Technologia Samsung QuickDrive – co to znaczy?

0
384

Producenci sprzętów AGD i RTV prześcigają się w pomysłowości, aby zachęcić klientów do zakupu swoich towarów. Funkcje, w które wyposażają swoje sprzęty, mają ułatwić ludzkie życie i przyspieszyć wykonywanie domowych obowiązków. Samsung QDrive to jedna z rewolucyjnych technologii proponowanych przez japońską markę Samsung w kontekście pralek – na czym polega i jak usprawnia życie?

Samsung QDrive – o co tu chodzi?

Samsung QDrive to system pozwalający na znaczne skrócenie czasu prania. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą rewolucyjnej budowy bębna: za nim ulokowana jest tylna płyta, która obraca się niezależnie w przeciwną stronę. Tym sposobem ubrania znajdujące się w bębnie są przesuwane nie tylko z góry na dół, ale też z przodu do tyłu. Takie rozwiązanie zapewnia zwiększoną dynamikę i maksymalny ruch ubrań wewnątrz, a także przyspiesza proces usuwania zabrudzeń, zapewniając perfekcyjną czystość w bardzo krótkim czasie. To nie wszystko – dzięki dwóm dodatkowym drogom natrysku wody, który zachodzi poprzez szufladkę na środek do prania, skraca się czas płukania, a ze względu na specjalnie wyprofilowany system odprowadzania wody, skróceniu ulega również czas wirowania. Samsung QDrive powoduje także wzrost wydajności i energooszczędności, dlatego są to pralki idealne dla osób ceniących sobie sprzęty przyjazne środowisku.

Prawdziwa rewolucja

Przez rynkowych specjalistów system Samsung QDrive jest nazywany prawdziwą rewolucją – to dlatego, że podstawowy, ponad godzinny program prania te pralki potrafią zrealizować w jedynie 39 minut, czyli niemalże o połowę krócej. Imponującym wydaje się fakt, że takie rozwiązanie nie wywiera negatywnego wpływu na jakość prania i kondycję pranych tkanin. Co więcej, pralka QuickDrive jest bardzo prosta w obsłudze, co dodatkowo ułatwia specjalny Asystent Prania, który pomoże dobrać odpowiedni program, a także dostarczy informacji o wymaganym czasie prania konkretnych tkanin. Kolejną funkcją towarzyszącą technologii QDrive jest aplikacja Smart Control, dzięki której możliwe jest sterowanie pralką nawet spoza domu – można np. załadować bęben przed wyjściem z domu, a pranie włączyć przed samym powrotem. Tym sposobem pranie będzie gotowe do rozwieszenia zaraz po powrocie do domu. QDrive towarzyszy również system AddWash, który umożliwia dorzucenie ubrań do bębna pralki niemal w każdym momencie. Jest to możliwe dzięki specjalnym mniejszym drzwiczkom umiejscowionym w górnej części pokrywy.

Samsung QDrive – cena

Jak to zwykle bywa z rewolucyjnymi wynalazkami, cena jest stosunkowo wysoka. Za większość modeli QDrive zapłacić trzeba ok. 4000 złotych, jest to jednak uzależnione od pojemności bębna i danego modelu. Trzeba również pamiętać, że klasa energetyczna tych sprzętów to najczęściej A++ lub A+++, co również wpływa na cenę. Taka pralka pozwoli jednak zaoszczędzić na rachunkach za wodę i prąd, dlatego inwestycja na pewno się opłaci.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here