Tapety z włókna szklanego — jak je nakładać na ścianę?

0
419

Istnieje wiele rodzajów tapet, a jednym z nich jest tapeta z włókna szklanego. Aby prawidłowo ją nałożyć, należy postępować według określonego schematu. Dzięki temu będzie można zaoszczędzić i nałożyć tapetę samodzielnie, zamiast wydawać dodatkowe pieniądze na zatrudnianie fachowców.

Wybierz tapetę

Wybranie jedynie rodzaju tapety to nie jedyna decyzja, jaką trzeba podjąć. W końcu istnieje bardzo wiele różnych wzorów i kolorów tapet z włókna szklanego. Ogromny wybór można znaleźć na stronie internetowej http://www.centrumtapet.pl/category/tapety-z-wlokna-szklanego. Pamiętaj jednak, aby w trakcie dokonywania wyboru zwrócić uwagę na takie kwestie, jak styl pomieszczenia, mebli oraz funkcjonalność samego pokoju. Inne kolory będą odpowiednie do kuchni, a inne do pokoju dziecięcego. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie takich barw lub wzorów, które będą przytulne oraz odprężającego, jak np. różne odcienie zieleni, żółci, beżu, błękit, czy też róż. Obecnie bardzo modnym rozwiązaniem jest wybieranie dwóch różnych kolorów lub wzorów do jednego pomieszczenia.

Rozpocznij od przygotowania powierzchni

Jeśli wcześniej posiadaliśmy w domu tapetę, to bardzo ważne jest to, aby całkowicie uporządkować przestrzeń, na której ma pojawić się nowa tapeta. Usuwanie starej tapety może zająć kilka chwil, dlatego warto zająć się tym dzień przed planowanym rozpoczęciem remontu. Nakładanie jednej tapety na drugą sprawia, że może ona gorzej się trzymać. Zadbaj, więc o to, aby ściana była prosta i nie posiadała ubytków.

Skuteczny sposób na usunięcie tapety

Przy większości tapet wystarczy zaopatrzyć się w szpachelkę, pędzel oraz ciepłą wodę. Dzięki tym narzędziom zdzieranie starej tapety powinno odbyć się znacznie sprawniej. Czasami niezbędne może stać się intensywniejsze jej zmoczenie. Nie da się ukryć, że najszybciej będzie można wykonać tę czynność, kiedy zajmą się nią dwie osoby lub nawet więcej. Lepiej nie dopuszczać małe dzieci do zdzierania, gdyż ta zabawa może im się tak spodobać, że bardzo trudno będzie im wyperswadować to, kiedy nałoży się już nową tapetę.

Wybierz klej

Klej do tego rodzaju tapety znacznie różni się od tego, który używa się w innych przypadkach. Przy tapecie z włókna szklanego koniecznie użyj kleju z wodorozcieńczalnej zawiesiny. Bardzo ważne jest również to, aby w składzie znajdował się składnik odpowiedzialny za ochronę przed pleśnią. Na szczęście takich produktów jest bardzo dużo na rynku i bez problemu można znaleźć je w każdym sklepie.

Przygotuj tapetę

Kolejny etap będzie już wymagał znacznie większego zaangażowania. Musimy w tej chwili zmierzyć ścianę i dokładnie przyciąć każdy element, aby samo przyklejanie było znacznie sprawniejsze. Niezbędny na tym etapie będzie bardzo ostry nożyk lub nóż kuchenny, dzięki któremu uniknie się robienia dziur oraz krzywego cięcia. Przydatna będzie również poziomica.

Naklej tapetę

Ostatnim etapem będzie nałożenie kleju oraz przymocowanie za jego pomocą tapety do ściany. Klej można rozprowadzić dzięki specjalnemu wałkowi lub zwykłym pędzlem. Ważne, aby tapetę przyciskać w kierunku podłogi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here