Uważaj na słońce!

0
284

Powoli rozpoczyna się lato, w związku z tym niezaprzeczalnie nadciągają fale upału. Każdy człowiek powinien być świadomy, że wysokie temperatury mają duży wpływ na organizm człowieka. Dlatego podczas upału należy odpowiednio zadbać o swoje zdrowie.
Udar słoneczny – groźny skutek przegrzania, powstały w wyniku zbyt długiego przebywania na słońcu. Zaburza to termoregulacje, prowadzi do utraty elektrolitów i odwodnienia. Głównymi objawami są zawroty i bóle głowy, nudności i wymioty, ogólne osłabienie, gorączka, a także zaburzenia oddychania i utrata przytomności. Udar słoneczny jest bardzo niebezpieczny, szczególnie dla małych dzieci i osób starszych. Nie należy zapomnieć o tym, że trzeba odpowiednio się zająć osobą, która doświadczyła przegrzania, a w ciężkich przypadkach wezwać pomoc lekarską.
Częstą dolegliwością, występującą u wielu osób jest uczulenie na słońce – rozpoznawanie alergii na słońce nie jest łatwe, ponieważ wiele alergenów może wywoływać pokrzywkę. Jenak odpowiednia diagnoza, postawiona przez lekarza, pomoże rozpoznać przyczynę. Uczulenie na słońce wymaga odpowiedniego leczenia, a także unikania alergenu, co jest niezwykle trudne i uciążliwe.
Nie można również zapominać o odpowiednim dbaniu o wzrok. Podstawy pielęgnacji i ochrony oczu, podczas dużego natężenia promieniowania słonecznego, to odpowiednie nawilżenie kroplami, a także noszenie okularów przeciwsłonecznych z odpowiednim filtrem.
Słońce nie jest niebezpieczne. Wystarczy tylko odrobina rozsądku i zachowanie zasad bezpieczeństwa.

zyrardowianka.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here