Ranking słuchawek bezprzewodowych. Top 10 najlepszych modeli

0
477

Słuchawki to jedno z tych akcesoriów, które wykorzystuje się najczęściej. W związku z tym ich zakup niemal zawsze jest poprzedzony dokładnym sprawdzeniem parametrów wybranego modelu. Aktualnie na rynku dużą popularnością cieszą się modele słuchawek bezprzewodowych. Mimo że są one droższe od urządzeń z kablem, to potrafią wyeliminować wiele problemów, z którymi spotykać muszą się użytkownicy słuchawek przewodowych. Przede wszystkim zaletą słuchawek bezprzewodowych jest to, że pozwalają one na swobodę działania i nie krępują wszędzie plątającymi się kablami i przewodami. Jednak tak jak w przypadku wszystkich innych urządzeń elektronicznych, aby słuchawki bezprzewodowe mogły dobrze, służyć konieczne jest wybranie tego odpowiedniego modelu. Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając słuchawki bezprzewodowe.

Spis treści

Polecane douszne słuchawki bezprzewodowe

Najlepsze douszne słuchawki bezprzewodowe do 50 PLN

ipipoo il93BL

Najlepsze douszne słuchawki bezprzewodowe do 100 PLN

XBLITZ PURE SŁUCHAWKI DOUSZNE BT

Najlepsze douszne słuchawki bezprzewodowe do 150 PLN

Lamax Beat Prime P-1

Najlepsze douszne słuchawki bezprzewodowe do 200 PLN

Philips SHB5250BK/00

Najlepsze douszne słuchawki bezprzewodowe do 250 PLN

Skullcandy Method (S2CDWJ477)

Najlepsze douszne słuchawki bezprzewodowe do 300 PLN

Beyerdynamic Byron BT

Najlepsze douszne słuchawki bezprzewodowe do 350 PLN

Jabra Halo Smart

Najlepsze douszne słuchawki bezprzewodowe do 400 PLN

Razer Hammerhead Bluetooth

Najlepsze douszne słuchawki bezprzewodowe do 450 PLN

Kruger & Matz M5

Najlepsze douszne słuchawki bezprzewodowe do 500 PLN

Beats by Dr. Dre Powerbeats2 Wireless

Najlepsze douszne słuchawki bezprzewodowe do 600 PLN

Beats by Dr. Dre BeatsX

Najlepsze douszne słuchawki bezprzewodowe do 700 PLN

Beyerdynamic Byron BTA

Najlepsze douszne słuchawki bezprzewodowe do 1000 PLN

Samsung Gear IconX SM-R140

Polecane nauszne słuchawki bezprzewodowe

Najlepsze nauszne słuchawki bezprzewodowe do 50 PLN

Esperanza Libero (EH163B)

Najlepsze nauszne słuchawki bezprzewodowe do 100 PLN

XX.Y Groove B12 z MP3 i radiem FM

Najlepsze nauszne słuchawki bezprzewodowe do 150 PLN

Philips SHB3060BK/00

Najlepsze nauszne słuchawki bezprzewodowe do 200 PLN

Philips SHC5200/10

Najlepsze nauszne słuchawki bezprzewodowe do 250 PLN

Panasonic RP-BTD5

Najlepsze nauszne słuchawki bezprzewodowe do 300 PLN

JBL Synchros E40

Najlepsze nauszne słuchawki bezprzewodowe do 350 PLN

Sennheiser RS 120

Najlepsze nauszne słuchawki bezprzewodowe do 400 PLN

Audio-Technica ATH-AR3BT SonicFuel Wireless

Najlepsze nauszne słuchawki bezprzewodowe do 500 PLN

Pioneer SE-MS7BT-S

Najlepsze nauszne słuchawki bezprzewodowe do 600 PLN

Sennheiser RS 160

Najlepsze nauszne słuchawki bezprzewodowe do 700 PLN

Marshall Bluetooth Monitor BT (001583500000)

Najlepsze nauszne słuchawki bezprzewodowe do 1000 PLN

Beats by Dr. Dre Beats Solo3 Wireless

Aktualnie producenci oferują kilka rodzajów słuchawek bezprzewodowych. To, na jaki rodzaj się zdecyduje, powinno być ściśle powiązane z tym, do czego sprzęt ten będzie wykorzystywany. Na inne parametry trzeba zwrócić uwagę, jeśli słucha się słuchawek bezprzewodowych do uprawiania sportu, na inne, jeśli będą one wykorzystywane tylko do słuchania muzyki w podroży. W każdym z tych przypadku można również zastosować odmienny typ urządzania.

Rodzaje słuchawek bezprzewodowych

Słuchawki bezprzewodowe dzielimy na te douszne oraz nauszne. Typy te mają swoje wady oraz zalety, a także w dużej mierze przeznaczone są do różnych zastosowań. Słuchawki nauszne składają się z nauszników i tzn. pałąka. Nakładane są one na uszy. Słuchawki nauszne bezprzewodowe dzielmy na te o konstrukcji otwartej, zamkniętej oraz półotwartej.

Konstrukcja otwarta oznacza, że do słuchającego dobiegają odgłosy z otoczenia, a otoczenie słyszy dźwięki ze słuchawek. Alternatywą dla nich są słuchawki bezprzewodowe zamknięte, które całkowicie izolują odgłosy i zewnętrzne i wewnętrzne. Pośrednim rozwiązaniem są natomiast modele półotwarte. Słuchawki bezprzewodowe nauczane to modele, które są często wybierane przez osoby dużo podróżujące. Są one komfortowe i wygodne, a także zapewniają lepszą jakość dźwięku. Wielu specjalistów podkreśla również, że ten typ słuchawek w mniejszym stopniu negatywnie wpływa na słuch.

Alternatywą dla słuchawek nausznych, są te douszne. Są to urządzenia dokanałowe, które posiadają wysokie zdolności izolowania dźwięków z otoczenia. Charakteryzują się bardzo dobrym profilowaniem, co sprawia, że niemal nie ma możliwości, aby wypadły one z uszu lub się z nich zsunęły. W tego typu słuchawkach dźwięk płynie wprost do ucha słuchającego. Z tego powodu nie są one najbezpieczniejszym wyborem. Częste i głośne słuchanie muzyki przez słuchawki douszne może skutkować problemami ze słuchem. Warto również pamiętać, że mogą one stanowić niebezpieczeństwo dla osób poruszających się w miejscach publicznych – odizolowując od hałasu z zewnątrz, sprawiają, że osoby te mogą nie usłyszeć nadjeżdżającego samochodu czy innego pojazdu. Bezprzewodowe słuchawki douszne zazwyczaj wybierane są przez sportowców. Bardzo dobrze sprawdzają się przy bieganiu czy jeździe na rowerze.

Jak działają słuchawki bezprzewodowe? Rodzaje komunikacji

Z racji tego, że słuchawki bezprzewodowe nie są wyposażone w żadne kable, muszą one w swoim działaniu wykorzystywać inne sposoby komunikacji. W rankingu słuchawek bezprzewodowych najczęściej spotkamy się z modelami, które do komunikacji wybierają technologię bluetooth. W tym wypadku w komunikacji najczęściej wykorzystywane są profile dodatkowo kompresujące dźwięk. Ma to duże znaczenie, jeśli na sprzęcie słucha się wcześniej już skompresowanych utworów zapisanych jako pliki mp3. W takie sytuacji jakość dźwięku może nie być najlepsza. Słuchawki na bluetooth można połączyć z laptopem, telefonem, tabletem czy odtwarzaczem mp3.

Bluetooth to jednak niejedyna droga komunikacji słuchawek bezprzewodowych. Często spotkać można również modele radiowe. W tym przypadku słuchawki komunikują się ze źródłem za pomocą sygnału radiowego. Radiowe słuchawki bezprzewodowe oferują wysoką jakoś dźwięku, dlatego wybierane są często przez fanów muzyki. Trzeba jednak pamiętać, że w ich przypadku mogą występować opóźnienia sygnału lub szumy.

Kolejnym rodzajem słuchawek bezprzewodowych są te działające w oparciu o fale podczerwone. Te modele nie cieszą się jednak zbyt dużą popularnością. Wynika to z tego, że aby móc ich używać, konieczne jest znajdowanie się w pobliżu nadajnika. Najnowszej generacji słuchawki bezprzewodowe to natomiast te, które wykorzystują do działania WiFi. Dzięki temu cechują się dużym zasięgiem oraz małą wrażliwością na pojawiające się zakłócenia.

Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe?

W przypadku słuchawek bezprzewodowych należy kierować się takimi samymi parametrami, jak i przy słuchawkach kablowych. W zawiązku z tym parametrami istotnymi przy zakupie będą pasmo przenoszenia, czułość oraz wielkość membrany. Jednak to nie wszystkie elementy ważne przy zakupie słuchawek bezprzewodowych. Posiadają one kilka parametrów, które nie są brane przy zestawach kablowych. Do takich zalicza się m.in. mikrofon. Jest to przydatny element, który pozwala na używanie słuchawek razem z telefonem. Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem to także możliwość przeprowadzania rozmów przez Skype’a czy inny komunikator na komputerze lub laptopie. Tego typu zestawy są także bardzo często wykorzystywane przez graczy.

Słuchawki bezprzewodowe to przede wszystkim urządzenia mobilne, stąd też przy ich wyborze jednym z głównych parametrów powinien być zasięg ich działania. Im jest on większy, tym lepiej. Największy zasięg oferują słuchawki komunikujące się w technologii WiFi. Zasięg to jednak nie wszystko. Dobrze jest też zwrócić uwagę na czas pracy słuchawek bezprzewodowych. Za ten odpowiada wbudowany akumulator lub baterie.

Słuchawki bezprzewodowe z MP3

W rankingu słuchawek bezprzewodowych można również znaleźć modele, które mają wbudowany model mp3 lub slot na kartę SD. Takie rozwiązania pozwalają na odtwarzanie muzyki bezpośrednio w słuchawkach, bez konfiguracji ich z innym urządzeniem nośnikowym. Na podobnej zasadzie działają równie popularne słuchawki bezprzewodowe z radiem. Odbiornik FM wbudowany jest w urządzenie i pozwalają na słuchanie wybranych stacji radiowych.

Czułość słuchawek bezprzewodowych

Czułość to parametr ważny w każdych słuchawkach, również tych bezprzewodowych. Odpowiada on za poziom ciśnienia akustycznego, czyli głośność słyszalnych dźwięków. Według unijnych norm zalecana czułość słuchawek wynosi 85dB, taka nie stanowi zagrożenia dla ludzkiego ucha. Niemniej jednak większość modeli znajdujących się w rankingu słuchawek bezprzewodowych posiada większa maksymalna czułość. Trzeba jednak zauważyć, że nie zawsze oznacza ona, iż muzyki będzie dało się słuchać głośniej, niż zaleca to UE. Wynika to z tego, że ostateczna głośność słuchawek wiąże się nie tylko z parametrem czułości, ale także i głośnością urządzenia wyjściowego oraz jakością połączenia.

Pasmo przenoszenia w słuchawkach bezprzewodowych

Pasmo przenoszenia to parametr, który odpowiada za osiągane przez słuchawki częstotliwości. Od niego zależy czy dźwięk będzie miał bardziej wyeksponowane basy, czy też lepiej odwzorowane wysokie tony.  Dobre słuchawki bezprzewodowe to modele,  w których częstotliwość wynosi od 16 do 20 000 HZ, czyli tyle, ile zakres słyszalnych dla człowieka tonów.

Wielkość membrany w słuchawkach bezprzewodowych

O jakości dźwięku w słuchawkach bezprzewodowych decyduje również wielkość membrany. W modelach nausznych membrana jest zazwyczaj większa niż  w słuchawkach bezprzewodowych dousznych. Oznacza to, że dźwięki w nich słyszalne są mniej zniekształcone. Wybierając słuchawki bezprzewodowe bez względu na ich model, warto zwrócić uwagę, z jakiego tworzywa membrana jest wykonana. Najpopularniejsze to sztucznym mylaru, papier aluminium lub tytanu. Dobrej jakości słuchawki bezprzewodowe bardzo często mają membrany z mikrofibry, która zapewnia najlepsze brzmienie. Trzeba jednak zaznaczyć, że takie modele przeznaczone są już dla audiofilów i osiągają znaczące ceny.

Impedancja w słuchawkach bezprzewodowych

Kolejnym ważnym parametrem przy doborze słuchawek jest impedancja. Wartość ta podawana jest w omach. Oznacza ona opór pozorny urządzenia. Im wskaźnik impedancji jest wyższy, tym słuchawki są bardziej odporne na szum. Wydawać by się mogło więc, że najlepszym rozwiązaniem jest zakup słuchawek o jak najwyższym wskaźniku. Niestety nie jest to takie proste. Wysoki wskaźnik impedancji oznacza również cichsze brzmienia, a to może zmuszać, że należy zakupić do słuchawek dodatkowe wzmacniacze. Tak samo zachowują się słuchawki, gdy ten parametr jest wysoki. Szukając dobrych słuchawek bezprzewodowych najlepiej postawić na modele, w których wartość tego parametru mieści się w przedziale od 16 do 2000 omów.

Ergonomia w słuchawkach bezprzewodowych

Kupując słuchawki bezprzewodowe, ważnym aspektem są nie tylko zagadnienia techniczne, ale i wygoda oraz komfort ich użytkowania. To  od nich zależy, jak długi będzie można korzystać  ze sprzętu. Przed zakupem słuchawek dobrze jest przymierzyć i sprawdzić, czy nie uciskają uszu lub głowy (w przypadku modelu nausznych). Konstrukcja słuchawek bezprzewodowych powinna być dopasowana  do używającego ich. Wygodne słuchawki bezprzewodowe powinny być praktycznie niewyczuwalne, dzięki czemu będzie można ich używać przez dłuższy czas. W przypadku modeli naocznych warto sprawdzić, z jakiego materiału jest wykonany pałąk oraz czy posiada regulację, a przy wyborze słuchawek dousznych czy w zestawie wkładek znajdują się te pasujące do rozmiaru ucha słuchającego.

Czy warto kupić słuchawki bezprzewodowe?

Wiele osób zastanawia się, czy słuchawki bezprzewodowe są dobrym rozwiązaniem. Ich główną obawą jest jakość dźwięku, jaką one proponują. Ten typ urządzenia kojarzą się z gorszą jakością brzmienia niż w słuchawkach na kablu. Jednak wybór odpowiednich parametrów i przyjrzenie się specyfikacji technicznej sprawia, że bez problemu można wybrać modele dysponujące taką samą jakością dźwięku, jak w urządzeniach kablowych. Dodatkowo ich przewagą jest to, że pozwalają na swobodę, której nigdy nie zapewnią słuchawki kablowej.  Świetnie sprawdzają się w podróży, podczas uprawiania sportu czy sprzątania domu.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here