymalnej wydajności.

Z jakich więc produktów najlepiej korzystać? Świetnym wyborem jest między innymi popularny UPS, czyli akumulator podtrzymujący pracę systemów podczas awarii. Co prawda nie zajmuje się on produkcją prądu, tylko magazynuje go i podczas przerwy zaczyna dostarczać do innych urządzeń, lecz powinno być to w stanowczości wystarczające – zwłaszcza jeśli podłączycie do niego jedynie naprawdę istotne elementy (np. kominek, który podczas dostawy prądu może zniszczyć elektryczną pompę ciepła, zagotowując wodę znajdującą się w zbiorniku).

Gospodarstwo przemysłowe – większe wymagania

W budynkach gospodarczych zazwyczaj znajdują się nawozy, zbiory, przetwory, a nawet zwierzęta. Często muszą być one przechowywane w odpowiednich warunkach, by gospodarz posiadał gwarancję najlepszej jakości produktów finalnych, co oznacza, że trzeba zapewnić im odpowiednią ciepłotę, ilość światła, a nawet czasem poziom wilgoci – wahania mogą zniszczyć lub pogorszyć stan, lub zdrowie wyposażenia i zwierzyny.

UPS w takich gospodarstwach może być zbyt mało wydajny, zwłaszcza że znajdują się one zazwyczaj na wsi, gdzie awaria w dostawie prądu zdarzają się o wiele częściej i wyeliminowanie ich zajmuje także więcej czasu. Jeśli więc rolnikom i producentom żywności zależy na zadowoleniu swoich klientów, powinni zainwestować w niewielki agregat prądotwórczy, który zasili jedynie obowiązkowe pomieszczenia – pamiętajcie, taki asortyment czasem może niezwykle szybko się zwrócić, ratując nie tylko jeden sezon, ale także cały Wasz biznes.

Asortyment do fabryk i magazynów

Na temat kosztów, które ponoszą fabryki w przypadku braku elektryczności, pisaliśmy już na początku tego tekstu, więc jeśli ktoś nie pamięta tego, jak bywa to niebezpieczne dla finansów działalności, to zachęcamy do pierwszego akapitu.

W tym wypadku należy stawiać już na naprawdę profesjonalne, wydajne i mocne agregaty prądotwórcze, które nie tylko mogą pochwalić się najbardziej satysfakcjonującymi parametrami, ale także zaawansowaniem technologicznym i innowacyjnymi systemami zabezpieczeń. Zazwyczaj klienci wybierający produkty renomowanych marek mogą liczyć na niezawodność, a w razie potrzeby także na błyskawiczną pomoc obsługi technicznej – zwłaszcza jeśli wybiorą dodatkowy wariant pomocy i gwarancji, który oferowany jest w tym momencie przez większość znanych producentów.

Istotną rolę odgrywają także dostępne funkcje, mające na celu regulację napięcia itp. Często takie narzędzia potrzebują wiedzy nie tylko o samym procesie działania, ale również ustawienia, regulacji, konfiguracji i w razie potrzeby technicznej, by reagować błyskawicznie – gdy każda minuta to pieniądze firmy, trzeba liczyć się z niespodziewanymi sytuacjami i warto zatrudniać osoby posiadające naprawdę wysokie kwalifikacje.

Zabezpieczenie szpitali i placówek medycznych

Czy wyobrażacie sobie sytuację, w której nagle dochodzi do awarii prądu w szpitalu i dochodzi do zatrzymania pracy systemów podtrzymujących życie i zdrowie pacjentów? Jest to nie tylko tragedia, ale także ogromny dramat, któremu można zapobiec i władze szpitala powinny udostępniać informacje wszystkim interesantom o tym, z jakich agregatów prądotwórczych korzystają, by zabezpieczyć chorych przed nagłą awarią.

Chcąc porównać asortyment wykorzystywany w fabrykach, magazynach, domach i szpitalach, można zauważyć różnice gołym okiem, gdyż w większości miejsc można zrezygnować z dostarczenia prądu do określonych pomieszczeń i wydzielonych sektorów, na rzecz wydajności i oszczędności – w kwestii szpitali jest zupełnie inaczej, ponieważ wszystkie narzędzia, sale i pomieszczenia muszą być do dyspozycji lekarzy.

Podobnie wygląda sytuacja, gdy klientem są takie miejsca jak straż pożarna, czy chociażby policja, ponieważ spróbujcie sobie wyobrazić, jak wyglądać może sytuacja jednostki lub obiektu, gdy nie będą oni mieli kontaktu ze swoimi pracownikami lub nie będą w stanie odebrać zgłoszenia. Staż codziennie walczy o zdrowie i życie ludzkie, więc może dojść do nie mniejszej tragedii, jak w przypadku braku dostępu do prądu w szpitalu – natomiast w przypadku policji, może dojść do zamieszek, kradzieży lub wielu innych przestępstw, gdzie bandyci będą bezkarni.

Regulator napięcia i kilka istotnych informacji

Jeśli zasilanie awaryjne ma kontakt z prądem lub jego zadaniem jest produkcja energii z wykorzystaniem paliwa stałego, lub ciepłego, to zawsze należy zwrócić uwagę na regulator napięcia do agregatu prądotwórczego. Jest to tak samo istotny element, jak silnik, dzięki któremu agregat posiada możliwość poprawnej pracy. Uszkodzony regulator może oznaczać podawanie zbyt dużego lub zbyt małego napięcia, co spowoduje brak możliwości uruchomienia urządzeń, lub w przypadku skoków napięcia ich awarię – dlatego jest on tak istotny. Na szczęście obecnie większość agregatów prądotwórczych posiada tak szeroką listę zaawansowanych bezpieczników i systemów wykluczających pracę w trybie awaryjnym, że jeśli regulator napięcia jest uszkodzony, to produkt po prostu nie zadziała – wyposażenie obsługujące najnowsze technologie może nawet poinformować użytkowników o kodzie awarii, dzięki któremu błyskawicznie namierzą oni problem.

Jak wymienić takie regulator napięcia? Mniejsze agregaty prądotwórcze posiadają szeroko dostępne części zamienne, dlatego nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Są one dostępne w sklepach detalicznych i w razie posiadania w dalszym ciągu gwarancji producenta, wystarczy dostarczyć mu uszkodzone narzędzie, by nieodpłatnie wymienił on dany element – chyba, że doszło do uszkodzenia mechanicznego lub niedbalstwa, co zapewne zapisane jest w warunkach gwarancji. Za to, jak poradzić sobie, gdy zasilanie awaryjne nie jest już objęte zabezpieczenie marki, a dana część uległa zepsuciu? Należy na podstawie parametrów, które powinny znajdować się na obudowie, rozmiarów i wyglądu, dobrać ją do agregatu – można skontaktować się mimo wszystko z serwisem, gdyż często mogą oni odsprzedać oryginalne produkty, które są najważniej jakości.

Jakie agregaty wybierać i gdzie je kupować?

Najlepszym wyborem są placówki stacjonarne dużych firm, posiadających wieloletnią tradycję na rynku lub nawet w Twojej okolicy. Powód jest taki sam, jak gdybyś kupował nowy telewizor, pralkę, czy chociażby lodówkę, ponieważ wtedy możesz zgłaszać awarię u sprzedawcy z tytułu rękojmi i on właśnie ma obowiązek zająć się usunięciem usterki – lub powiadomić serwis producenta i załatwić sprawę za klienta.

Z placówkami szpitalnymi i obiektami państwowymi jest nieco inaczej, gdyż wszystko zależne jest od funduszu, który otrzymają wraz z nowym rokiem i złożonymi wnioskami. Jest to także dużo bardziej zaawansowany sprzęt, potrzebujący stałej opieki i nadzoru specjalistów. Konieczny jest wtedy kontakt z firmami, które zajmują się tego typu rynkiem, jednak administracja szpitalna z pewnością doskonale wie, na jakiej zasadzie musi działań.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here