Ranking trymerów. Top 10 najlepszych modeli

0
420

Moda na noszenie brody trwa już od kilku sezonów. Panowie zapuszczając ją, chcą być trendy i na czasie. Jednak posiadanie brody wymaga jej odpowiedniej pielęgnacji. Tylko to gwarantuje, że zarost będzie się dobrze prezentował. Pielęgnacja brody obejmuje jej mycie, czesanie oraz  strzyżenie. Oznacza to, że panowie posiadający brodę muszą zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki oraz narzędzia. Wbrew pozorom ich zakup nie jest problematyczny. Dostępne są one w większości sklepów. Pytaniem jest, w jakie narzędzie będą przydatne przy pielęgnacji brody. Tym wartym uwagi jest trymer. Urządzenie to można określić mianem maszynki do brody. Pozwala ona na samodzielne jej strzyżenie i zaoszczędzenie na cotygodniowych wizytach u fryzjera. Zobacz jak wybrać trymer do brody.

Spis treści

Polecane trymery

Najlepszy trymer do 25 PLN

AEG NE 5637 CZARNY

Najlepszy trymer do 50 PLN

Philips NT1150/10

Najlepszy trymer do 100 PLN

Philips QT4000/15

Najlepszy trymer do 150 PLN

Philips QT4015/16

Najlepszy trymer do 200 PLN

Babyliss E837E

Najlepszy trymer do 250 PLN

Philips BT7205/15

Najlepszy trymer do 300 PLN

Panasonic ER-GB80-S503

Najlepszy trymer do 400 PLN

Babyliss E886E

Najlepszy trymer za 500 PLN

Babyliss SH510E

Jak działa i do czego potrzebny jest trymer?

Trymer, czyli strzyżarka do brody to urządzenie elektroniczne służące do strzyżenia brody oraz wąsów. Pozwala ono również pozbyć się zbędnego owłosienia z nosa czy uszu oraz w regulacji brwi. Dzięki niej można dowolnie stylizować posiadany zarost. Współczesne trymery to zazwyczaj urządzenia wielofunkcyjne i bardzo precyzyjne. Za pomocą trymera można przystrzyc brodę, nie pozbywając się jej całkowicie oraz zachować zarost równej długości.

Rodzaje trymerów

Na rynku można spotkać kilka rodzajów trymerów. Różnią się one do siebie nie tylko ceną, ale i obudową oraz posiadanymi funkcjonalnościami. W rankingu trymerów największym zainteresowaniem cieszą się urządzenia uniwersalne, jednak nie są one jedyną propozycją, jaką przygotowali producenci. Zanim wybierze się odpowiedni rodzaj strzyżarki, warto zastanowić się, do czego będzie się ją wykorzystywać. Pozwoli to na dobrania idealnego modelu i nieprzepłacanie za funkcje, z których i tak się nigdy nie skorzysta.

Wśród dostępnych na rynku urządzeń wyróżnia się:

  • trymery do stylizacji zarostu – są to strzyżarki przeznaczone przede wszystkim do brody i wąsów; mają pomoc w ich pielęgnacji oraz stylizacji; takie golarki charakteryzują się wąskimi ostrzami, dzięki czemu są bardzo dokładne; producenci, trymery do brody wyposażają w zestawy nakładek, które pomaga w strzeżeniu i pozwalają kontrolować długość zarostu;
  • trymery do ciała – ten rodzaj urządzenia wyposażony jest w specjalną nasadkę grzebieniową oraz głowicę golącą, która służy do strzyżenia włosów na całym ciele;
  • trymer do owłosienia nosa i uszu – jest to małe urządzenie, które pozwala na pozbycie się zbędnego owłosienie z trudno dostanych części ciała;  działanie tego rodzaju trymera opiera się na mechanizmie obrotowym z ostrzem; może ono pracować na sucho oraz na mokro;
  • trymer uniwersalny – to on króluje w rankingu trymerów; jest urządzeniem wielofunkcyjnym, które pozwala na zadbanie o owłosienie na całym ciele; za jego pomocą można pielęgnować włosy na głowie, zadbać o zarost czy strefę bikini; zazwyczaj producenci wyposażają maszynkę w kilkustopniową skalę regulacji, które pozwala na ustawienie różnych długością strzyżenia; sprzęt wyposażony jest także w cały zestaw nasadek i nakładek przeznaczonych do różnych części ciała.

Trymer a regulacja długość brody

Na zakup trymera zazwyczaj decydują się panowie chcący kompleksowo zadbać o swój zarost. Zanim jednak wybiorą odpowiednie urządzenie, muszą oni zorientować się, jakie możliwości ma dany model. Podstawą jest sprawdzenie, ile poziomów strzeżenia oferuje strzyżarka. W przypadku tej przeznaczonej tylko do brody zazwyczaj dysponuje ona kilkoma poziomami długością strzyżenia oraz jedną nasadką. Trymery wielofunkcyjne są bardziej rozbudowanymi sprzętami. Podstawowe posiadają co najmniej 5 wymiennych końcówek i kilkanaście poziomów długości strzyżenia. Przy tym parametrze dobrze jest ustalić, czy urządzenie wyposażone jest w blokadę długości, dzięki temu podczas strzyżenia przez przypadek nie przestawi się ustawionego poziomu i nie skrócić za bardzo zarostu.

Kolejną istotną kwestią jest sposób sterowania urządzeniem. W podstawowych modelach najczęściej wykorzystuje się do tego pokrętła oraz nasadki, natomiast dobrej jakości trymery mają wyświetlacz, który umożliwia zmienianie poziomu długości strzyżenia nawet o 1 milimetr. Trzeba jednak pamiętać, że trymer z wyświetlaczem LCD to urządzenie, które, chociaż funkcjonalne jest  też prądożerne. Ze względu na duży pobór energii nie pracuje ono długo na baterii i potrzebuje często ładowania.

Zasilanie trymera

Przy zakupie trymera warto również zwrócić uwagę na sposób jego zasilania. W dużej mierze ten parametr decyduje o tym, jak komfortowe będzie korzystanie ze strzyżarki. Informacje, które są ważne w tym zakresie to te mówiące o tym, jak długo trymer pracuje po naładowaniu oraz ile czasu zajmuje mu pełne uzupełnienia akumulatora.

Trymery jak większość tego typu urządzeń mogą być zasilane na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest zasilanie sieciowe. W tym wypadku, aby strzyżarka mogła działać, musi być stale podłączona do gniazdka elektrycznego. Wadą urządzeń zasilanych sieciowo jest to, że kabel znacznie ogranicza ruchy. Dodatkowo gniazdko zasilające musi znajdować się blisko lustra. Kolejnym typem trymerów są te zasilane akumulatorowo. Działają one w oparciu o wbudowany i naładowany akumulator. Czas ich pracy uzależniony jest od pojemności akumulatora i może trwać od 15 do 40 minut. W ofercie sklepów można również znaleźć trymery na baterie. Ostatni typ trymerów to ten sieciowo- akumulatorowy. Łączy on w sobie cechy wyżej opisanych rozwiązań i często gości w rankingu trymerów na pierwszych miejscach. Pozwala on na strzyżenie bezprzewodowe, co pomocne jest w podróży lub, gdy nie ma się dostępu do gniazdka oraz sieciowe, gdy zapomni się naładować akumulatora.

Ostrza w trymerze

Jednym z najważniejszych elementów każdego trymera są ostrza. Odrywają one najważniejszą rolę. W dobrych trymerach ostrze wykonane są z tytanu lub stali nierdzewnej. Dzięki temu są wodoodporne oraz pozwalają na długotrwałe użytkowanie bez konieczności ich smarowania oraz ostrzenia. Producenci tego typu ostrza do trymerów nazywają samodzielnie się naoliwiającymi. Alternatywą są tanie trymery, w których ostrza należy wymieniać i oliwić samodzielnie.

Przy ostrzach warto również zwrócić uwagę na ich rozmiar. Jeśli szuka się precyzyjnego trymera, najlepiej jest wybierać modele z wąskimi ostrzami, zapewniają one dokładniejsze cięcie. Przydatnym rozwiązaniem w strzyżarce jest również głowica obustronna, czyli z obracającym się ostrzem. Sprawdza się ona w precyzyjnym strzeżeniu maluch powierzchni.

Dodatkowe funkcjonalności trymera do brody

Trymery jak większość dzisiejszych urządzeń wyposażone są w dodatkowe funkcjonalności, które mają podnieść komfort korzystania z nich. Zazwyczaj z ponad standardowymi funkcjami można spotkać w się dobrej jakości trymerach do brody. W sklepach można spotkać m.in. strzyżarki do brody z pojemnikiem na włosy. Takie urządzenia wyposażone są w system zasysania ściętego zarostu, który sprawia, że cały proces strzyżenia jest schludny i komfortowy. Wybierając model z pojemnikiem, warto zwrócić uwagę czy jest on przezroczysty, dzięki temu będzie można prosto kontrolować proces jego zapełniania się i opróżniania. W sprzedaży są też trymery laserowe, wyposażone we wskaźnik, który pozwala na niezwykle precyzyjne cięcie. Jest to możliwe dzięki temu, że wiązka laserowa pada na twarz i pokazuje, w którym dokładnie miejscu przystawić trymer.

Kultura pracy trymera

Kupując trymer, nie sposób pominąć jego kultury pracy oraz ergonometrii. Strzyżarka powinna  komfortowo leżeć w dłoni i nie wyślizgiwać się (tu pomocny będzie antypoślizgowy uchwyt). Pozwala to na precyzyjne cięcie. Warto również sprawdzić, jaki hałas urządzenie generuje podczas pracy. Jest to o tyle istotne, że trymer często wykorzystuje się do przycinania bokobrodów czy usuwania owłosienia z uszu. Zbyt duży hałas przy uszach powoduje dyskomfort, a także jest niezdrowy. Dobrze jest więc postawić na ciche urządzenie.

Ile kosztuje trymer?

Cena trymera w dużej mierze zależy od jego przeznaczenia. Strzyżarkę do nosa i uszu można kupić już za niewiele ponad 50 złotych i będzie to dobry model ze średniej półki. Droższe są trymery do brody. W ich przypadku koszt zakupu to powyżej 100 złotych za prosty model. Bardziej specjalistyczne oraz renomowanych marek potrafią kosztować i 500 złotych. Najdroższe są urządzenia uniwersalne, które pozwalają na kompleksowe zadbanie o owłosienie na całym ciele. Podstawowe modele trymerów uniwersalnych można kupić od 200 złotych, zaawansowane, które wyposażone są w cały zestaw końcówek, kosztują powyżej 500 złotych. Cena trymera uzależniona jest również od marki urządzenia. Te renomowanych producentów są droższe niż mniej znanych lub chińskich podróbek nieobjętych gwarancją.

Jak wybrać dobry trymer?

Chociaż trymer jest małym urządzeniem, to jego wyboru nie jest prosty. Te z rozbudowanymi funkcjonalnościami potrafią zastąpić wizyty u fryzjera oraz doskonale zadbać o zarost. Mnogość modeli, które znajdują się na rynku, nie ułatwia podjęcia decyzji co do wybrania optymalnego modelu. Osoby, które mają z tym duży problem i nie wiedzą jakimi parametrami się kierować, mogą skorzystać z rankingu trymerów. Spis podpowie nie tylko jakie modele są najpopularniejsze, ale i które z nich cieszą się najlepszymi opiniami użytkowników. Przy podejmowaniu decyzji co do zakupu strzyżarki należy również pamiętać o różnicach, jakie występują pomiędzy tym typem urządzenia ze zwykłą maszynką do strzyżenia. Ta ostatnia to sprzęt wyposażony w szerokie ostrza z grzebykami. Oprócz tego, że działają one szybko, są również wszechstronne, jednak nie gwarantują takiej dokładność i precyzji jak trymer. Maszynki to urządzenie, które głównie wykorzystywanie są do strzyżenia włosów na głowie, z pozostałymi parametrami ciała radzą sobie znacznie gorzej. Trymery natomiast to urządzenia o wąskich ostrzach, które pozwalają na pozbywanie się owłosienia nawet z trudno dostępnych miejsc. Co prawda mogą być one również wykorzystywane do obcinania włosów na głowie, ale w ich przypadku czynność ta trwa znacznie dłużej niż w przypadku użycia tradycyjnej maszynki.

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here