Lakier hybrydowy a żelowy uv – jakie są różnice?

0
441

Chcesz zrobić sobie odlotowy manicure, ale nie wiesz, jaki lakier wybrać? Zdecydowanie ten utwardzany pod lampą UV, bo będzie najdłużej utrzymywał się na paznokciach, dzięki czemu nie będziesz musiała martwić się o odpryski! Do produktów utwardzanych pod lampą zalicza się żele oraz lakiery hybrydowe, zaś obydwa rodzaje mają nieco inne właściwości. Jeżeli zdecydujesz się pomalować pazurki drugim z wymienionych rodzajów preparatów, a dodatkowo będzie to jedna z pierwszych wykonywanych przez ciebie stylizacji, to zapewniamy, że o nic nie musisz się martwić – dzięki naszym wskazówkom, będzie to dla ciebie easy like a selfie, a wybór lakieru sprosta twoim oczekiwaniom. Poniżej garść przydatnych informacji!

Lakiery żelowe, a hybrydowe

Piękny połysk, odporność na odpryski, trwałość i niebywała głębia koloru – tak w skrócie można określić dwa, opisane powyżej, rodzaje produktów, utwardzanych pod lampą UV. Na czym polegają różnice? Spieszymy z wyjaśnieniami. 😊

  • Lakier żelowy – wyróżnia się większą trwałością niż hybryda, dzięki czemu możesz cieszyć się pięknymi paznokciami przez bardzo długi czas – nawet do kilku tygodni bez odprysków i konieczności ciągłego malowania, czy to nie brzmi wspaniale? 😊 Na tym jednak nie koniec zalet. Jest to świetne rozwiązanie dla tych dziewczyn, które mają krótkie pazurki, a ich zapuszczanie to dla nich nie lada wyzwanie. Stylizacja żelowa sprawdzi się więc dobrze do ich wydłużania, a dzięki specjalnej konsystencji umożliwia wtapianie różnorodnych (nawet tych nieco większych) ozdób w postaci koralików, kolorowych cyrkonii czy błyszczących diamencików, dzięki którym efekt „woow” będzie jeszcze bardziej spektakularny. Jeżeli myślisz o przedłużaniu, to pamiętaj, że najlepiej będzie, jeżeli wybierzesz się do profesjonalnego salonu, gdzie żelowe pazurki zrobi dla Ciebie doświadczona minicurzystka, która w tym celu skorzysta ze specjalnego szablonu lub tipsów. Przytwierdzony do paznokci szablon jest utwardzany warstwą żelu, który następnie pokrywa się lakierem hybrydowym, nadającym kolor. Jeśli po jakimś czasie uznasz, że nadeszła pora, by zdjąć tipsy, powinnaś ponownie wybrać się do kosmetyczki, która w sposób profesjonalny usunie warstwę żelową lub zmieni kolor. Dużym minusem tej metody jest niestety prawdopodobieństwo uszkodzenia płytki paznokcia, a także podatność paznokci żelowych na uszkodzenia.
  • Lakier hybrydowy – ma trochę inną konsystencję niż żel – jest nieco rzadszy. W rezultacie, po nałożeniu i utwardzeniu na płytce paznokcia, daje bardziej naturalny efekt, ponieważ paznokcie żelowe są z reguły grubsze. Dodatkowo, czas wykonania manicure hybrydowego jest także krótszy niż żelowego, dlatego dla dziewczyn, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze stylizacją paznokci, może to być lepsze rozwiązanie. Z łatwością można go wykonać w domu, jeżeli tylko masz lampę i zestaw niezbędnych lakierów. Jeżeli nie, zapytaj swoje koleżanki – z pewnością któraś z nich pożyczy Ci to magiczne wręcz urządzenie lub wpadnie z nim do Ciebie i pokaże jak z niego korzystać – po to ma się przyjaciół, by sobie wzajemnie pomagać. 😊I pamiętajcie – have fun! 😊 Manicure hybrydowy także jest bardzo trwały, dlatego zwłaszcza przed wyjazdem na obóz lub wycieczkę, warto pomyśleć o jego wykonaniu – przez cały czas wypoczynku będziesz mogła cieszyć się stylizacją, która jest po prostu lovely. 😊 Warto dodać, że hybrydę usuwa się dość szybko, co także można wykonać w domowych warunkach za pomocą acetonu – nasączone nim gaziki owija się wokół paznokci, a następnie zawija folią, by je zmiękczyć.

Nie czekaj i sprawdź czym w praktyce różnią się te dwie metody wykonywania manicure. Tak jak już wyżej wspomnieliśmy, w przypadku żelu wybierz się do salonu, gdyż ta metoda stylizacji wymaga znajomości profesjonalnych technik. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak wyglądają pazurki hybrydowe, zrób je sama! Pamiętaj jednak, by zastosować się do wskazówek i każdy krok stylizacji wykonać z największą starannością.

Jeżeli w tym celu szukasz lakieru hybrydowego, zajrzyj na: https://hihybrid.pl/pl/lakiery-hybrydowe i zapoznaj się z wystrzałową feerią barw.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:11    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here