Ranking suszarek do włosów. Top 10 najlepszych modeli

0
444

Pielęgnacji włosów poświęcamy wiele czasu. Aby włosy zawsze wyglądały dobrze, regularnie odwiedzamy salony fryzjerskie, gdzie strzyżemy, farbujemy i odżywiamy włosy. Jednak o włosy należy dbać również w domowym zaciszu. Systematyczne pielęgnacja sprawia, że będą one nie tylko ładne, ale i zdrowe. W pielęgnacji tej pomagają liczne kosmetyki, ale także i urządzenia elektroniczne. Do takich należy suszarka do włosów. Jej podstawowym zadaniem jest suszenie mokrych włosów. Jednak dobrej jakości suszarki oferują o wiele więcej. Pozwalają one na stylizacje i modelowanie fryzury. Wszystko to jest możliwe dzięki nowatorskim funkcją, w jaką są wyposażone te urządzenia. Aby móc z nich skorzystać należy wybrać odpowiedni model. Zobacz jak wybrać dobrą suszarkę do włosów.

Spis treści

Polecane suszarki do włosów

Najlepsza suszarka do włosów do 25 PLN

Mesko MS2234

Najlepsza suszarka do włosów do 50 PLN

Bosch Style to Go PHD1151

Najlepsza suszarka do włosów do 75 PLN

Remington Compact 1800 D5000

Najlepsza suszarka do włosów do 100 PLN

Remington Pro-Air Shine 2200 D5215

Najlepsza suszarka do włosów do 150 PLN

Bosch PHD5987

Najlepsza suszarka do włosów do 200 PLN

Bosch ClassicCoiffeur PPHD7962DI

Najlepsza suszarka do włosów do 250 PLN

Babyliss Le Pro Express 6614E

Najlepsza suszarka do włosów do 300 PLN

Philips Dryer HP8280/00

Najlepsza suszarka do włosów do 500 PLN

Valera Swiss Nano 6200 Light Ionic Rotocord (SN6200YRC)

Najlepsza suszarka do włosów do 750 PLN

Valera Swiss Power4Ever SP4 RC

Najlepsza suszarka do włosów do 1000 PLN

Babyliss 6500E Digital Sensor

Rodzaje suszarek do włosów

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów suszarek do włosów. Jak pokazuje ranking tych urządzeń, najpopularniejszymi modelami są te do użytku domowego. Oprócz nich w sklepach dostępne są również suszarki turystyczne oraz te do profesjonalnego użytku, które wykorzystywane są przede wszystkim przez fryzjerów. Są one nie tylko większe od tych standardowych, ale i posiadają dłuższy przewód i mniejszą wagę. Profesjonalne suszarki do włosów wyposażone są również w całą gamę końcówek i nakładek pozwalających na modelowanie fryzur. Trzeba jednak zaznaczyć, że wiele nowoczesnych suszarek do użytku domowego posiada podobne funkcjonalności. Wiele osób, które chce w domowych warunkach układać fryzury, decyduje się również na zakup sprzętu profesjonalnego. Ich ceny są jednak wyższe niż suszarek standardowych czy turystycznych.

Moc suszarki do włosów

Wybór suszarki do włosów należy rozpocząć od sprawdzenia jej mocy. Od niej uważanie jest szybkość suszenia. Oznacza to, że im większa jest moc, tym szybciej można wysuszyć włosy. Dobierając moc suszarki, warto pod uwagę wziąć długość swoich włosów oraz ich gęstość. Do krótkich włosów zazwyczaj wystarcza model o mocy ok. 1400W. W przypadku włosów długich i gęstych optymalnie jest kupić urządzenie dysponujące mocą nie mniejszą niż 1600W. Należy pamiętać, że nie suszarki o dużej mocy wcale nie są najlepszym rozwiązaniem. Narażanie włosów przez długi czas na strumień gorącego powietrza może skutkować ich większą łamliwością i matowieniem. Dlatego też na działanie suszarki o dużej mocy najbezpieczniej jest narażać włosy przez jak najkrótszy czas.

Siła nawiewu w suszarce do włosów

Przy zakupie suszarki należy zwrócić uwagę na siłę nawiewu, jaką ona posiada. Zazwyczaj nawet w podstawowych modelach siłę nawiewu można regulować. Standardem są dwa poziomy szybkości, natomiast w lepszych suszarkach do włosów można znaleźć regulacje obejmującą 3 lub 4 poziomy. Opcja ta pozwala na dostosowanie prędkości nawiewu do kondycji oraz stanu włosów. Tych mokrych nie powinno się suszyć z maksymalną prędkością. Aby zachowały one dobrą kondycję, należy je jedynie podsuszyć słabszym nawiewem. Regulacja siły nawiewu pozwala również na stylizacje i wymodelowanie włosów.

Regulacja temperatury w suszarce do włosów

W suszarkach do włosów istnieje również możliwość regulowania temperatury wydmuchiwanego przez urządzenia powietrza. Opcja ta nie jest jednak standardem, spotkać można ją w lepszych i droższych suszarkach do włosów. Zazwyczaj regulacja ta obejmuje 2 lub 4 poziomy. Wraz z regulacją temperatury można również ustawiać siłę nawiewu, co daje dużo opcji i kombinacji sposobów suszenia.

W przypadku regulacji temperatury warto również wspomnieć o nawiew zimnego powietrza. Funkcjonalność ta można spotkać nawet w tańszych modelach suszarek do włosów. Strumień zimnego powietrza uruchamia się jednym przyciskiem, jest on niezbędny, jeśli suszarkę chce się wykorzystywać nie tylko do suszenia włosów, ale i ich modelowania.

Powłoki w suszarce do włosów

Przy wyborze suszarki do włosów dobrze jest zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów zbudowane jest urządzenie. Będzie to miało bezpośrednie przełożenie na to, czy podczas suszenia nie będzie się uszkadzać struktury włosa. Aby tak się nie stało, producenci coraz częściej wyposażając dobre suszarki do włosów w powłoki. Wykonywane są one z ceramiki lub turmalinu. Suszarki z powłokami ceramicznymi pozwalają na suszenie włosów stałą temperaturą przez cały czas. Powłoki turmalinowe są natomiast źródłem jonów ujemnych, które zamykają łuski włosa i przeciwdziałają ich elektryzowaniu się. Dobrej jakości suszarki do włosów dodatkowo posiadają funkcję jonizacji powietrza. W praktyce oznacza to, że w urządzenie wbudowany jest generator jonów, który wytwarza dodatkowe jony ujemne. Wspomaga to proces, który został zapoczątkowany przez powłoki turmalinowe.

Budowa suszarki

Wybór dobrej suszarki do włosów nie może odbyć się bez przeanalizowania tego, czy sprzęt będzie wygodny w użytkowaniu. Tu liczy się przede wszystkim ergonometria. Podstawowym usprawnieniem, jakiego można oczekiwań nawet w tanich suszarkach jest antypoślizgowy uchwyt. Aby on taki był, jest on  najczęściej powlekany gumą. Dzięki temu pewnie leży on w dłoni i minimalizuje ryzyko wyślizgnięcia się z dłoni urządzania. W dobrych suszarka uchwyty są dodatkowo składane. Sprawia to, że sprzęt nie zajmuje wiele miejsca na łazienkowej półce czy w walizce.

Przy wyborze suszarki do włosów warto również sprawdzić, czy posiada ona dodatkowe zabezpieczenia. Wśród takich można wyróżnić mechanizm zabezpieczający przed przegrzaniem oraz coraz popularniejsze filtry ochronne. Te ostatnie zabezpieczają silnik urządzenia przed kurzem, pyłami, włosami i innymi zanieczyszczeniami, które mogą dostać się do wnętrza. Filtry w suszarkach to gęsta siatka montowana w tyle urządzenia. Można je łatwo wyjść oraz oczyścić i umyć z zanieczyszczeń. Dzięki takiemu zabezpieczeniu minimalizuje się ryzyko przepalenia suszarki.

Na komfort użytkowania suszarki wpływa również przewód elektryczny, w jaki jest ona wyposażona. W rankingu suszarek do włosów dużym zainteresowaniem cieszą się modele z chowanym kablem. Opcja ta pozwala na zwinięcie kabla do wnętrza uchwytu, zamiast niewygodnego owijania go wokół rączki. Dobrze jest się też przyjrzeć długości przewodu. Suszarki do włosów najczęściej posiadają kabel o długości od 1,8 do 2 metrów. Jest to standardowa długość, jednak można również spotkać urządzenia wyposażone w kable o długości 3 metrów.

Nie bez znaczenia przy użytkowaniu suszarki jest również hałas, jaki wydaje urządzenie. Z racji tego, że bardzo często włosy suszy się bezpośrednio przy uchu, warto sprawdzić hałas wytwarzany przez dany model. Najlepiej jest, aby suszarka była jak najcichsza. Zbyt długie nastawianie ucha na uporczywy hałas jest nie tylko dyskomfortem, ale i może prowadzić do problemów ze słuchem. Informacja o głośności pracy suszarki do włosów wyrażana jest w decybelach.

Osoby, które często podróżują, powinny zwrócić także uwagę na to, przy jakim napięciu suszarka może pracować. Większość modeli dostosowane jest do polskich gniazdek elektrycznych, w których napięcie wynosi 220V. W innych krajach np. Stanach Zjednoczonych napięcie jest mniejsze i wynosi 110V. Dobrze jest sprawdzić, czy suszarki będą mogły pracować bez przeszkód przy takim napięciu.

Suszarki do modelowania – dodatkowe funkcjonalności suszarek do włosów

Na rynku coraz częściej można spotkać suszarki, które służą nie tylko do suszenia, ale i modelowania włosów. Aby móc skorzystać z tych możliwości, należy jednak zakupić modele wyposażone w odpowiednie nakładki. Pozwalają one na układanie fryzur. Ilość oraz rodzaj nakładek zależą od tego, na jakie urządzenie się postawi. Im droższa i bardziej profesjonalna jest suszarka, tym więcej nakładek znajduje się w zestawie. Do tych najczęściej spotykanych zalicza się:

  • koncentrator – nakładka ta znajduje się nawet w tanich suszarkach do włosów; nakładka ta posiada wąską końcówkę ze szczeliną, która pozwala na skupienie strumienia powietrza i nakierowanie go na wybrane pasmo włosów; końcówka ta służy przede wszystkim do modelowania włosów; koncentratory dostępne są w wersjach szerszych lub węższych; im szczelina tej nakładki jest węższa, tym precyzyjniej można układać włosy;
  • dyfuzor – nakładka ta dostępna jest w formie długiej oraz krótkiej; długie dyfuzory pomogą unieść włosy u nasady, natomiast krótkie są pomocne przy nadawaniu im objętości oraz zapobiega puszeniu się kręconych kosmyków;
  • nakładka prostująca – końcówka ta służy do prostowania włosów w czasie ich suszenia; nakładka ta zazwyczaj zbudowana jest z płytki ceramicznej, dzięki czemu dodatkowo równomiernie rozkłada temperaturę i nie niszczy struktury włosa; suszarka z nasadką prostującą może zastąpić prostownicę;
  • nakładka spin curl – tego typu nakładki pozwala kręcić loki oraz układać fale; zazwyczaj dodawana jest do wysokiej klasy suszarek do włosów.

Ile kosztuje suszarka do włosów?

Suszarki do włosów, szczególnie podstawowe modele tego urządzenia, nie są drogie. Te najtańsze modele można zakupić za 50 złotych. Posiadają one jednak tylko podstawowe funkcje, nie są wyposażone w dodatkowe końcówki czy też nie mają dodatkowych opcji. Dobre i wydajne suszarki do włosów są o wiele droższe. Ich ceny to ok. 100-250 złotych, jeszcze droższa są modele profesjonalne. Warto jednak pamiętać, że w przypadku wyboru suszarki do włosów oprócz ceny dobrze jest się kierować również jej parametrami technicznymi. Pozwolą one na nie tylko na układanie i suszenie włosów, ale i zadbanie o ich zdrowy wygląd. Osoby, które szukają sprawdzonych i wartych polecenia modeli, mogą skorzystać z podpowiedzi rankingu suszarek do włosów. Uwzględnione są w nim urządzenia, które cieszą się największą popularnością oraz otrzymują najwyższe oceny od faktycznych użytkowników. Warto również pamiętać, że nawet najlepsza suszarka do włosów wyposażona cały komplet nakładek i końcówek oraz posiadająca wiele poziomów regulacji siły nawiewu i temperatury nie pomoże, jeśli będzie się nieodpowiednio korzystać z dostępnych opcji. Suszenie włosów zbyt mocnym strumieniem powietrza lub tym, które ma nieodpowiednią temperaturę, będzie niszczyć ich strukturę oraz sprawiać, że będą one łamliwe oraz matowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here