W czym może pomóc lekarz balneolog?

0
263

Lekarz to zawód bardzo odpowiedzialny, od którego pacjenci wymagają przede wszystkim profesjonalizmu. Istnieją różne rodzaje chorób, na które cierpią. Z tego względu lekarz musi dobrze znać się na swoim fachu, by potrafić dobrze rozpoznawać różne rodzaje chorób, a tym samym móc skutecznie pomagać pacjentom. Aby ułatwić lekarzom to zadanie, posiadają oni różne specjalności, które podpowiadają pacjentowi, przy jakim rodzaju choroby dany lekarz jest w stanie pomóc. spotkać można więc laryngologa, stomatologa, urologa, a także balneologa, o którym zdecydowanie najrzadziej się słyszy. W czym może pomóc lekarz balneolog?

Lekarz balneolog to lekarz zajmujący się leczeniem pacjentów w zakresie balneologii. Balneologia jest to terapia z wykorzystaniem wód podziemnych oraz borowin, która pozwala na skuteczne leczenie wielu schorzeń i chorób. Stanowi ona wraz z medycyną fizykalną, dziedzinę wiedzy medycznej, która wykorzystuje czynniki fizyczne organizmu oraz naturalne metody lecznicze w leczeniu pacjentów. Balneolog zajmuje się leczeniem uzdrowiskowym. W związku z tym najczęściej i przede wszystkim spotkać go można w sanatoriach i uzdrowiskach, ale nie wykluczone, że przyjmować będzie także w szpitalu. Zakres jego obowiązków jest bardzo obszerny, jednak do najważniejszych zadań i problemów, w jakich może pomóc, należą wykonywanie testów elektromiografii, wykonywanie testów wodny, testów biodozymetrii i innych, a także wypisywanie skierowań na leczenie i zabiegi, wypisywanie zwolnień, recept, prowadzenie dokumentacji medycznej oraz promowanie zdrowego trybu życia. Lekarz balneolog bardzo często
kwalifikuje pacjentów do ciepłolecznictwa, wodolecznictwa, elektrolecznictwa, terapii laserem, terapii polem magnetycznym, terapii ultradźwiękami, a także terapii podczerwienią oraz wszelkiego typu inhalacji. Dodatkowo pomóc może w ocenie układu mięśni, kości i stawów, dzięki czemu dokona ustalenia wskazań i ewentualnych przeciwwskazań do aktywności fizycznej. Lekarz balneolog może pomóc również w kompleksowej interpretacji oraz ocenie przeprowadzonych przez innych lekarzy badań.

lekarzzakaznik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here