Wypadanie włosów u kobiet

0
221

Piękne i zadbane włosy to nie wynik przypadku, a właściwej pielęgnacji. Obecnie w drogeriach dostępnych jest bardzo wiele produktów, które mają na celu utrzymanie włosów w zdrowej kondycji. Najczęstszymi problemami u kobiet są włosy przetłuszczające się lub wypadające. Jednak obecnie wystarczy zakupienie odpowiedniego szamponu i odżywki, by włosy wzmocnić i zregenerować.

Dlaczego włosy wypadają?

Czynników, które powodują wypadanie włosów u kobiet jest bardzo wiele. Duży wpływ ma na to ciąża, a zwłaszcza okres po niej oraz menopauza, a więc wszystkie zmiany hormonalne. Włosy mogą wypadać również przez nieprawidłową dietę,stany zapalne, leki, w tym także antykoncepcję oraz utrzymujący się przez długi czas wysoki poziom stresu. Włosy wypadają, ponieważ są osłabione. Do takiego stanu mogą być doprowadzone przez zbyt częste farbowanie, częste wykonywanie zabiegów z użyciem wysokich temperatur, a więc suszarki, lokówki czy prostownicy oraz źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji. Do wypadania i osłabienia włosów przyczynia się także zbyt mocne ściąganie ich gumką.

Jak zapobiegać wypadaniu włosów/

Kobiety, którym włosy wypadają powinny wzbogacić dietę o więcej witamin i minerałów, unikać poddawania włosów wysoki temperaturom oraz zadbać o właściwą pielęgnację. W drogeriach znajdziemy bardzo duży wybór szamponów wzmacniających i regenerujących, które zapobiegają wypadaniu włosów, jednak bardzo ważne jest, by przez zakupem dokładnie przeczytać etykietę i sprawdzić jego skład. Najlepiej, by formuła opierała się na ekologicznych ekstraktach roślinnych, zwłaszcza na bazylii, która wzmacnia skórę głowy i powstrzymuje włosy przed wypadaniem. W składzie takiego szamponu powinny się znaleźć również witaminy A, E,B5, B6 i tauryna, które wzmacniają cebulki, zielona herbata, która poprawia krążenie, a także olejek arganowy i aloes, które nawilżają włosy.
Istnieje również wiele domowych sposobów, które zapobiegają wypadaniu włosów. Kobiety wzmacniają włosy stosując maseczki z cebuli, jajka, a w szczególności żółtka oraz sok z korzenia czarnej rzodkiewki.

latawcedmuchawce.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here