Zniszczone paznokcie

0
258

Każda kobieta i mężczyzna podobnie starają się dbać o swój wygląd zewnętrzny, chcąc utrzymać go na jak najwyższym możliwym do osiągnięcia i utrzymania poziomie, by dobrze się prezentować, podobać się ludziom ze swojego otoczenia i co najważniejsze sam emu sobie. Nasz wizerunek potrafią dewastować różnego typu skazy i niedoskonałości, a my staramy się je z całych sił maskować na tyle na ile się da i je zwalczać.
Przed walką jednak trzeba poznać wroga jego mocne i słabe punkty, a w tym przypadku głównie przyczynę. Omówmy jednak konkretny przypadek, niech to będą zniszczone paznokcie, czyli coś naprawdę pospolicie spotykanego. Ręce, a więc i paznokcie często świadczą o tym w jakim środowisku człowiek pracuje i z czym ma styczność na co dzień. Wynika z tego jasno, że zły stan paznokci to oznaka ciężkiej pracy często z wodą detergentami i innymi szkodliwymi środkami chemicznymi, a stosowane zabezpieczenia typu na przykład rękawiczki ochronne to zdecydowanie za mało lub ich po prostu wcale nie ma. Kolejny z powodów takiego, a nie innego stanu rzeczy to nasze złe nawyki między innymi obgryzanie paznokci jako reakcja na stres i nerwy. Samodzielne nieudolne i bardzo częste próby ich upiększania typu: malowanie lakierem czy hybrydy, także bardzo szkodzą, zwłaszcza przy dużej częstotliwości tego typu zabiegów. Nie musi to być jednak tylko i wyłącznie nasza wina, gdyż zniszczone paznokcie to jeden z objawów występujących, gdy nasz organizm jest chory lub osłabiony. Jeszcze inna opcja to braki witamin i minerałów przejawiające się w ten sposób.
Wiemy co nam dolega i dlaczego zacznijmy więc działać, by odwrócić sytuację. Przede wszystkim wizyta w salonie kosmetycznym specjalistyczne zabiegi i porady fachowców. Następnie zmiana złych nawyków i ochrona tego co nam zostało z paznokci przed dalszym spustoszeniem. Równocześnie urozmaićmy i ubogaćmy naszą dietę tak, by zdrowo i smakowicie się odżywiać. Kolejną bronią w naszych rękach mogą okazać się serum do paznokci i tego rodzaju środki.

bibise.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here