Skoki ze spadochronu – kurs

0
226

Coraz więcej osób decyduje się na skok ze spadochronem. Jest to wyczyn bardzo odważny i na pewno bardzo trudno jest przełamać lęk. Jednak niektóre osoby są na tyle zdeterminowane i zachwycone jednym skokiem, że na tym nie przestają. Kurs spadochronowy daje wiele możliwości, można przełamywać swoje lęki oraz nauczyć się profesjonalnie skakać i lądować.

Przebieg kursu

Istnieje bardzo wiele kursów spadochronowych lecz każda szkoła prowadzi go w zbliżony sposób. Czas oraz cena kursu zależne są przede wszystkim od kursanta i jego wyborów. Wpływ na cenę oraz czas ma ilość dobranych skoków próbnych oraz zakres teoretyczny. Każdy kursant musi poznać wiedzę podstawową na temat skoków, a dodatkowo można poznać więcej szczegółów. Pierwszą częścią są oczywiście zajęcia teoretyczne, a dopiero po krótkiej weryfikacji wiedzy, można przejść do ćwiczeń praktycznych. Osoby, które nie miały wcześniej styczności ze spadochronem zachęca się aby wykonać pierwszy skok w tandemie, czyli zostać pasażerem. Podczas takiego skoku poznaje się swoje lęki i oczywiście oswaja się z wysokością. W momencie szybowania można poćwiczyć sterowanie, a podczas lądowania, zapoznać się z jego tajnikami. Na koniec kursu odbywa się egzamin, który zdany pozytywnie uprawniania kursanta do wykonywania skoków spadochronowych samodzielnie. Kursant otrzymuje też Książkę Skoków.

Uprawnienia – podstawowy kurs i inne

Podstawowy kurs spadochronowy niestety nie daje zbyt wielu możliwości. Na pewno jest to pierwszy i najważniejszy krok do tego by zająć się skakaniem profesjonalnie. Ukończenie podstawowego kursu pozwala na samodzielne skakanie, ale nadal pod nadzorem instruktora. Po zakończonym kursie otrzymuje się Książkę Skoków, która jest jego potwierdzeniem. W takiej książce odnotowuje się każdy odbyty skok. Dopiero po wykonaniu większej ilości skoków spadochronowych i potwierdzeniu od instruktorów samodzielności, można całkowicie samodzielnie skakać w aeroklubach. Osoby, które ukończyły podstawowy kurs spadochronowy, zachęca się aby co jakiś czas wykonywały skoki, by utrwalać swoją wiedzę oraz brać udział w kolejnych kursach. Po nabraniu doświadczenia, można poznać szereg dyscyplin związanych ze skokami i zacząć brać w nich udział.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here