Spacer z psem – jaki rodzaj smyczy wybrać?

0
157

Puszczanie psa luzem, szczególnie w mieście, to nie tylko zagrożenie dla niego samego i innych zwierząt oraz ludzi, ale także złamanie obowiązującego w Polsce prawa dotyczącego czworonogów. Mogą one biegać swobodnie jedynie w wyznaczonych do tego i ogrodzonych punktach. Nawet najlepiej socjalizowany pies potrafi ugryźć, a poza tym, że nasz czworonóg jest doskonale wychowany i szkolony, wcale nie oznacza, że inne też takie będą. Dlatego właśnie bardzo ważne jest używanie odpowiedniej smyczy, która pozwoli psu na maksimum swobody, ale jednocześnie da właścicielowi kontrolę nad pupilem. Z myślą o psach powstały smycze Flexi, których długość można wygodnie regulować i blokować.

Smycz automatyczna to większe bezpieczeństwo dla wszystkich

Smycz Flexi posiada mechanizm, dzięki któremu wysuwa się na pełną długość, ale można ją w każdej chwili zablokować oraz ściągnąć, na przykład w sytuacji, kiedy do naszego pupila biegnie obcy pies lub kiedy zobaczy on spacerującego dostojnie kota, którego chętnie by pogonił. Można ją nabyć w różnych wariantach, które będą miały nie tylko zróżnicowaną długość, ale będą też dostosowane do psów różnych ras oraz o różnej wadze. Zupełnie inna smycz będzie potrzebna dla niewielkiego psiaka, a inna dla jednego z psów ciężkich i dużych ras.

Kupując smycze Flexi, takie jak np. https://www.pupilek.com.pl/Smycze-Flexi-c206 należy zwrócić uwagę na to, jakiej długości potrzebujemy. Jeżeli nasz pies sprawia problemy wychowawcze i czasami bywa agresywny, to zdecydowanie powinniśmy się zdecydować na krótszy model. Z czasem, kiedy piesek nabierze ogłady, można zawsze zamienić ją na dłuższy wariant, który daje większą swobodę. Jeżeli poruszamy się ze zwierzakiem po lesie, to przyda nam się smycz z wbudowaną latarką oraz o zwiększonej wytrzymałości na uszkodzenia. Nie kupujmy jednak podróbek! Chociaż wyglądają one identycznie, to są zdecydowanie słabsze i wykonane z materiałów dużo gorszej jakości niż oryginalna smycz Flexi.

Dlaczego ten rodzaj smyczy?

Ponieważ smycze Flexi dają zdecydowanie większe pole do manewru niż zwykłe, krótkie smycze skórzane albo parciane. Jest je także zdecydowanie trudniej zerwać, ponieważ w momencie, kiedy zostaną na sztywno naciągnięte przez naszego psa, możemy je po prostu odrobinę poluzować. Mają one także różne szerokości taśm, które można łatwiej dopasować do naszego psa. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, nadają się także dla psów naprawdę dużych ras, w przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku smyczy automatycznych, które są dla nich po prostu za delikatne. W dodatku smycze tej firmy są dostępne nawet z taśmami o długości 8-10 metrów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here