Ranking smartbandów 2018 – Top 10 najlepszych opasek. Którą wybrać?

0
357

Moda na zdrowy tryb życia i uprawianie sportów pojawiła się kilka lat temu i nie przemija. Wraz z jej pojawieniem się na sklepowych półkach możemy obserwować coraz więcej gadżetów, które mają pomoc w prowadzeniu aktywnego i zdrowego życia. Do fit gadżetów zaliczyć możemy m.in. SmartBand. Jest to inteligentna opaska na rękę, której działanie jest podobne do smartwatch’a (inteligentnego zegarka). Ta sportowa i wyposażona w rozbudowane funkcje galanteria zyskuje dużą popularność. Producenci zauważając zainteresowanie smartbadn’ami, oferują coraz to nowsze i bardziej zaawansowane modele urządzeń. Dla laika oznacza to, że wybór dobrego smartband’a nie jest łatwy. Zobacz jakimi parametrami kierować się przy zakupie inteligentnej opaski sportowej.

Czym jest SmartBand?

SmartBand to opaska na rękę posiadająca cechy i funkcjonalności inteligentnego urządzenia elektronicznego. Urządzenie ma wspierać aktywny tryb życia oraz ułatwiać uprawianie sportu i kontrolowanie poszczególnych funkcji organizmu. To, co będzie potrafił SmartBand, zależy od modelu, jaki się zakupi. Podstawowe i tanie Smartband’y nie są rozbudowane i świetnie sprawdza się na ręce amatorów. Za profesjonalne opaski trzeba zapłacić o wiele więcej, jednak dostarczają one mnóstwa możliwości. Modę na SmartBand’y zapoczątkowała fundacja Livestrong, która wypuściła na rynek kolorowe, gumowe opaski na ręce. Noszenie ich miało być znakiem dla społeczeństwa, że wspiera się konkretną akcję społeczną. Dochód ze sprzedaży gumowych bransoletek fundacji Livestrong przeznaczony był m.in. na walkę z rakiem piesi czy wspieranie osób potrzebujących. Idea noszenia takich gadżetów na nadgarstku zyskała taką popularność, że postanowili ją wykorzystać producenci sprzętu elektronicznego w celach komercyjnych. Tak właśnie powstały inteligentne opaski, bez których dziś treningu nie wyobraża sobie nie jeden sportowiec.

SmartBand czy Smart Watch – co wybrać?

W swoim działaniu opaska SmartBand jest niezwykle podobna do inteligentnego zegarka znanego pod nazwą Smart Watch. Spełnia ona podobne zadanie, jakim przede wszystkim jest monitorowanie aktywności fizycznej. W dobrej jakości SmartBand’ach znajdziemy m.in. funkcje mierzenia pulsu, krokomierz oraz możliwość rozpoznawania i zapisywania danych związanych z parametrami organizmu. Od inteligentnych zegarków sportowe opaski na nadgarstek różnią się przede wszystkim rozmiarem. Zazwyczaj są one mniejsze i dyskretniejsza. Należy również wspomnieć, że w Smartband’a nie znajdziemy takiej ilości funkcji, jak w bardziej rozbudowanych SmartWatch’ach.

Do czego służy Smartband?

SmartBand to gadżet sportowy. Dzięki inteligentnej opasce można rejestrować i zapisywać dane dotyczące aktywności fizycznej. W zależności od modelu rejestrowaniu podlega przebyta trasa w danym dniu, ilość spalonych kalorii czy też ilość wykonanych kroków. Większość dzisiejszych SmartBand’ów pozwala na synchronizowanie pracy ze smartfonem (opcjonalnie innym urządzeniem mobilnym) i przynoszeniu zapisanych informacji na niego. Pozwala to na spokojne analizowanie postępów i opracowywanie dalszych planów treningowych. Na sklepowych półkach można znaleźć również specjalistyczne opaski sportowe dedykowane danej grupie sportowców. I tak np. w rankingu SmartBand dużym zainteresowaniem cieszą się modele do biegania lub urządzenia z pulsometrem.

Czy warto kupić SmatBand?

Zakup SmartBand w podstawowej opcji nie jest dużym wydatkiem. Tanie opaski sportowe dostępne są już od 20 złotych. Takie powinny wystarczyć początkującym sportowcom, którzy treningi traktują jako rozrywkę i zabawę. Jeśli od SmartBand’a oczekuje się specjalistycznych funkcji, dużej dokładności i przydatności w treningu lepiej jest zainwestować w urządzenie w wyższej półki cenowe lub kupić bardziej zaawansowany SmartWatch. To czy kupić Smartband’a najlepiej uzależnić od swojej codziennej aktywności fizycznej. Należy pamiętać, że opaska przede wszystkim jest dedykowana osobom czynnie uprawiającym sport. To im przydadzą się wbudowane w urządzenie funkcjonalności i rozwiązania. Decydując się na zakup opaski, trzeba jednak pamiętać, aby model dostosować do swoich potrzeb i dyscypliny, jaką się uprawia. Na inne kwestie należy zwrócić uwagę, wybierając opaskę do biegania, a na inne szukając dobrego SmartBand do pływania. Warto również podkreślić, że wiele osób decyduje się kupić gumową opaskę, nawet jeśli na co dzień nie uprawia sportu. Traktowana jest ona przez nich jako element modnej biżuterii, która podkreśla znajomość najnowszych trendów.

Na co zwrócić uwagę kupując SmartBand? Ranking SmartBand

Z racji niewysokiej ceny wiele osób kupując SmartBand, nie zwraca uwagi na parametry tego urządzenia i wybiera pierwszy lepszy model z brzegu. Nie jest to najlepsze rozwiązania. Chociaż cena SmartBand nie jest wysoka, warto kupić taki sprzęt, który będzie służył nam długo, a także faktycznie wspomoże w przeprowadzanych treningach. Osoby, które szukają urządzenia łączącego w sobie atrakcyjną cenę i dobre parametry techniczne powinny odwiedzić powyższy ranking SmartBand. Jest on spisem najpopularniejszych modeli, które nie tylko chętnie są kupowane, ale i cieszą się dobrymi opiniami rzeczywistych użytkowników.

Wykonanie i wygląd SmartBand

SmartBand to opaska noszona na nadgarstku, którą widzi się codziennie. Dlatego też kupując ją, nie można pominąć kwestii wyglądy. Powinna ona się podobać osobie noszącej urządzenie i być zgodna z jej stylem. Nie warto wybierać SmartBand, który się nie podoba wizualnie tylko, dlatego że jest tani. Wybór opaski dopasowanej do naszych preferencji estetycznych nie powinien być trudny. Na rynku znajdziemy zarówno proste SmardBand’y, jak i modele designerskie. Opaski dostępne są w różnych kolorach, wzorach i fasonach. Warto jednak pamiętać, żeby zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale i wykonanie SmartBand’a. Jeśli chce się, aby opaska służyła przez długi czas, należy wybierać modele trwałe i solidne. Dobrej jakości SmartBand’y posiadają wyświetlać minimum  1 cal. Pozwala to na odczytywanie wyników, nawet będąc w ruchu. W prostych opaskach sportowych mamy do czynienia z ekranem bezobsługowym, natomiast w lepszej jakości urządzeniach producenci montują ekrany OLED. Nie bez znaczenia jest również czy opaska jest wygodna. Zazwyczaj nosi się ją przez cały czas, stąd dobrze, jeśli będzie lekka i dopasowana do rozmiaru nadgarstka.

System operacyjny w SmartBand

SmartBand to urządzenie elektroniczne działające w oparciu o system operacyjny. W jego przypadku podobnie jak przy innych urządzeniach elektronicznych możemy wybierać pomiędzy iOS, Windows i Android. Najlepiej jest dopasować system obsługiwany przez Smartband’a do tego, który posiada się w telefonie. Dzięki temu obydwa urządzenie będą ze sobą kompatybilne, a podczas ich parowania nie powinny występować żadne problemy.

Funkcje SmartBand

Wybierając SmartBand’a, nie sposób nie sprawdzić jego funkcjonalności. To one są kluczowe dla tego urządzenia elektronicznego. Im SmartBand jest droższy, tym więcej rozbudowanych funkcji będzie posiadał. W podstawowych modele  są one ograniczone. Warto pamięć, aby funkcjonalności sprzętu dostosować do własnych potrzeb. Przepłacanie za właściwości, z których nigdy się nie skorzystać jest bezsensowne. W opaskach sportowych najczęściej można znaleźć takie funkcje jak:

  • GPS – jest to przydatna opcja dla osób, które podczas uprawiania sportu poruszają się po nieznanym terenie, np. biegają czy jeżdżą na rowerze; SmartBand z GPS w szybki sposób będzie w stanie zlokalizować położenie i pokierować do wskazanego mu miejsca;
  • pulsometr – taka opcja dostępna jest niemal we wszystkich opaskach sportowych; jest ona przydatne w przypadku, gdy uprawiany sport wymaga wykonywania ćwiczeń w określonym tempie lub tez ich celem jest efektywnie spalanie tkanki tłuszczowej;
  • wodoodporność  – w funkcjonalność ta są wyposażone głównie SmartBand do pływania; kupując taki model opaski, koniecznie należy sprawdzić, jaką klasę szczelności posiada; powie ona, na jaka głębokość można się zanurzyć z posiadaną opaskę; w przypadku gdy szuka się SmartBband’a do nurkowania, należy wybierać modele, których klasa wodoszczelności to przynajmniej 50 metrów; w przypadku wykonywanie trudniejszych ewolucji lub nurkowania głębinowego powinna być ona jeszcze wyższe;
  • udostępnianie wyników – wiele dzisiejszych SmartBand’ów jest urządzeniem skorelowanymi z portalami społecznościowymi; dzięki specjalnym aplikacją na żywo można się dzielić osiąganymi wynikami sportowymi; funkcjonalność ta jest jak pokazuje ranking SmartBand, jest niezwykle popularna.

Oprócz tego w sklepach można spotkać Smartband’y, które:

  • monitorują czas i jakość snu;
  • monitorują tempo;
  • liczą spalone kalorie;
  • liczą wykonane kroki.

Pojemność baterii SmartBand

SmartBand to urządzenie zasilane. Stąd też szukając dobrej opaski sportowej, dobrze jest sprawdzić pojemność oraz czas działania baterii. Dobry SmartBand to taki, który działa przynajmniej 7 dni. Daje to wystarczający komfort użytkowanie dla większości sportowców. Ci wymagający mogą skierować swój wzrok na urządzenia z górnej półki, które mogą działać nawet przez  miesiąc czy rok.

Jak wybrać dobry SmartBand? O czym trzeba pamiętać podczas zakupów?

Wybór dobrego SmartBanda sprawdza się do przeanalizowania jego podstawowych cech i funkcjonalność. Dla podsumowania przypominamy, że przy zakupie tego rodzaju sprzętu należy pod uwagę wziąć takie parametry jak: rozmiar zastosowanego wyświetlacza oraz jego typ, wagę, czas pracy, wbudowane funkcje sportowe oraz telefoniczne, łączność oraz zgodność systemu operacyjnego ze smartfonem. Nie bez znaczenia jest również cena. Jeśli nie chcesz przepłacać, a zależy ci na kupnie dobrego urządzenia, koniecznie sprawdź propozycje rankingu SmartBand. Wskazane w nim urządzenia to te cieszące się największą popularnością wśród kupujących i zbierają dobre opinie. W rankingu znajdziesz propozycje SmartBand zarówno do biegania, jak i na pływalnie, rower czy fitness. Szeroki wybór sprawi, że na pewno znajdziesz sprzęt, który będzie odpowiadał twoim potrzebom oraz będzie w zasięgu twoich możliwości finansowych.

[Głosów:5    Średnia:1.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here