Trudy ciąży

0
230

Ciąża w życiu kobiety jest niewątpliwie wyjątkowym momentem. Jej życie zmienia się często o 180 stopni. Niestety ciąża to nie tylko przyjemne doznania. Ciąża to nudności, wymioty, bóle kręgosłupa, piersi, puchnięcie nóg, ciągłe wizyty w toalecie, nieprzespane noce oraz ciągłe wyrzeczenia. Kobieta ciężarna musi się liczyć z tym, że będzie musiała zmienić wiele swoich nawyków, w tym także żywieniowych. Dziecko, które rozwija się w łonie matki przez okres 9 miesięcy potrzebuje szczególnego traktowania.
W momencie, kiedy już wiesz, że jesteś w stanie błogosławionym kategorycznie powinnaś zrezygnować z alkoholu oraz palenia papierosów. Są to czynniki, które bardzo źle wpływają na płód. Co więcej mogą skutecznie upośledzić nienarodzone dziecko. Nie wiem, czy warto ryzykować dla jednej lampki wina. Nie ma bezpiecznej ilości alkoholu, którą można by było wypić, aby dziecku nic nie zagrażało. Podobnie jest z papierosami. Przecież każdy wie, jakie są szkodliwe. Jak świadomie można truć swoje dziecko? Jesteśmy dorośli i uważam, że ciąża jest naprawdę bardzo dobrym powodem, który motywuję skutecznie, by skończyć z tymi dwoma nałogami.
Jest również wiele innych rzeczy, które kobiety ciężarne powinny wykluczyć z diety lub unikać ich. Wiele pań w stanie błogosławionym rezygnuje z kawy, gdyż nie wiedzą do końca, czy można pić kawę w ciąży. Można. Tylko wszystko z umiarem. Pamiętajmy, że nawet osobie zdrowej i niebędącej w szczególnym stanie, w nadmiarze może wszystko zaszkodzić. W ciąży spokojnie kobieta może pozwolić sobie na ten aromatyczny napój. Około 2 filiżanki kawy są spokojnie dozwolone. Kawa nie musi być szkodliwa, jednakże musimy uważać na nią w ciąży, gdyż picie kilku kubków mocnej kawy może prowadzić nawet do poronienia lub przedwczesnego porodu. Kawę można ewentualnie zamienić na zieloną herbatę, która ma również właściwości pobudzające.
Kobieta ciężarna musi szczególnie na siebie uważać i niektóre rzeczy powinna całkowicie wykluczyć ze swojego życia, tak by dziecko rosnące w jej brzuchu, miało jak najlepsze możliwości na rozwój.

inwestycjawkadry.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here