Ranking smartfonów z LTE. Top 10 najlepszych modeli

0
393

Internet to dziś podstawowe narzędzie do pracy i rozrywki. Do sieci chcemy mieć dostęp zawsze i wszędzie. Sprawdzamy w niej podstawowe informacje i wiadomości. Jeszcze do niedawna Internet dostępny był tylko na komputerach stacjonarnych. Dziś możemy z niego swobodnie korzystać również na urządzeniach przenośnych, w tym również w smartfonie. Aby jednak było to możliwe, konieczne jest zakupienie odpowiedniego modelu telefon. Takim jest ten, który obsługuje technologię LTE. Pozwala to cieszyć się szybkim łączem niemal w każdej sytuacji i każdym miejscu. Oferta smartfonów z LTE jest niezwykle bogata. Pytaniem więc pozostaje jakimi parametrami kierować się kupując tego typu telefon i na co szczególnie zwracać uwagę.

Spis treści

Polecane smartfony z LTE

Najlepszy smartfon do 250 PLN

Manta MSP94501 Easy Selfie

Najlepszy smartfon do 300 PLN

Huawei Y3II

Najlepszy smartfon do 400 PLN

Kiano Elegance 5.1 Pro

Najlepszy smartfon do 500 PLN

Lenovo K5

Najlepszy smartfon do 750 PLN

Xiaomi Redmi 4X

Najlepszy smartfon do 1000 PLN

Samsung Galaxy A3 2017

Najlepszy smartfon do 1500 PLN

Samsung Galaxy A5 2017

Najlepszy smartfon do 2000 PLN

LG G6

Najlepszy smartfon do 2500 PLN

Samsung Galaxy S7 Edge SM-G935 32GB

Najlepszy smartfon do 3000 PLN

Apple iPhone 7 32GB

Najlepszy smartfon do 3500 PLN

Apple iPhone 8 64GB

Najlepszy smartfon do 4000 PLN

Samsung Galaxy Note8

Najlepszy smartfon do 5000 PLN

Apple iPhone X 64GB

Co to jest LTE?

LTE, czyli z angielskiego Long Term Evolution jest nowoczesną technologią umożliwiającą bezprzewodowy przesył danych. Została ona stworzona z myślą o telefonach komórkowych i za zadanie ma zwiększyć ich możliwości oraz funkcjonalności. Jej twórcy chcieli, aby LTE zwiększyła prędkość przesyłania danych oraz skuteczność. Założeniem stworzenia technologii LTE było również zmniejszenie kosztów korzystania z transmisji radiowych. Dziś LTE jest powszechnie stosowana na urządzeniach mobilnych. Dzięki niej użytkowanych telefonów, smartfonów i tabletów otrzymują gwarancje szybkiej i bezproblemowej transmisji danych oraz mniejszych kosztów za ich przesył.

Smartfon z LTE – czy i kiedy jest potrzebny?

Smartfon obsługujący technologie LTE lub nowszą 3G jest potrzebny wszystkim osobom, które chcą za pomocą telefonu korytach z siebie. Technologia LTE powoli staje się standardem w przypadku smartfonów. Dzieje się tak dlatego, że zarówno producenci smartfonów, jak i ich użytkownicy dostrzegają liczne zalety urządzeń wyposażonych w tę technologię.  Pozwalają one m.in. na szybszą i stabilną transmisję danych, czyli pobieranie plików, otwieranie stron czy odtwarzanie filmów wideo. Umożliwiają też dłuży czas pracy telefonu na baterii. Popularność smartfonów z LTE wynika również z tego, że technologia ta gwarantuje zwiększony zasięg funkcjonowania. Decydując się na zakup smartfon LTE, trzeba jednak pamiętać i o jego wadach. Możliwość korzystania z darmowego i bezprzewodowego Internetu w smartfonie w Polsce nadal jest dostępną nie we wszystkich miejscowościach. Białych plam na mapie zasięgowej jest coraz mniej, nie oznacza to jednak, że wszędzie będzie można korzystać z dobrodziejstw technologii i że wszędzie będzie ona wykorzystać maksimum swoich możliwości. Z pełnym zasięgiem mamy zazwyczaj do czynienia w dużych miastach. Warto również pamiętać, że korzystanie z Internetu na smartfonie podlega pewnym ograniczeniom. Nie mamy typu możliwości oglądania wideo w jakości HD czy grania online. Ograniczenia dotyczą również ilości ściąganych plików. Pobieranie zbyt dużych ilości danych  hamowane jest przez obowiązujące limity, z którymi nie ma się do czynienia w przypadku Internetu stacjonarnego.

Smartfon LTE czy 3G?

Stojąc przed zakupem smartfonu, często należy wybrać czy chce się kupić ten obsługujący technologie 3G, czy LTE. Aby podjąć właściwą decyzję, należy zorientować się,co oznaczają obydwie te funkcjonalności. Smartfony 3G to urządzenie mobilne tzw. trzeciej generacji. Pozwalają one na korzystanie z bezprzewodowego Internetu i posiadają mocny zasięg (przy czym mniejsza prędkości przesyłu danych). LTE to natomiast technologia pozwalająca na przesyłanie i odbieranie danych, większy zasięg i dłuższą żywotność baterii. W ich przypadku można liczyć na prędkość o wymiarze 326.Mb/s w przypadku pobierania danych i 86.4 Mb/s w przypadku ich wysłania. Dla porównania w smartfonach 3G standardowo prędkość przesyłu i odbioru danych wynosi 7.2 Mb/s.

Na co zwrócić uwagę wybierając smartfon z LTE?

Smartfon z LTE to popularne urządzenia. Jak pokazują statystyki, jest on najczęściej wybieranym modelem telefonu komórkowego. Popularność, jaką cieszą się tego typu urządzania, wynika nie tylko z ich dużych możliwości, ale i atrakcyjnej ceny. W rankingu smartfonów LTE znaleźć można dobrej klasy urządzenia, których cena nie przekracza 600 złotych. Bogata oferta tzw. inteligentnych telefonów nie ułatwia jednak podjęcia szybkiej decyzji. Zanim kupi się telefon LTE, konieczne jest sprawdzenie wielu parametrów. W dużej mierze są one takie jak w przypadku tradycyjnego telefonu, jednak sprawdzić należy również czy posiadane funkcjonalności pozwolą na spełnianie mu jego podstawowego zadania. W tym zakresie powinien on posiadać narzędzia do: komunikacji internetowej między użytkownikami, odbierania i przesyłania plików multimedialnych oraz korzystania z zaawansowanych aplikacji.

Co powinien posiadać dobry telefon do intranetu? Ekran telefonu

Telefon z LTE to przede wszystkim smartfon, który wykorzystuje się do przyglądania sieci. Jego budowa i funkcjonalności powinny ułatwić to zadanie oraz zwiększać komfort pracy w Internecie. Nie oznacza to jednak, że urządzenie nie powinno być wyposażone w podstawowe funkcjonalności pozwalające na dzwonie i odbieranie SMS-ów. To podstawa.

Warto jednak wiedzieć, że w rankingu smartfonów LTE największym zainteresowaniem cieszą się modele posiadające duży ekran oraz dobrą reakcję na dotyk. Pozwala to na wygodne przeglądanie stron i surfowanie w sieci. Większy ekran to również większa wygoda przy oglądaniu filmów i innych materiałów multimedialnych. Jak pokazuje ranking smartfonów LTE większość wybieranych modeli ma powyżej 3,7 cala przekątnej ekranu. Chociaż bez trudu w zestawianiu odnajdziemy również telefony z ekranem o wielkości powyżej  cali. Ważną funkcjonalnością telefonów do Internetu jest również reakcja na dotyk. Wyposażone  dotykowe ekrany smartfony powinny być wrażliwe nawet na najmniejsze dotknięcie. Dobrze jest również sprawdzić, czy urządzenie ma funkcje multidotyku. Pozwala ona na szybkie i wygodne powiększanie oglądanych obrazów i stron internetowych. Funkcjonalność ta w nowszych modelach smartfonów jest już standardem.

Pamięć RAM w smartfonach LTE

W smartfonach z LTE duże znaczenie ma również ilość pamięci RAM. Im jest ona większa, tym szybciej będzie można przewijać strony internetowe, będą się one również szybciej ładować. Pomocą w  zoptymalizowaniu działań smartfonu będzie też szybki i wydajny procesor oraz odpowiednie oprogramowanie. To zależne jest już od producenta. Stąd też kupując smartfon LTE, dużo uwagi należy poświęcić temu, czy wybiera się telefon Apple z dedykowanym systemem operacyjnym, czy popularniejszy Android lub Windows na telefony.

System operacyjny w smartfonie

System operacyjny w smartfonie LTE odpowiada nie tylko za łatwą obsługę urządzenia, ale i za to, jak szybko będzie działa Internet. Ten, który będzie posiadał wiele błędów, będzie wiązał się z wolnym ładowaniem się stron internetowych. Dlatego też systemu operacyjnego smartfonu nie można zostawiać przypadkowi. Producenci oferują smartfony LTE oparte na systemie iOS, Android oraz Windows Mobile. Są to najpopularniejsze systemy stosowane w smartfonach LTE.

Z iOS spotkamy się tylko, jeśli zdecydujemy się na zakup smartfon marki Apple. To on właśnie polecany jest do telefonów, na których głównie będzie się korzystać z Internetu. Wyróżnia się on wygodnym i stabilnym interfejsem oraz działaniem opartym na MultiTouch, czyli rozpoznawaniu dotyku w kilku miejscach jednocześnie. System ten jest również bardzo szybki. Należy jednak pamiętać, że smartfony LTE marki Apple są dość drogimi sprzętami, nawet w wydaniu podstawowym. Stąd też w rankingu smartfonów LTE przede wszystkim znajdziemy te oparte na popularnym i znanym wszystkim Androidzie.

Bateria w smartfonie LTE

Szukając dobrego smartfonu LTE, nie można również zapomnieć o baterii, jaka się w nim znajduje. Długie godziny spędzane na surfowaniu w sieci potrafią  szybko rozładować słabe akumulatory. Stąd też przy smartfonach LTE polecane są modele, których baterie wyróżniają się dużą pojemnością. Pozwala to na komfortową pracę bez ciągłego podłączania ich do ładowania. Smartfon LTE z dobrą baterią powinien pozwalać na standardowe korzystanie z niego przez ok. 2-3 dni. Trzeba jednak pamiętać, że czas pracy na jednym ładowaniu nie zależy tylko do baterii, ale także i wielkości ekrany, rozdzielczości oraz zastosowanego procesora.

Ile kosztuje smartfon LTE?

Ceny smartfonów LTE są bardzo zróżnicowane. Jak wiadomo, na rynku można spotkać zarówno urządzenia o podstawowych funkcjonalnościach, jak i zaawansowane nowości. Te pierwsze to telefony, które można zakupić za ok. 500- 600 złotych. Pozwalają na bezpieczne i wygodne korzystanie z Internetu oraz są wyposażone w podstawowe funkcje każdego telefonu. Dla zaawansowanych użytkowników, którzy poszukują smartfonu LTE z wysokiej półki,  przeznaczone są modele droższe, których ceny mogą dochodzić nawet do kilku tysięcy. Urządzenia te oprócz tego, że pozwolą na surfowanie po sieci, będą mogły pełnić również rolę mini komputerów. Ich zaawansowane funkcje sprawią, że za pomocą telefonu zarządzać będzie można kalendarzem czy organizerem. Dodatkowa, jeśli wybierze się smartfon LTE sygnowany nadgryzionym jabłuszkiem, będzie można go połączyć z pozostałymi sprzętami tej marki, tworząc tym samym wewnętrzna sieć.

Jak więc widać możliwości, jakie dają smartfony LTE, jest bardzo dużo. Nie oznacza to jednak, że od razu trzeba inwestować w najdroższy model dostępny na rynku. Wybór urządzenia dobrze jest oprzeć na swoich rzeczywistych potrzebach oraz możliwościach finansowych. Osoby, które szukają dobrego modele w atrakcyjnej cenie, powinny przyjrzeć się propozycją przedstawionym w rankingu smartfonów LTE. Znajdują tam dobrej jakości urządzenia renomowanych i znanych marek, które dodatkowo cieszą się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Rekomendacje te pozwala na wybór dobrego modelu bez konieczności drobiazgowego analizowania parametrów każdego z licznych telefonów LTE dostępnych na rynku. Co więcej, telefony te wyposażone są nie tylko w funkcjonalności pozwalające na przeglądanie internetu, ale i wykonywanie dobrej jakości zdjęć, czy inne funkcje pozwalające na wykonywanie działań biznesowych. Wszystko to sprawia, że użytkownik uzyskuje smartfon wielofunkcyjny, który dostarczy nie tylko rozrywki, ale i będzie pomocy w pracy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here