Świąteczne prezenty dla starszych i młodszych

0
261

Czy już zaplanowaliśmy świąteczne prezenty, a może to wciąż przed nami ? Zaczynając planowanie nieco wcześniej na spokojnie rozeznać się w upominkach, które możemy sprawić naszym bliskim. Prezent powinien być dobrze przemyślany, bo każdy lubi co innego. Warto więc poświęcić na rozeznanie więcej czasu, by mieć pewność, że kupiony przez nas prezent na prawdę cieszy, a nie jest dla obdarowanego kłopotem.

Pierwszą propozycją z jakiej ucieszy się niemal każdy, jest fotoksiążka. Cóż to takiego ? To indywidualnie zaprojektowany album ze zdjęciami, które przywołają najpiękniejsze wspomnienia. Fotoksiążka ma tę zaletę, że sami możemy ją zaprojektować, przy pomocy darmowego i zarazem bardzo prostego w obsłudze programu graficznego. Wystarczy, że wybierzemy zdjęcia, które mają znaleźć się w naszym albumie, a następnie umieścimy je w programie graficznym. Jeśli mamy zdolności artystyczne – możemy je ładnie obrobić, co samo w sobie jest dużą atrakcją. Później naszym zadaniem jest już tylko wysłanie zdjęć do obróbki i oczekiwanie na gotową fotoksiążkę. Taki prezent z pewnością będzie stanowił niezapomnianą pamiątkę dla naszych bliskich, ponieważ możemy umieścić w fotoksiążce te zdjęcia, które są dla nas szczególnie cenne.

Innym fantastycznym, ale bardzo podobnym pomysłem będzie fotokalendarz. Nada on się szczególnie dobrze dla naszych dziadków, ponieważ zazwyczaj, w przeciwieństwie do nas, korzystają oni jeszcze z tradycyjnych, naściennych kalendarzy i bardzo lubią dostawać je w prezencie. fotokalendarz to jednak coś dużo bardziej wyjątkowego, niż zwykły kalendarz z pospolitymi zdjęciami. W fotoalendarzu możemy bowiem umieścić wybrane przez nas zdjęcia, podobnie jak ma to miejsce w przypadku fotoksiążki. Jakie zdjęcia umieścić w fotokalendarzu? Najlepiej takie, które będą przypominać dziadkom o swoich wnuczętach oraz o ich dacie urodzin. Dobrym pomysłem będzie dobranie zdjęć naszych dzieci pod konkretny miesiąc, dzięki temu przywołamy u dziadków miłe skojarzenia z ich wnukami. Co jeśli dwoje wnucząt urodziło się w jednym miesiącu? Wtedy możemy skorzystać ze specjalnego edytora i połączyć dwa zdjęcia w jedno! Możemy być pewni, że fotokalendarz stanie się niezastąpionym elementem w mieszkaniu naszych rodziców.

Gdy już zaopatrzyliśmy się w upominki dla starszych członków naszej rodziny, trzeba też pomyśleć o najmłodszych. Dla nich najlepsze będą prezenty, które bawiąc – jednocześnie uczą. Świetnie sprawdzą się puzzle, które ostatnio przeżywają renesans popularności. Są one bowiem nie tylko formą zabawy, ale także znakomicie rozwijają umysł dziecka, poprawiają wyobraźnię oraz umiejętność planowania przestrzennego.

puzzle

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here