Ranking Golarek męskich elektrycznych. Top 10 najlepszych modeli.

0
728

Trendy w zakresie pielęgnowania męskiego zarostu zmieniają się bardzo szybko. Jeszcze do niedawna panowie używali przede wszystkim brzytwy, potem przyszła pora na maszynki, a dziś hitem są golarki eklektyczne. Są one komfortowe i łatwe w użyciu, przez co coraz więcej mężczyzn decyduje się na ich zakup. Męskie golarki eklektyczne to również doskonały pomysł na prezent na święta, urodziny czy inną wyjątkową okazję. I chociaż urządzenia te działają dość prosto i podobnie niezależnie od modelu, to nadal wiele osób ma problem z ich zakupem. Przejawia się on głównie tym, że nie wiedza oni, na jakie cechy i paramenty męskich golarek zwraca uwagę. Jeśli i ty posiadasz takich problem, sprawdź nasz ranking męskich golarek elektrycznych i zobacz czym się kierować w trakcie jej zakupu.

Polecane męskie golarki elektryczne

Najlepsze golarki elektryczne do 200 PLN

Philips S1310/04

Remington Durablade MB050

Najlepsze golarki elektryczne do 300 PLN

Panasonic ES-RT47-S503

Philips OneBlade Pro QP6510/20

Najlepsze golarki elektryczne do 500 PLN

Braun WaterFlex WF2s

Philips AquaTouch S5400/26

Najlepsze golarki elektryczne do 1000 PLN

Philips SensoTouch 3D Shaver S9031/12

Braun Series 5 5040s Wet & Dry

Jak działają golarki elektryczne?

Działanie golarki elektrycznej znacznie różni się od tego, jak wygląda golenie tradycyjną maszynką. Podstawowa różnica to ta, że maszynka goli zarost przy samej skórze, dzięki temu jest ona idealnie gładka przynajmniej przez chwile. Golarki elektryczne nie dotykają bezpośrednio twarzy, co sprawia, że nie podrażniają i uszkadzają naskórka. Są o wiele wygodniejsze w użyciu i pozwalają na szybsze pozbycie się zarostu.

Dobra golarka, czyli jaka?

Panowie chcący zainwestować w elektryczną golarkę przede wszystkim szukają dobrego modelu. I tu pojawia się pytanie, jaki on jest. Trzeba pamiętać, że golarka nie powinna ranić ani podrażniać skóry, a jakością golenia musi dorównywać tradycyjnym maszynką. Golarka ma być przede wszystkim sprzętem, który pozwoli oszczędzić czas i sprawi, że codzienne golenie będzie wygodne i komfortowe. Przed podjęciem decyzji co do wyboru konkretnego modelu golarki elektrycznej warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Pozwolą one na wybór tej optymalnej opcji. Golarka powinna więc być dobrana do twardości zarostu, sposobu jego pielęgnacji, stylu życia (np. częstych podróży) oraz czasu, jaki można poświęcić na konserwację urządzenia.

Rodzaje męskich golarek eklektycznych

Decydując się na zakup męskiej golarki, na początek należy zdecydować się na to, czy kupuje się ta z folią tnącą, czy z głowicą. Mechanizmy te odpowiadają za to, jak wygląda golenie. Męskie golarki można także podzielić ze względu na źródło zasilania. Ten podział jest szczególnie ważny dla panów, którzy często podróżują np. w interesach. Wybór odpowiedniego modelu sprawi, że nie będą oni musieli zabierać ze sobą ładowarek i innych przyrządów umożliwiających prace sprzętu.

Męskie golarki z folią tnącą

Golarki z folią tnącą to te, w których włosy dostają się do otworów zrobionych w specjalnej folii. Pod tą folią ukryte są ostrza. W najnowszych modelach zastosowana folia jest elastyczna i dopasowuje się do kształtu twarzy, a także posiada otwory, które są wycięte pod różnych kątem w i różnych kierunkach. Dzięki temu golarka wyłapuje włosy, które nie zawsze rosną równo i w tym samym kierunku. W efekcie golarki z folią tnącą są bardzo dokładne. Folia w golarkach wykonana jest z metalu, który jest cieńszy niż kartka papieru.

Golarka z folią tnącą – jaki model wybrać?

W przypadku golarek z folią tnącą należy pamiętać, że na rynku dostępne są te z pojedynczym, podwodnym oraz potrójnym systemem. System ten oznacza ilość zastosowanych folii i integrowanych  nią ostrzy. Im wyższy system, tym golenie jest dokładniejsze. Jeśli więc zależy nam na najwyższej jakości najlepiej wybrać golarkę z folią tnącą z potrójnym systemem ostrzy. W przypadku postawienia na system pojedynczy można rozczarować się jej działaniem i dokładnością. Co więcej, modele te mają duże problemy z równomiernym goleniem zarostu. Golenie takimi urządzeniami wymaga dużo czasu, a dodatkowo niekiedy należy wspomóc się tradycyjną maszynką.

Wybierając ten rodzaj golarki męskiej, należy również sprawdzić, jakie będą koszty późniejszej wymiany części. Golarki z folią tnącą wymagają wymiany zarówno ostrzy, jak i folii. Przy niektórych modelach koszty zakupu części wymiennych są niemal takie same jak zakup całego urządzenia. Trzeba jednak zaznaczyć, że cena golarki z folią tnącą nie jest wysoka. Dobrej jakości urządzenia można kupić już od 100 zł. Koszt wymiany folii to natomiast ok. 80 zł.

Golarki głowicowe

Droższe, a przez to i bardziej wydajne niż golarki z folią tnącą są te głowicowe. Wyposażone są one w 2 lub 3 ruchome blaszane głowice, które w czasie golenia dopasowują się do kształtu twarzy. Każda głowica składa się z nożyków oraz osłonek, które widoczne są na zewnątrz. Wśród golarek głowicowych, zwanych też rotacyjnymi można wyróżnić kilkanaście modeli, które różnią się od siebie ilością ostrzy oraz sposobem ich działania. Te najbardziej wydajne opierają się na krzyżowej technologii cięcia, która odpowiednio rozkłada pierścienie głowicy, przez co poszerza pole golenia. Golarki głowicowe postrzegane są jako te dokładniejsze i szybsze niż ich poprzedniczki. Tego typu urządzenia nie przycinają zarostu blisko skóry, jednak doskonale radzą sobie z włoskami rosnącymi w różnych kierunkach i pod różnym kątem. Chcąc kupić golarkę rotacyjną, należy jednak liczyć się w większym wydatkiem. Średnie ceny golarek głowicowych wahają się od 300 do 500 zł. Wyższa cena to nie jedyna wada tego rodzaju męskich golarek. W czasie golenia należy uważać, aby głowicę się nie zaklinowały, gdy zbyt mocno dociska się je do twarzy.

Golarki sieciowe

Męskie golarki sieciowe to te, których działanie uzależnione jest od dostępności do prądu. Aby działy muszą zostać podłączone do gniazdka. Ich zaletą jest to, że są dość lekkie i kompaktowe. Nie ma również  niebezpieczeństwa, że w trakcie golenia wyładują się i przestaną działać (o ile nie dojdzie do awarii prądu). Ten typ golarek sprawia jednak, że golić można się tylko w pomieszczeniu, gdzie znajduje się gniazdko i blisko niego. Nie szczególnie sprawdzają się one w podróżach.

Golarki akumulatorowe

Golarki akumulatorowe to modele, które pozwalają na golenie się w dowolnym miejscu, np. w drodze do pracy czy pod prysznicem. Są nieco cięższe niż tradycyjne modele sieciowe, wymagają też ładowania. W trybie bezprzewodowym mogą pracować kilkadziesiąt minut. Dokładny czas pracy oraz późniejszego ładowania baterii uzależniony jest id konkretnego modelu. Wybierając golarkę akumulatorową, dobrze jest postawić na model, który posiada funkcję szybkiego ładowania oraz ma wyświetlacz pokazujący procent naładowania akumulatora. Ten typ golarki polecany jest panom, którzy dużo i czeto wyjeżdżają.

Golarki sieciowo-akumulatorowe

Golarki sieciowo-akumulatorowe to połączenie funkcji dwóch wyżej wymienionych typów. Pozwalają na golenie się w dowolnym miejscu, zarówno w tym, w którym jest stały dostęp do prądu, jak i go nie ma. Jest to najbardziej optymalny wybór. Akumulatory golarki zaczynają się ładować, jak tylko włączy się ją do prądu, nawet w trakcie korzystania z urządzenia.

Na co zwrócić uwagę kupując golarkę elektryczną?

Rodzaje golarki to tylko jeden z istotnych elementów. Oprócz niego przy wyborze odpowiedniego sprzętu powinno zwrócić się również uwagę na inne znaczące parametry i funkcjonalności. W dokonaniu najlepszego wybór pomóc może także ranking męskich golarek, który pokazuje najchętniej kupowane i polecane modele.

Mając na uwadze komfort golenia wybierając urządzenie ważne, jest sprawdzenie, jaką liczbą głowic lub folii tnących ono dysponuje. Jak już wcześniej zaznaczyliśmy, im ona jest większa, tym komfort golenia oraz jego dokładność jest większa. W przypadku mężczyzn często podróżujących warto zwrócić również uwagę na zasilanie, czas ładowania oraz pracy golarki. Optymalnie jest wybrać tą, która ma najdłuższy czas pracy i nie wymaga podłączenia do prądu.

Ważnymi czynnikami przy wyborze golarki powinny być również dodatkowe funkcje, w jakie ona jest wyposażona. Mowa tu o takich funkcjonalnościach jak np. golenie na mokro. Dzięki nim cały proces będzie przyjemniejszy i bardziej komfortowy. Golarki z funkcją golenia na mokro powinni wybierać przede wszystkim ci panowie, którzy mają skórę wrażliwą. Dzięki niej zmniejszają ryzyko występowania podrażnień. Inną popularną funkcją golarek jest możliwość jej płukania pod bieżącą wodą. Jest to możliwe, o ile urządzenie jest wodoszczelne. Taka funkcja pozwala zaoszczędzić czas przeznaczony na konserwację i czyszczenie urządzenia. Praktyczne są również golarki z systemem podnoszenia zarostu. Funkcja ta przydatna jest podczas golenia szyi. Polega ona na tym, że włoski są unoszone przez jedno z ostrzy, a dopiero potem przycinane przy samej skórze drugie ostrze.

Profesjonalne i wysokiej jakości golarki posiadają również dodatkowy wyposażenie. Do takich zalicza się trymer, który gwarantuje precyzje strzyżenie i pozwala otrzymać odpowiednią długość brody, uchwyt antypoślizgowy, kontrolki mówiące o stopniu zużycia głowicy czy folii, zestawy do konserwacji składające się ze szczoteczek, olejów i płynów do dezynfekcji oraz etui do przewożenia golarki.

Jak golić się golarką eklektyczną?

Golenie się golarka elektryczną wygląda podobnie jak tradycyjną maszynką. Chociaż całemu procesowi towarzyszy charakterystyczny dźwięk,  to golenie nie jest bolesne czy nieprzyjemne. Nożyki oddzielone są od twarzy, przez co nie ma niebezpieczeństwa zranienia się. Niewielki ból lub podrażnienie może towarzyszyć tylko przy pierwszych próbach  golenia się i wynika z tego, że skóra musisz się przyzwyczaić do nowego sposobu pozbywania się zarostu.

Zakup golarki to często inwestycja na lata. Jej liczne zalety sprawiają, że coraz częściej zastępuje ona tradycyjne maszynki do golenia. Nic dziwnego, ponieważ golarki elektryczne nie tylko szybciej golą i zapewniają większą dokładność, ale i eliminują zacięcia i podrożenia, które może wywoływać zwykła maszynka. Trzeba jednak pamiętać, że o golarkę elektryczną należy dbać, tylko wtedy będzie ona długo i skutecznie służyć. Panowie, którzy nie mają czasu lub ochoty na konieczną konserwację, mogą wyposażyć się w stację czyszcząco – odświeżającą. Jest to rozwiązanie, które pozwala na dbanie o golarkę elektryczną bez utraty cennego czasu. Urządzenie wystarczy włożyć do stacji, a ta sama automatyczne je czyści, smaruje oraz suszy. Po wyjęciu golarki ze stacji jest ona od razu gotowa do użycia.

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here