Za co kochamy ubrania oversize?

0
119

Trend, zgodnie z którym zakładamy ubrania większe o co najmniej jeden rozmiar, jest obecny co najmniej od kilku sezonów. Moda oversize jest typowa już nie tylko dla stylu ulicznego, wkradła się również w ramach kompletowania wytwornych stylizacji na specjalne okazje. Co właściwie oznacza oversize i za co uwielbiamy ubrania właśnie w tym kroju? Czy każdy może zakładać koszulki, bluzy, a nawet sukienki oversize? Dowiedz się więcej już teraz.

Ubrania oversize, czyli jakie?

Sama nazwa pochodzi od angielskich słów “over” oraz “size”, czyli “ponad wymiar”. Oznacza to, że ubrania oznaczone takim nazewnictwem mają powiększoną formę i jest to jak najbardziej efekt zamierzony.

Czy w takim razie za oversize można uznać każdy element garderoby, nawet w tym klasycznym wydaniu, jeśli tylko założymy go w większym niż nosimy rozmiarze? Absolutnie nie. Trzeba zwrócić uwagę, że kroje oversize są dokładnie przemyślane, celem projektantów jest takie stworzenie ubrań, aby te były szerokie i wydawały się za duże, ale jednocześnie muszą być dopasowane do sylwetki na tyle, aby jej nie zniekształcać ani nie uwydatniać mankamentów czy optycznie dodawać kilogramów.

Outfit z ubrań oversize – podstawowe zalety

Ubrania typu oversize są uniwersalne, z łatwością udaje się je zestawiać, aby tworzyły stylizacje nie tylko w stylu streetwear, ale również te bardziej eleganckie. Bez problemu można też skomponować outfit z zastosowaniem ubrań oversize, który wpisuje się w biurowy dress code.

Ogromna popularność kroju oversize wynika przede wszystkim z optymalnej wygody noszenia takich ubrań. Nie krępują ruchów, można się w nich czuć zawsze luźno i swobodnie bez względu na okazję. Co więcej, oversize doskonale kamufluje mankamenty sylwetki, bluzo sukienka, może świetnie ukryć szerokie biodra i masywne uda, zaś bluza, kardigan czy tunika zakryje większy brzuszek lub zbyt obfity biust.

Czy krój oversize jest na pewno dla każdego?

Ubrania o kroju oversize stworzą nie tylko wygodną, ale również estetyczną i atrakcyjną stylizację, musisz jednak pamiętać o kilku ważnych aspektach, jakie trzeba brać pod uwagę przy ich wyborze. Okazuje się, że zły dobór poszczególnych elementów takiej garderoby może przynieść efekt wręcz odwrotny.

Jeśli chcesz stworzyć stylizacje modne i wygodne, nie kupuj przypadkowych ubrań w większym rozmiarze. Odzież oversize trzeba dobierać zgodnie z tym standardowym, który nosisz na co dzień. Większa forma takich ubrań wcale nie oznacza, że te mają nie pasować albo wywoływać karykaturalny efekt. Najlepiej patrzeć na oznaczenia producenta, który powinien określić dany model garderoby jako “oversize”.

Zaleca się, aby wybierać jedynie te ubrania oversize, które mają zakamuflować mankamenty urody w danej partii sylwetki. Pamiętaj, że luźne ubrania zawsze zakryją również Twoje walory, a te warto przecież uwydatniać.

Sprawdzaj jakość wyrobu, materiał, z jakiego zostało wykonanie ubranie i jego wykończenie. Te złej jakości mogą być po prostu bezkształtne, przez co stylizacje wpłynął na Twoją atrakcyjność niekorzystnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here