Zabieg HIFU

0
293

HIFU, jest kolejnym bardzo popularnym zabiegiem z dziedziny medycyny estetycznej, ponieważ do jego przeprowadzenia nie potrzebny jest skalpel, a jedynie ultradźwięki. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i niestety w dalszym ciągu nie każdy może sobie na niego pozwolić, ponieważ jest dość drogi.

Urządzenie HIFU

HIFU jest skrótem high-intensity focused ultrasound, który oznacza skupioną wiązkę fal dźwiękowych o dużym zasięgu. Do wykonania zabiegu wykorzystywane są ultradźwięki, o wysokiej częstotliwości, którą skupia się na wybranej partii ciała. Ultradźwięki powodują ruch oraz tarcie komórek, w wyniku czego wytworzone zostaje ciepło, a wewnątrz komórek powstają mikro oparzenia. Efektem poparzeń jest stymulacja komórek do odnowy a co za tym idzie do wytworzenia nowych tkanek.

Ultradźwięki nie naruszają naskórka, a jedynie głębokie warstwy skóry, których nie widać na zewnątrz. Najczęściej zabieg wykonywany jest na twarzy i szyi, poprawia elastyczność skóry i wpływa na wytworzenie się nowych włókien kolagenowych. Efekty zabiegu HIFU są widoczne już po pierwszym razie, co świadczy o bardzo dużej skuteczności. Końcowy efekt przeprowadzonego zabiegu następuje dopiero po około 90 dniach, ponieważ dopiero wtedy kończy się proces regeneracji poparzonych tkanek oraz zostaje zakończona produkcja kolagenu.

HIFU zalety

Zabieg HIFU jest nie tylko bezpieczny i skuteczny, ale dzięki wykorzystaniu ultradźwięków, posiada szereg zalet, do których należą:

– redukcja zmarszczek,

– poprawa kondycji skóry,

– likwidacja zmarszczek,

– wzrost napięcia skóry,

– wygładzona i bardziej naturalna skóra,

– pomniejszenie różnego typu blizn,

– zmniejszenie rozstępów,

– zmniejszenie tkanki tłuszczowej,

– utrata masy ciała,

– modelowanie sylwetki,

– pomoc w leczeniu mięsaków macicy,

– pomoc w leczeniu nowotworów,

– ujędrnia skórę,

– zmniejsza pory,

– wyostrza kontury twarzy.

HIFU przeciwwskazania

Pomimo tego, że zabieg HIFU ma szereg zastosowań ma niestety też i pewne przeciwwskazania do jego zastosowania. Nie powinien być stosowany jeśli:

– pacjenta jest w ciąży,

– występują choroby serca,

– nowotwory,

– różnego pochodzenia choroby skóry,

– przerwanie ciągłości skóry,

– padaczka,

– cukrzyca,

– pacjent przebył udar mózgu,

– występują stany zapalne w miejscach, w których miał być przeprowadzony zabieg,

– pacjent posiada wszczepiony rozrusznik serca

– implanty,

– pacjent zażywa leki, które mogą wejść w jakieś niepożądane reakcje.

HIFU przebieg zabiegu

Zabieg powinien być przeprowadzony w renomowanym i sprawdzonym gabinecie przez wykwalifikowany personel. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz medycyny estetycznej nakłada na skórę warstwę żelu, a następnie przykłada  urządzenie do skóry. Jeśli osoba ma niski poziom tolerancji bólu niestety będzie czuła się mało komfortowo podczas całego zabiegu.

Osoba taka może poprosić o naniesienie na skórę żelu znieczulającego, jednak to też nie do końca jest pomocne. W  trakcie zabiegu ma się wrażenie nakłuwania skóry, a ich intensywność zależy od ustawienia mocy fali ultradźwiękowej. Skóra jest nienaruszona, a w bardzo rzadkich przypadkach pojawia się zaczerwienienie, nadwrażliwość i lekki ból. Zabieg należy powtórzyć trzy razy, w odstępach czasowych od 1 do 3 miesięcy, jednak jest to polecane przy bardzo złej kondycji skóry. Zazwyczaj jeden zabieg jest zupełnie wystarczający. Zabieg trwa od 20 do góra 30 minut.

Koszt zabiegu HIFU

Niestety pomimo tego, że zabieg jest coraz bardziej znany jego cena nadal jest dość wygórowana i nie każdego stać na tego rodzaju zabieg. Ceny w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej wahają się od 2500 do 3500 złotych, oczywiście cena uzależniona jest od miejsca i obszaru skóry na jakim zabieg ma być wykonany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here