Węże paliwowe

0
201

W każdej dziedzinie, aby móc efektywnie pracować konieczne jest posiadanie odpowiednich narzędzi. Specjalistyczne przyrządy pozwalają na wykonywanie pracy w sposób dokładny oraz bezpieczny. Nie inaczej jest w przypadku pracy z różnego rodzaju paliwami takimi jak: benzyna, oleje napędowe i inne produkty przetwórstwa petrochemicznego. Do przesyłu paliw np. pomiędzy dystrybutorem a bakiem samochodu potrzebne są węże paliwowe. Wąż do paliwa jest jednym z kluczowych elementów tankowania samochodu, ponieważ od poziomu jego wykonania zależy bezpieczeństwo tankującego oraz wszystkich osób postronnych. Szczególnie że produkty petrochemiczne są wysoce łatwopalne.

Węże do paliw wykonane są w większości z gumy, ale można spotkać również zrobione z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Wąż do paliwa 25mm może być wykonany z różnych materiałów w warstwie wewnętrznej i zewnętrznej. Bez względu na rodzaj tworzywa, muszą być one odporne na działanie węglowodorów, które są doskonałym rozpuszczalnikiem. Niewłaściwe wykonanie mogłoby sprawić, że przewody dystrybutorów pękałyby lub rozpuszczone fragmenty ścianek mogłyby zanieczyścić wlewane paliwo.

W zależności od miejsca wykorzystywania tego typu produktów część z nich musi być odpowiednio wzmocniona na zewnątrz. Wzmocnienia powinny chronić węże paliwowe przed obcieraniem, ścieraniem, rozciąganiem i warunkami atmosferycznymi. Równie ważne jest dobór odpowiedniego przewodu ze względu na jego przeznaczenie pod względem wytrzymałości na ciśnienie płynącego w nim paliwa. Zbyt słabe węże mogą ulec rozszczelnieniu i spowodować, poprzez wyciek paliwa, pożar lub zanieczyszczenie środowiska.

W sieci internetowej jest sporo firm sprzedających przedstawione produkty, dzięki czemu można porównać wiele ofert. Cena węża zależy od jego parametrów, materiału, z którego został wykonany, temperatury, w której może pracować oraz od jego wymiarów. Zaczynają się one od kilkunastu złotych i kończą nawet na 150 zł za metr i jest ona uzależniona od przeznaczenia takiego węża.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here