Ranking Gier wyścigowych na PC. Najlepsze gry na PC. Jakie wybrać?

0
356

Gry wyścigowe na PC są jednym z najbardziej przyjemnych a zarazem wymagającym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Jakie są najlepsze gry wyścigowe na PC? Składa się na to wiele elementów: dobra gra na PC to nie tylko wierność graficzna i dokładne oddanie dźwięków – choć z pewnością pomagają – to gry powinny wciągać także w akcję, tak bardzo, żeby można było wczuć się całkowicie w kierowcę siedzącego akurat w wyścigowym aucie.  Przedstawiamy propozycje gier wyścigowych na PC ze skomplikowaną symulacją, ale również w zestawieniu nie zabraknie zręcznościowych thrillerów czy karkołomnych wyścigów. Zobacz nasz ranking gier wyścigowych na PC i wybierz tytuł, który będzie idealny dla Ciebie.

Gra wyścigowa na komputer – jaka jest idealna?

Większość miłośników samochodów wykracza poza jazdę nimi do innych obszarów życia – ubrań, tatuaży, podkoszulków itp. – ale dla wielu, jeśli nie mogą być za prawdziwą kierownicą, najlepszą rzeczą jest gra w gry wyścigowe na PC. Rzeczywiście, istnieje całe pokolenie fanatyków motoryzacji, którzy odkryli, że ich pasja nie toczy się w starym mustangu taty, ale raczej z kontrolerem w ręku grając w gry wyścigowe na swoich pierwszych i późniejszych PC. W ciągu ostatnich czterech dziesięcioleci zmaterializowała się ogromna liczba gier wyścigowych; wiele z nich było totalnie nieudolnych, ale inne zapierały dech w piersiach.

Jakie cechy powinna zawierać dobra gra wyścigowa na PC?

 • Podzielność ekranu, tj. rozdzielenie wyścigów na torze na dwa widoki; zwykle na górze grasz ty, a na dole twój przeciwnik – znajomy bądź „komputer”
 • W pełni otwarty świat poza samochodem, gdzie możesz chodzić po wybiegach wyścigowych, kontaktować się z ludźmi i wpływać na swoją karierę
 • Możliwość rozwijania kariery od samego początku
 • Replay – powtórki wyczynów na torze wyścigowym; retrospekcje oszczędzają mnóstwo czasu i sprawiają, że gry stają się bardziej dostępne dla nowych i mało utalentowanych graczy. Większość gier, które zawierają coś podobnego, daje również opcję wyłączenia go dla bardziej doświadczonych/utalentowanych graczy.
 • Więcej historycznych treści świata motoryzacyjnego: Gry wyścigowe często koncentrują się na egzotycznych i ekscytujących samochodach współczesnych czasów, ale niewiele tak naprawdę zawiera szeroką gamę historycznych maszyn motoryzacyjnych.
 • Losowe mini-wyzwania, zapobiegające monotonni w grze, graczom często brakuje np. konferencji prasowych z zawodnikami, w której można poprawić lub pogorszyć swoją reputację w zależności od odpowiedzi lub nieoczekiwanego zjazdu z trasy gdzie mogłaby czekać na nas przygoda w postaci zadania do wykonania.
 • Bardziej realistyczne obrażenia samochodu i toru: to nie tylko bardziej realistyczne uszkodzenia samochodu (jeśli chodzi o realistyczne obrażenia, to znaczy uderzenie w ścianę spowoduje jakiś problem z samochodem), ale także na mapach i torach. Gry wyścigowe powinny odzwierciedlać, że uderzenie w słup światła ulicznego, stos krzaków lub opon spowoduje ich przesuwanie czy trwałe zniszczenie.
 • Interakcje: w przypadku gier z elementami otwartego świata lub mapy dobrze mieć więcej interakcji z elementami świata rzeczywistego, takimi jak domy, ludzie, budynki i firmy.

Najbardziej realistyczne gry wyścigowe na PC

 • Dirt Rally

Dirt Rally przewyższył swojego poprzednika Dirt 3 i jest prawdopodobnie najlepszą grą, którą Codemasters wykonali w ciągu minionych lat. Dzięki bardziej autentycznemu modelowi obsługi, Dirt Rally eliminuje wiele arkadowych akcentów, które nadal utrzymują się w serii początkowej. To sprawia, że ​​jest to doskonała gra rajdowa, jakiej gracze nie widzieli od dłuższego czasu. Nie chodzi tylko o to, że wyścigi rozgrywane są na torach polnych z mnóstwem ciężkich i bocznych przejazdów, ale faktycznie gracz ma możliwość brania udziału w wyścigach wytrzymałościowych, o które przecież głównie chodzi w rajdach. Musisz dbać o swój samochód na każdym etapie wyścigowym, co wprowadza element strategii i zarządzania zasobami, które są rzadkością w wyścigach symulacyjnych.

Od pewnego czasu Dirt Rally zyskało także oddaną i skrupulatną społeczność modingów, która regularnie wprowadzała poprawki, znacznie poprawiające główną grę, szczególnie doceniane przez miłośników rajdów. Na duży plus zasługują wspaniale wykonane karoserie samochodowe, najbardziej subtelne zmiany pogody czy oświetlenia – wszystko po to, aby podnieść zadowolenie z gry.

 • Shift 2

Shift eliminuje słowa Need for Speed ​​ze swojej nazwy. Nie ma śladu po szalonym stylu jazdy w serii, która jest prawdopodobnie jedną z najpoważniejszych, najgłębszych i najbardziej dopracowanych gier ze wszystkich. Twórcy z Slightly Mad Studios ponownie demonstrują swoje mistrzostwo w gatunku gier wyścigowych na PC dzięki drugiej części serii Shift, w rzeczywistości drugiej grze wideo w swojej historii. Brytyjski zespół ma na swoim koncie tytuły takie jak GT Legends i GTR – FIA GT Racing, więc z pewnością są weteranami w konstruowaniu gier wyścigowych na PC.

 • Projekt CARS 2 

Project CARS to prawdopodobnie najbardziej przyjazny dla użytkownika symulator wyścigowy. Project CARS nie jest dla każdego. To poważna, głęboka i wymagająca symulacja wyścigów dla ludzi, którzy naprawdę lubią motosport. Nie znajdziemy w tej grze wyścigowej na PC ścieżki dźwiękowej popu, wybuchowych zabójstw ani hojnych rewindów. Deweloper Slightly Mad Studios postanowił uchwycić doświadczenie manewrowania prawdziwym samochodem wyścigowym na długiej liście najbardziej znanych na świecie torów wyścigowych i odniósł sukces. Project CARS to prawdziwie fantastyczna gra wyścigowa na PC, która może stać się prawdziwą siłą w tym gatunku.

 • TrackMania 2: Canyon

Każdy weteran gatunku powie, że dobry projekt toru jest istotną częścią każdej gry wyścigowej na PC godnej uwagi. Rozgrywki pasjonatów TrackMania 2 można znaleźć w Internecie, gdzie genialne, zawiłe kreacje wręcz zapierają dech w piersiach. Konkurencja jest zacięta i szalona. Wyścig może szybko przekształcić się w festiwal niebanalnych skoków i nieprzewidzianych zakrętów. Mechanika wyścigowa tworzy idealny tytuł do pick-up-and-play, przy którym można stracić godziny nawet bez zauważenia.

 • Forza Horizon 3 

Gracze musieli sobie radzić bez Forzy na PC przez całą wieczność, ale to się zmieniło w Horizon 3 . Ta doskonała gra wyścigowa na PC wróciła w pięknym stylu. W Horizon 3, oprócz wyścigów oszałamiających pojazdów mechanicznych (bo tylko tak można je poprawnie nazwać), będziesz musiał na przykład zorganizować festiwal Horizon w australijskim buszu. Będziesz rywalizował z udziałem gości w rozmaitych wydarzeniach związanych z wyścigami samochodowymi, od prostych wyścigów, po kaskaderów skoków przez statki towarowe i wielogodzinne testy wytrzymałościowe.

Spośród wszystkich osiągnięć Forza Horizon 3, otwarty świat jest tym, który zasługuje na specjalne ukłony w stronę twórców tej gry wyścigowej na PC.  To podróż, której nie zapomnisz szybk

 • Driver: San Francisco

Każdy arcadeowy kierowca powinien być tak fajny jak ta gra. Gdyby Steve McQueen został zdigitalizowany i zamieniony w grę wideo, byłby grą Driver: San Francisco .

Podczas gdy Driver: SF oferuje samochody i wpływy z różnych epok, zbliża się raczej do stylu lat 70-tych. Uwielbia amerykańskie ryczące silniki, piszczące opony i niemożliwie strome wzgórza czy kręte drogi w San Francisco.

Ma także jedną z najbardziej nowatorskich cech tego gatunku. Zamiast być związanym z jednym pojazdem, możesz dowolnie zamieniać samochód na dowolną inną drogę za naciśnięciem jednego przycisku. Tak więc, w wielu wyścigach, samochód, którym go ukończyłeś, może nie być tym, na którym zacząłeś, a w samochodowych pościgach szybko nauczysz się teleportować przez ruch uliczny, aby zmontować różne katastrofy samochodowe, by poradzić sobie z przeciwnikami. To oryginalne i wiecznie zachwycające rozwiązanie wprowadzone w tej grze wyścigowej na PC.

 •  F1 2016

Fani F1 musieli długo czekać, bo aż od 2013 roku, aby Codemasters mógł wprowadzić F1 IP z powrotem na właściwe tory. Po drodze były momenty świetności, takie jak zmieniona obsługa F1 F1 2015 i stały wzrost ogólnej wierności świata Formuły 1, ale dopiero po wydaniu F1 2016 widzimy, że studio dobrze wywiązało się z obietnicy zrobienia jak najlepszej symulacji gry wyścigowej na PC.

Mówiąc najprościej, gra posiada najbardziej kompletny i fascynujący tryb kariery jaki do tej pory przyszło nam rozwijać.

Do plusów tej wspaniałej gry wyścigowej na PC należy zaliczyć: doskonałe efekty pogodowe, zaskakująco solidny tryb próbny czy nawet konfigurowalne kaski.

 • Race: Injection

Nie sposób stworzyć listę wspaniałych gier wyścigowych na PC bez wpisania czegoś z wytwórni SimBin. Race: Injection to gra typu capstone, która łączy w sobie wszystko, co twórcy osiągnęli dzięki serii GTR i Race 07.Nie pozwól, by ‘płaskie’ oświetlenie i tępa grafika cię zniechęciły. Spędź kilka minut z tą grą i przekonasz się, że to był dobry wybor.

 • Assetto Corsa

Mniej spektakularna gra wyścigowa, ale zarazem i świetny sposób na ciekawą rozrywkę w grach wyścigowych na PC, to  Assetto Corsa, która  sprawia wrażenie jazdy prawdziwym samochodem po prawdziwym torze.

Ogólna prezentacja toru jest trochę prymitywna (poza samym wyścigami), ale na torze jest dokładnie to, czego potrzeba … aż po niesamowitą jazdę!   Jest to zdecydowanie doskonała opcja dla osób, które potrzebują czegoś, co łączy w sobie nowoczesną, atrakcyjną grafikę i dobrą sztuczną inteligencję z symulacją wysokiej wierności.

 • iRacing

iRacing zaciera granicę między zabawą i ciężką pracą . Samochody i tory są odtwarzane z fanatyczną dbałością o szczegóły, a zasady ligowe wyścigów są równie poważne jak w każdym klubie wyścigowym lub na jakimkolwiek wydarzeniu na torze na świecie. Jest to gra wyścigowa dla osób, które pragną prawdziwego sportu i chcą spędzić wiele godzin na treningu.  iRacing jest skierowany do konkretnej i wymagającej grupy graczy. Warto zauważyć, że twórcy pomimo wiernego odwzorowania szczegółów np. deski rozdzielczej samochodów, nie kładą nacisku na grafikę.

Jeśli wśród kultowych tytułów nie znalazłeś tej, która Ci odpowiada sprawdź nasz ranking gier wyścigowych na PC.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here