Zdrowy tryb życia

0
244

Aby poprawić swój stan zdrowia i samopoczucie, wystarczy zastanowić się nad tym, co jest dla nas najlepsze. Czy chwilowa przyjemność jaką czerpiemy z niezdrowego jedzenia, czy może długotrwały efekt w postaci świetnej sylwetki i zdrowia?

Pierwszym krokiem przy zmianie naszego życia na lepsze powinna być regularność posiłków. Dobrze jest, gdy zjadamy dziennie co najmniej trzy i najlepiej gdyby są zaplanowane w odstępach czasowych dłuższych niż 2,5 godziny. Pozwoli to naszemu organizmowi odpocząć, zregenerować się tak, aby nie musiał pracować ciągle na wysokich obrotach. Następną bardzo ważną rzeczą jest pilnowanie spożycia wody. W ciepłe dni potrzebujemy jej nawet w ilości trzech litrów! Powinna być ona regularnie uzupełniana, dzięki czemu ograniczymy niekontrolowane napady głodu, zmniejszymy ból głowy i obrzęki. Oczywiście, poza wyeliminowaniem z diety słodyczy i niezdrowych przekąsek, powinniśmy zastanowić się nad kwestią używek. O ile kawa, czy herbata posiadają zdrowotny wpływ na nasz organizm, o tyle alkohol już nie. Ile kalorii ma alkohol? Jak kaloryczny jest kieliszek wina w diecie? Pewnie nie raz zadałeś sobie to pytanie. Przeciętnej wielkości kieliszek wina to aż 100 kalorii. Nie jest to jedyna zła informacja. Otóż nie posiada ono żadnych wartości odżywczych. Taką samą ilość kalorii ma średniej wielkości jabłko, dwie szklanki truskawek, czy cztery małe mandarynki. Warto zastanowić się przed sięgnięciem po kolejny kieliszek wina, bądź piwa. Niezbędną rzeczą w zmianie trybu życia na lepszy jest ograniczenie nocnego podjadania, w szczególności jeżeli mamy upodobanie do tłustego jedzenia tuż przed pójściem spać. Jeśli faktycznie przed spaniem dokucza nam głód, powinniśmy postawić na coś lekkiego, na przykład serek wiejski.

Wprowadzenie lepszego trybu życia może być trudne, szczególnie jeżeli zaczynamy od rewolucji i zmieniamy wszystkie swoje nawyki w jeden dzień. Warto zastanowić się, czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby stopniowe zmienianie zachowań i zawartości lodówki. Gdy już zaakceptujemy owe zmiany, dobrze jest pomyśleć o wprowadzeniu aktywności fizycznej. Przy tych wszystkich zmianach na pewno poczujemy się dużo lepiej.

pasazmamy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here