Jak dobrać podkład do cery mieszanej? Jakie cienie wybrać dla niebieskich oczu? Jak myć cienkie włosy?

0
326

Jak dobrać podkład do cery mieszanej?
Cera mieszana jest wyjątkowo problematycznym rodzajem cery bo zawiera dwie strefy: tłustą oraz suchą. Dobry podkład do cery mieszanej powinien być podkładem tak zwanym “”inteligentnym””, który jednocześnie matuje to co wymaga matowienia ale też nawilża policzki oraz łagodzi podrażnienia i zawiera substancje antybakteryjne. Sprawdzą się też kremy BB ale powinny posiadać właściwości lecznicze.

Jakie cienie do niebieskich oczu?
Każdy kolor oka można podbić za pomocą odpowiednich kolorów makijażu. Powinniśmy dobierać odcienie dopełniające, a więc dające efekt kontrastu, ale też kolory harmonizujące i podkreślające, uwydatniające kolor tęczówki. W przypadku oczu niebieskich kontrastują z nimi: kolor pomarańczowy, miedziany, brzoskwiniowy. Harmonizują z niebieską tęczówką kolory: zielony, srebrny, różowy oraz grafitowy i fioletowy. Podbijemy kolor natomiast kolorem brązowym, złotym i miedzianym. Kolory z tej listy zapewnią nam makijaż wprost idealny do niebieskiego oka.

Jak myć cienkie włosy?
Właścicielki cienkich włosów marzą o ich uniesieniu i sprawieniu, że wizualnie będzie ich więcej. Jaki powinien być szampon do włosów cienkich? Przede wszystkim delikatny. Nie powinien być silnie oczyszczający. Myjąc cienkie włosy należy zadbać o temperaturę wody, nie powinna by zbyt gorąca ale też nie zimna. Włosów nie należy szarpać i szorować, lepiej skupić się na masażu skóry głowy podczas mycia, a włosy tylko delikatnie rozczesywać palcami. Niektórzy uważają, że nie powinno się włosów cienkich obciążać odżywkami. Są one jednak niezbędne gdy nasze włosy są suche i zniszczone.

golymin.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here