Jaką lodówkę do domu najlepiej wybrać

Dawno minęły czasy, gdy lodówka miała jedynie chłodzić, a wybór sprzętów w sklepach był mocno ograniczony. Teraz, stając przed koniecznością zakupu lodówki, klient staje przed szeregiem pytań – i nie jest to tylko kwestia “mała lodówka” czy “duża lodówka”, a może lodówka retro?. Producenci wyposażają urządzenia w coraz ciekawsze funkcje, a ich wygląd sprawia, że można łatwo dopasować je do wystroju kuchni. Nietrudno też zagubić się w gąszczu modeli. Oto ranking, który opisuje najlepsze lodówki z wielu kategorii – z pewnością pomoże to dokonać odpowiedniego wyboru.

Ranking oraz wskazówki przy wyborze lodówki pomógł przygotować nam serwis Homelook.pl

Spis treści

Jaka lodówka będzie najlepsza – czyli jakie są rodzaje lodówek?

Jaką lodówkę wybrać? W dzisiejszych czasach można wybierać z wielu modeli,  a producenci wciąż udoskonalają swoje produkty. Możesz znaleźć w tych lodówkach nie tylko funkcję automatycznego rozmrażania, ale także kostkarki do lodu czy opcję automatycznego doboru temperatury. Z pewnością docenisz te funkcje, będąc na wyjeździe, a także przechowując w swojej lodówce warzywa i owoce, które dłużej zachowają świeżość.

Ostateczna decyzja zakupowa powinna zależeć od kilku podstawowych czynników:

 • ile miejsca przeznaczamy na lodówkę,
 • ile żywności będziemy w niej przechowywać (czyli również ile osób będzie z urządzenia korzystać),
 • gdzie lodówka będzie się znajdować,
 • czy wystarczy sama chłodziarka, czy niezbędna będzie również zamrażarka.

Po ustaleniu tych kwestii można przejść do wyboru rodzaju lodówki. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów sprzętów: 

 • lodówka do zabudowy,
 • lodówka wolnostojąca,
 • lodówka side by side,
 • lodówka designerska,
 • lodówka z zamrażarką,
 • lodówka wyposażona w dodatkowe funkcje, na przykład w kostkarkę.

Na jaką się więc zdecydować? Jeśli wymieniasz samą lodówkę, która do tej pory była w zabudowie, wybierz te wolnostojącą. Jeśli natomiast dopiero kreujesz przestrzeń kuchenną, możesz postawić na lodówkę pod zabudowę – jest to najbardziej popularne rozwiązanie. Warto przy tym zauważyć, że zaaranżowanie zabudowy lodówkowej pozwala na stworzenie w kuchni spójności. Trzeba jednak pamiętać, że z reguły takie urządzenia cechuje nieco mniejsza pojemność niż lodówki wolnostojące.

Na rynku dostępne są klasyczne urządzenia z jednymi drzwiami, ale popularność zyskują także lodówki dwudrzwiowe i tak zwane side to side. Lodówka side to side otwiera się w dwie strony i jest większa niż standardowe modele. Ma także większą pojemność, idealnie nadaje się więc do dużej kuchni. Wśród modeli tego typu znajduje się nie tylko lodówka dwudrzwiowa, ale także trzy- czy czterodrzwiowa.

Pod względem funkcjonalności coraz bardziej popularnym rozwiązaniem stają się lodówki designerskie oraz z dodatkowymi opcjami. Ciekawsze z nich to kostkarka i system no frost. Lodówka do zabudowy z kostkarką czy bez? W podjęciu decyzji pomoże poniższy ranking.

frost

Jaka lodówka z no frost czy bez? Czyli o nowych funkcjach w lodówkach

Lodówki z systemem no frost stają się coraz bardziej popularne. Producenci już od kilku lat udoskonalają tę funkcjonalność, dzięki czemu na rynku dostępnych jest wiele lodówek bezszronowych. Aby jednak podjąć najlepszą zakupową decyzję, warto poznać wady i zalety tego typu rozwiązań.

Lodówka no frost to sprzęt wyposażony w mechanizm kontrolujący wilgoć. Zazwyczaj są to specjalne wentylatory, które wymuszają obieg powietrza. Dzięki temu w urządzeniu nie osadza się szron, ponieważ wilgotne powietrze kierowane jest do skraplacza. Tanie lodówki no frost najczęściej mają jedną komorę wyposażoną w ten mechanizm, choć istnieją także rozwiązania kompleksowe.

Na co zwrócić uwagę, chcąc kupić dobrej jakości lodówkę no frost?

 • rodzaj urządzenia; na rynku dostępne są lodówki no frost – czyli system w chłodziarce, lub semi no frost – w zamrażarce. Istnieje także full no frost, z dwoma obiegami powietrza, oddzielnymi dla zamrażalnika i chłodziarki, dzięki czemu produkty chronione są przed wysychaniem oraz przenikaniem zapachami.
 • rozwiązania zapobiegające wysuszeniu – system no frost często wiąże się z wysuszaniem żywności. Warto więc zwracać uwagę na urządzenia wyposażone w opcję regulacji wilgotności.

Czy zakup takiej lodówki jest dobrym pomysłem? Z pewnością to wygoda i brak konieczności rozmrażania urządzenia. Dodatkowo system ten nie powoduje wzrostu cen sprzętu.

lód

Jaka lodówka z kostkarką będzie najlepsza? Ranking lodówek z kostkarką

Lodówka już dawno przestała być jedynie urządzeniem do przechowywania jedzenia. Producenci implementują do swoich sprzętów coraz więcej ciekawych funkcji, a jedną z bardziej interesujących jest kostkarka do lodu. Zastanawiasz się, czy lodówka z kostkarką to opcja dla ciebie? Wyobraź więc sobie gorący letni dzień i kostki lodu wpadające wprost z podajnika w lodówce do szklanki. To także rozwiązanie wprost stworzone na imprezy. Nie trzeba pamiętać o zamrażaniu woreczków z wodą, bo lodówka sama zrobi lód. Jeśli nie wiesz, czy takie urządzenie jest dla ciebie, sprawdź ranking lodówek wyposażonych w sprzęt do lodu. Oto najlepsze lodówki w tej kategorii.

LG GSL761PZUZ

LG GSL761PZUZ

Jest to lodówka side to side  z systemem no frost, dzięki czemu nie jest konieczne rozmrażanie. Wyposażona jest w kostkarkę, jest sterowana elektronicznie i posiada czujnik niedomkniętych drzwi, a dodatkowo – system Smart Diagnosis. W przypadku wystąpienia problemu wystarczy położyć telefon na lodówce. Zostanie wygenerowany specjalny sygnał, który odczyta konsultant i w specjalnej aplikacji odeśle poradę, co należy zrobić, by rozwiązać problem. To najlepsza lodówka dla osób poszukujących pojemnego urządzenia z dodatkowymi funkcjami.

Samsung RS68N8320S9

Samsung RS68N8320S9

Lodówka Samsung RS68N8320S9 to także model typu side to side. Oferuje jeszcze więcej miejsca na produkty dzięki technologii Space Max. Oznacza to dodatkowe przestrzenie w lodówce bez zwiększania się wymiarów urządzenia w porównaniu do modeli standardowych. Co więcej, w przypadku tego urządzenia nie jest potrzebny dostęp do bieżącej wody, ponieważ wyposażone jest w pojemnik o pojemności 4,5 litra. Daje to ogromną swobodę w aranżacji przestrzeni bez konieczności dopasowywania ustawienia lodówki do rur wodociągowych. Dodatkowo w przypadku lodówki Samsung opinie użytkowników wskazują na cichą pracę urządzenia.

Hotpoint-Ariston E4D AA SBC

Hotpoint-Ariston E4D AA SBC

Lodówka ta, w odróżnieniu od poprzednich modeli, wyposażona jest w kostkarkę ręczną. Oznacza to, że wodę należy samodzielnie wlać w wyznaczone miejsce, ale reszta dzieje się już sama. Urządzenie posiada także zamrażarkę z systemem no frost, a także komorę świeżości Food Care Zone.

Jaka lodówka z dużym zamrażalnikiem – ranking lodówek z zamrażarką

Wybierając lodówkę, często stajemy przed wyborem – sama chłodziarka czy lodówka z zamrażarką? Wszystko zależy od tego, ile produktów będzie docelowo przechowywane w urządzeniu. Często jednak lodówko zamrażarka okazuje się rozwiązaniem wygodnym, choć nie zawsze jedynym.

Bosch KGN39MB3A

Bosch KGN39MB3A

Lodówka Bosch KGN39MB3A to chłodziarko zamrażarka z funkcją no frost oraz komorą Vita Fresh, która pozwala na dłuższe zachowanie świeżości produktów spożywczych. Czujniki Fresh Sense kontrolują temperaturę, dzięki czemu zawsze będzie optymalna, a lody nigdy nie będą zbyt twarde. Żarówka LED zapewnia równomierne oświetlenie, a budowa lodówki sprawia, że może być łatwo włączona w kuchenną zabudowę.

Indesit LR8 S1 K

Indesit LR8 S1 K

Indesit LR8 S1 K to model wyposażony w pojemną zamrażarkę i system automatycznego rozmrażania chłodziarki, dzięki czemu nie trzeba wykonywać tego zabiegi ręcznie. Półki w urządzeniu pokryte są antybakteryjną powłoką i wykonane z “bezpiecznego szkła”.

Lodówki wielodrzwiowe – czy to ma sens? Porady i wskazówki

Choć najbardziej popularne są wciąż lodówki jednodrzwiowe, modele wielodrzwiowe są coraz częściej wybierane. Lodówka dwudrzwiowa ma co prawda większe wymiary niż klasyczna, wymaga więc większego pomieszczenia, ale pozwala również na przechowywanie dużej ilości produktów spożywczych. Jakie lodówki dwudrzwiowe warte są uwagi i jak wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie? Najważniejsze jest oczywiście określenie, jakie lodówka wymiary powinna mieć, aby zmieścić się w kuchni. Na tej podstawie można zdecydować, czy będzie to jednoo- czy wielodrzwiowe urządzenie.

LG GSX961NSAZ

LG GSX961NSAZ

Lodówka LG GSX961NSAZ to model, który ma aż 601 litrów pojemności. Wyróżnia go InstaView Door-in-Door, dzięki czemu można bez otwierania lodówki i strat chłodu zobaczyć, co jest w środku. Urządzenie wyposażono w system total no frost, a także dyspenser lodu.

Lodówka Miele KFN 29283 D BB

Lodówka Miele KFN 29283 D BB

Ten model wyposażony jest w system no frost oraz technologię DynaCool, czyli równomierne chłodzenie. Co ciekawe, na froncie tej lodówki można pisać za pomocą kredy – to świetna alternatywa dla zostawiania informacji na karteczkach, a także zabawa dla dzieci.

Liebherr SBSef 7242 Comfort

Lodówka dwudrzwiowa Liebherr SBSef 7242 Comfort

Wolnostojąca chłodziarko-zamrażarka side-to-side wyróżnia się nie tylko dużą pojemnością i eleganckim wyglądem, ale także technologią łatwej organizacji przestrzeni. Charakteryzuje się również wysoką zdolnością mrożenia aż do 20 kg produktów na dobę.

Jaka lodówka do zabudowy będzie najlepsza? Ranking lodówek do zabudowy

Lodówka do zabudowy to jeden z najbardziej popularnych modeli lodówek. Pozwala dowolnie zaaranżować przestrzeń i sprawić, że kuchnia wyglądać będzie spójnie i estetycznie. Jeśli zastanawiasz się, jakie urządzenie wybrać dla siebie, sprawdź, jakie lodówki do zabudowy ranking ocenia najlepiej.

Electrolux ENN2801BOW

Electrolux ENN2801BOW

Lodówka pod zabudowę z zamrażalnikiem, regulacją wilgotności oraz systemem low Frost. Przestrzeń w tym modelu została doskonale zagospodarowana, dzięki czemu lodówka jest pojemna przy relatywnie niewielkich rozmiarach – a to pozwala dopasować ją do wyposażenia kuchni i stworzyć wspaniałe aranżacje.

Samsung BRB260030WW

Samsung BRB260030WW

Sprzęt firmy Samsung lodówka z technologią no frost, Space Max dla większej pojemności oraz systemem All-Around Cooling, który zapewnia równomierne chłodzenie w każdym miejscu w chłodziarce. Dzięki czujnikom temperatura pozostaje stała, a żywność dłużej zachowuje świeżość.

Beko BCN 130000

Beko BCN 130000

Lodówka beko BCN 130000 to przeznaczona do zabudowy chłodziarko zamrażarka z systemem Neo frost, który eliminuje osiadanie szronu na żywności oraz wewnątrz urządzenia. Zawiasy nożycowe 3D to gwarancja niezawodności i płynności dzięki odporności na temperaturę i duże obciążenia. W przypadku lodówki Beko opinie wskazują na optymalne chłodzenie i elegancki wygląd urządzenia.

Jaka lodówka wolnostojąca? Ranking lodówek

Lodówka wolnostojąca to świetny wybór, gdy w twojej kuchni nie ma zabudowy lub nie chcesz dopasowywać sprzętu do juz istniejącej aranżacji – a wymianie podlega jedynie urządzenie. W tej roli idealnie sprawdzi się lodówka side by side, o ile dysponujesz odpowiednią przestrzenią.

Electrolux EJ2302AOW2

Electrolux EJ2302AOW2

Lodówka Electrolux EJ2302AOW2 to model z górnym zamrażalnikiem, wyposażony w system Opti Space, który pozwala na optymalne zagospodarowywanie miejsca w lodówce. Urządzenie jest bardzo energooszczędne i wykorzystuje niewiele energii, co pozwala zredukować koszty eksploatacji.

BOSCH KGV33VW31E

BOSCH KGV33VW31E

Lodówka BOSCH KGV33VW31E także wyposażona jest w zamrażalnik, a także komorę VitaFresh, która pozwala zachować właściwości odżywcze i świeżość warzyw i owoców na dłużej. Low Frost sprawia, że rozmrażanie lodówki nie jest konieczne.

Sharp SJ-BA10IMXB2-EU

Sharp SJ-BA10IMXB2-EU

Lodówka Sharp SJ-BA10IMXB2-EU wyposażona jest w dolny zamrażalnik. To lodówka o klasie energetycznej A++, dzięki czemu jest bardzo oszczędna w wykorzystaniu prądu. Jest tu również system Advanced No Frost oraz Opti Fresh.

AMICA FK268.3XAA

AMICA FK268.3XAA

Lodówka AMICA FK268.3XAA to chłodziarko-zamrażarka o klasie energetycznej a++ i dużej pojemności. Wyposażona w system automatycznego rozmrażania chłodziarki.

samsung rb31ferncsa

Samsung rb31ferncsa 

Samsung rb31ferncsa wyróżnia się pełnym systemem no frost, dzięki czemu ani zamrażalnika, ani chłodziarki nie trzeba rozmrażać. Funkcja “wakacje” pozwala ograniczyć pobór prądu podczas nieobecności w domu – to ciekawe udogodnienie, które coraz częściej pojawia się w urządzeniach. Lodówka sterowana jest elektronicznie.

Mała lodówka – jaką wybrać?

Nie w każdej kuchni sprawdzi się sprzęt o standardowej wielkości. Czasem najlepszym wyborem jest mała lodówka czy też lodówka podblatowa. Dobrze dobrany sprzęt, mimo małych rozmiarów, pomieści wiele produktów, a czasem nawet niewiele mniej niż duża lodówka. Jaka mini lodówka będzie najciekawsza?

Candy CCTOS 502WH

Candy CCTOS 502WH – lodówka mała, ale ciekawa

Ta lodówka mimo niewielkich rozmiarów wyróżnia się eleganckim wyglądem oraz klasą energetyczną A+, jest zatem energooszczędna i pojemna jak na swoje rozmiary. Zmieści się w każdej kuchni, a także w pokoju, jeśli tylko masz taki pomysł na zagospodarowanie przestrzeni.

Whirlpool ARC104/1 A+

Whirlpool ARC104/1 A+

Biała, elegancka lodówka Whirlpool ARC104/1 A+ wyposażona jest w technologię Auto de frost, dzięki czemu rozmraża się automatycznie, nie musisz więc pamiętać o tym, aby lodówka była gotowa do pracy. Innowacyjna budowa tej lodówki pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń i pomimo niewielkich rozmiarów, zmieścisz w niej wszystko, czego potrzebujesz.

MPM 46-CJ-02/H

MPM 46-CJ-02/H

MPM 46-CJ-02/H to model przeznaczony do niewielkich przestrzeni. Lodówka ta wygląda bardzo efektownie, posiada regulację temperatury, a odszranianie jest manualne. To niedroga lodówka, idealna na każdą kieszeń. Jest cicha i energoooszczędna dzięki klasie energetyczne A+. Mimo niewielkich rozmiarów zmieścisz w niej wszystko to, co jest ci najbardziej potrzebne w lodówce.

Lodówki ranking – Ranking lodówek designerskich według Homelook.pl

Wybór lodówki do domu może być trudną decyzją. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko osobiste preferencje – choć to powinno być podstawą, aby wybrane urządzenie było jak najbardziej funkcjonalne – ale również wymiary kuchni i zabudowę, jaka się w niej znajduje. Do większej kuchni idealne będą lodówki side to side, dwudrzwiowe lub nawet trzy- czy czterodrzwiowe. W takich urządzeniach często można znaleźć automatyczne lub ręczne kostkarki do losu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Lodówki do zabudowy pozwalają stworzyć spójną aranżację wnętrza, a wolnostojące można dopasować do kuchni bez potrzeby zmiany całego wystroju. Niewielkie lodówki można ustawić w kuchni, ale także w pokoju czy salonie. Coraz bardziej rozwijająca się technologia pozwala na tworzenie urządzeń, które nie tylko chłodzą, ale i wyglądają coraz lepiej. Pozwalają utrzymać żywność w maksymalnej świeżości oraz zapewniają wygodę. Funkcja “wakacje” to sposób na ograniczenie zużywania energii w czasie, gdy nikogo nie ma w domu i nikt nie korzysta z lodówki. W tym rankingu poleciliśmy urządzenia warte uwagi, które wyróżniają się ciekawymi funkcjami, a także klasyczne, które sprawdzą się w każdym domu. Jeśli chcesz zobaczyć więcej lub jeśli interesują cię designerskie lodówki – koniecznie zajrzyj do rankingu na Homelook.pl – https://homelook.pl/designerska-kuchnia-8-najlepszych-lodowek-w-kolorze-czarnym/

Tam znajdziesz jeszcze więcej urządzeń, które sprawdzą się w twoim domu i z których będziesz zadowolony w każdej sytuacji.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here