Tuning samochodów BMW – kiedy i dlaczego warto stosować?

0
161

BMW to jedna z najpopularniejszych marek samochodów w naszym kraju. Wśród niektórych kręgów społecznych BMW to jedyna słuszna marka, której pojazdami warto się wozić. Nie powinno to zresztą dziwić – BMW to samochody wysokiej klasy, solidnie wykonane oraz bezpieczne. Poniżej podpowiadamy jakie formy tuningu pojazdów tej marki są najczęściej stosowane.

Tuning samochodów BMW – niezmiennie popularny

Jak wskazują specjaliści od rynku części samochodowych, pojazdy marki BMW należą do grupy samochodów najczęściej poddawanych tuningowi. Dotyczy to zarówno naszego kraju, jak i innych państw z całego świata – w których samochody te poddawane są różnego typu przeróbkom. Oprócz tuningu optycznego – którego zadaniem jest poprawić walory estetyczne pojazdu – wymienić należy różne formy tuningu praktycznego. Jego głównym zadaniem jest poprawienie walorów trakcyjnych pojazdów, a zwłaszcza – sposobu działania układu napędowego oraz zawieszenia.

Najczęściej podejmowane działania mają na celu obniżyć poziom zawieszenia pojazdu, a także obniżyć stan zderzaków, poszerzenie nadkoli oraz montaż odpowiednich alufelg. Często, działanie te mają na celu upodobnić posiadany pojazd do klasycznej sportowej wersji M.

Niekiedy również korzysta się z tuningu silnika, jednak nie jest to popularne rozwiązanie. W opinii samych kierowców pojazdów marki BMW, ważniejsze jest, aby silnik był w dobrym stanie technicznym, niż pracował z przesadnie dużą mocą.

Tuning samochodów BMW – potencjalne koszty

Warto podkreślić, że tuning pojazdów BMW nie należy do najtańszych. Niektóre autoryzowane części mogą kosztować naprawdę dużo, co czyni je niedostępnymi dla wielu potencjalnych odbiorców. Nie będzie zaskoczeniem, że same lusterka boczne z pakietu M mogą kosztować nawet 1000 zł lub więcej.

Często wybieranym rozwiązaniem jest zakup części używanych, które w wielu sytuacjach nadają się do dalszej eksploatacji. Jest to skuteczny sposób na odnalezienie interesujących nas elementów w niższej cenie.

Tuning samochodów BMW – sprężyny obniżające

Jednym z najchętniej wybieranych elementów pozwalających na uzyskanie sportowego efektu są sprężyny obniżające. Ich zadaniem jest obniżenie poziomu samochodu, co przynosi efekty nie tylko wizualne, ale również praktyczne. Po ich zamontowaniu samochód wygląda na bardziej sportowy, co zdecydowanie przyciąga uwagę potencjalnych gapiów i pozwala nam wyróżnić się wśród innych aut na drodze.

Skutki praktyczne zastosowania sprężyn obniżających są niezwykle istotne. Przede wszystkim – poprawiają się właściwości jezdne samochodu. Jego zawieszenia staje się nieco bardziej sztywne, co redukuje zjawisko przechylania się podczas dynamicznego hamowania lub wchodzenia w zakręty. Sprężyny sportowe (np. sportowe sprężyny BMW E20) pozwalają na obniżenie poziomu zawieszenia o kilka dodatkowych centymetrów, co często może wiązać się z koniecznością wymiany amortyzatorów na te wyposażone w specjalny rodzaj gwintowania.

Zamontowanie sprężyn sportowych nie jest zadaniem łatwym i dlatego powinno być dokonywane wyłącznie w specjalistycznych warsztatach samochodowych, dysponujących wykwalifikowaną kadrą mechaników oraz dostępem do profesjonalnych urządzeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here