Darmowe pożyczki – na jakich zasadach można je brać?

0
138

Pożyczka kojarzy nam się nieodłącznie z koniecznością zapłaty odsetek za pożyczone pieniądze, ale na rynku funkcjonują też całkiem darmowe pożyczki.

Darmowe pożyczki – czy rzeczywiście są dostępne?

Przywykliśmy sądzić, że pożyczanie pieniędzy kosztuje i za każdą pożyczkę musimy zapłacić odsetki, ale współczesny rynek pożyczkowy pokazuje jasno, że nie jest to prawdą. Na rynku finansowym dostępne są darmowe pożyczki będące stałą promocją dla każdego nowego klienta firmy pożyczkowej. Pożyczka 0% nie jestem mitem, a prawdziwym produktem finansowym dostępnym bez konieczności regulowania jakichkolwiek dodatkowych opłat.

Dzisiaj większość firm pożyczkowych oferuje swoim nowym klientom możliwość jednorazowego wzięcia pierwszej darmowej pożyczki w kwocie do kilku tysięcy złotych. W zależności od firmy pożyczki są udzielane w kwotach do 1000 zł, do 3000 zł lub nawet do 6000 zł.

Pożyczki za darmo tylko dla konkretnych klientów

Z oferty darmowej pożyczki w jednej firmie można skorzystać tylko raz, podczas pierwszej współpracy. Klient, który po raz pierwszy korzysta z oferty firmy pożyczkowej, otrzymuje bonus w postaci możliwości pożyczenia pieniędzy za darmo, ale oczywiście na krótki czas wynoszący zwykle do 30 dni. Listę wielu darmowych pożyczek publikuje CentrumPożyczek360.pl. W przypadku darmowej pożyczki trzeba pamiętać o dwóch podstawowych kwestiach:

  • po pierwsze darmowe pożyczki nie mogą być rozłożone na raty i trzeba je spłacać w jednej pełnej racie;
  • po drugie darmowe pożyczki są tak naprawdę darmowe tylko wtedy, kiedy spłacamy je w terminie.

Jeśli pożyczkobiorca spóźni się z terminem spłaty, choćby o jeden dzień, to jego pożyczka automatycznie przestaje być darmowa i trzeba za nią normalnie zapłacić, a w niektórych przypadkach nawet ponieść dodatkowe koszty związane z nieterminową spłatą.

Darmowe pożyczki – podstawowe zasady bezpieczeństwa

W przypadku pożyczek przez internet na pierwszym miejscu zawsze powinny być kwestie bezpieczeństwa. Przed podpisaniem umowy należy sprawdzić, czy firma oferująca pożyczkę działa legalnie i zapoznać się dokładnie z warunkami świadczenia usług oraz z polityką prywatności. Informacje o tych zagadnieniach są dostępne na stronach, na których składa się wnioski o szybkie pożyczki. Trzeba sprawdzić nie tylko płatne, ale też darmowe pożyczki, szczególnie pod kątem ewentualnych dodatkowych opłat za nieterminową spłatę i w kontekście możliwości refinansowania, kiedy terminowa spłata nie będzie możliwa.

Szczególną ostrożność należy też zachować podczas wypełniania wniosku o pożyczkę, gdzie podajemy wszystkie swoje dane. Strona, z której korzystamy, powinna być zabezpieczona certyfikatem SSL, który potwierdza, że połączenie między urządzeniem klienta a serwerem firmy pożyczkowej jest chronione przed wyciekiem danych. Wniosek o pożyczkę najlepiej wypełniać na swoim komputerze lub smartfonie – nigdy nie na urządzeniu ogólnodostępnym.

Poznaj dokładniej zasady wnioskowania o szybkie pożyczki na dowód:
https://jakwylaczyccookie.pl/2021/05/14/pozyczki-na-dowod-podstawowe-zasady-i-wnioskowanie/

Darmowe pożyczki na mniejsze wydatki

Darmowe pożyczki są z reguły wybierane na mniejsze wydatki, które mimo wszystko wykraczają poza możliwości miesięcznego budżetu domowego. Mogą być to na przykład wydatki związane z nagłą awarią samochodu, naprawą lub zakupem sprzętu RTV czy AGD oraz pojawieniem się korzystnej okazji zakupu wakacji last minute, czy kolonijnego wyjazdu dla dziecka. Oczywiście dysponowanie budżetem na tzw. czarną godzinę byłoby zawsze najlepszym rozwiązaniem, ale w obecnej trudnej sytuacji finansowej, w jakiej znalazło się wiele polskich rodzin, zwyczajnie nie zawsze jest taka możliwość i czasami pomocne mogą być pożyczki pozabankowe pozwalające tymczasowo załatać dziurę w budżecie.

Kwota darmowej pożyczki – ile wziąć?

W kwestii ustalenia kwoty darmowej pożyczki najlepiej ograniczyć się do stwierdzenia, że należy pożyczać tyle, ile jesteśmy w stanie bez problemu spłacić. Darmowe pożyczki w wysokości 1000 zł będzie można bez wątpienia spłacić łatwiej niż te na 3000 zł, szczególnie w przypadku ewentualnych dodatkowych kosztów związanych z nieterminową spłatą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here