Przyprawy na odchudzanie

0
233

Ostatnimi czasy na rynku diet pojawiła się nowa dieta opierająca się na przyprawach. Co to jest dieta 3D Chili? Ta dieta bazuje na dobroczynnym wpływie przypraw na nasze organizmy. Opiera się na trzech kolorach przypraw: zielonym, czerwonym i żółtym. Mamy tu więc przyprawy takie jak papryka ostra, słodka, chilli, curry i czarny pieprz. Wszystko to zawiera kapsaicynę, która przyspiesza przemianę materii. Dzięki tej diecie można obniżyć poziom cholesterolu we krwi, a imbir (również ważny składnik diety) od wieków jest ceniony ze względu na swoje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwbólowe.
Każdy z trzech kolorów diety odpowiada za różne działania układu pokarmowego. Jak zostało już wcześniej wspomniane, czerwone przyprawy wspomagają przemianę materii jak również pomagają w rozkładzie tkanki tłuszczowej. Przyprawy żółte takie jak kardamon albo cynamon poprawiają wydzielanie soków żołądkowych, przez co przyspieszają i ułatwiają proces trawienia. Natomiast wszystkie przyprawy zielone (oregano, tymianek czy bazylia) łagodzą niestrawności i regulują pracę żołądka.
Dieta 3D nie jest dietą rygorystyczną, wymagającą od nas liczenia kalorii i ścisłego przestrzegania godzin jedzenia. Oczywiście nie oznacza to, że nasze posiłki maja stać się nieregularne, a porcje przesadzone lub zjedzone w biegu. Bardzo ważną rzeczą jest wysypianie się, spanie po około 8 godzin dziennie. Jak w wielu dietach najważniejszym posiłkiem dnia jest oczywiście śniadanie. Jest to posiłek, którego nie można pominąć, ze względu na nasz organizm, który właśnie rano potrzebuje potężnego zastrzyku glukozy, by od początku dnia rozkręcić się do działania.
Obecnie na stronach internetowych możemy znaleźć mnóstwo przykładowych jadłospisów bogatych w przyprawy. Mimo że dieta jest bardzo kolorowa i smaczna, niestety nie jest ona dla każdego. Osoby zmagające się z wrzodami żołądka, lub innymi schorzeniami układu pokarmowego koniecznie powinny ustalić możliwość zastosowania takiej diety z lekarzem. Na baczności powinny mieć się także osoby z nadciśnieniem.

gminalomianki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here