Ranking Gier na PS4 od 12 lat. Najlepsze gry na Play Station 4 Jakie wybrać?

0
371

Gry na konsole to popularne źródło rozrywki dla dzieci. Urządzenia te często stają się prezentami na urodziny czy inne okoliczne święta. Jednak sam zakup konsoli to nie wszystko. Aby móc w pełni z niej korzystać konieczne jest zakupienie gier. To właśnie one stanowią główną frajdę. Możliwości w tym zakresie jest bezliku. Na rynku dostępne są gry na różne generacje konsol, w tym na tę Play Station 4. Co więcej, gry te różnią się od siebie fabułą, scenariuszem oraz gatunkiem. Ważną informacją jest również to, że poszczególne rozgrywki dedykowane są różnym grupom wiekowym. Największym zainteresowaniem cieszą się gry na Play Station 4 od 12 lat. Tego typu wirtualne zmagania są  już w miarę rozbudowaną fabułą, która znajduje zainteresowanie nie tylko wśród nastolatka, ale bardzo często i osób dorosłych. Zobacz ranking gier na PS 4 i dowiedz się jakie tytuły są aktualnie na topie.

Czym jest Play Station 4?

Play Station 4 to konsola do gier video ósmej generacji konsol. Produkowana jest przez firmę Sony od listopada 2013 roku. Aktualnie jest najnowszą wersją sprzętu do gier wideo tego producenta. Jej budowa została oparta na architekturze x86-64. Urządzenie zostało wyposażone w pamięć 8GB typu GDDR5, 8-rdzeniowy procesor oraz 64-bitowy układ oparty na mikroarchitekturze Jaguar marki AMD taktowaniem 1,6 GHz na rdzeń. Oprócz tego, że konsola umożliwia toczenie wirtualnych rozgrywek, daje również możliwość nagrywania z nich filmów i ponownego cieszenia się przeżywanymi emocjami. Do jej zalet zalicza się także obsługę systemy Remote Play.

Wsteczna kompatybilność konsoli Play Station 4

Z racji tego, że PS 4 jest najnowsza wersja konsoli marki Sony, to wielu graczy zastanawia się, czy będzie można na nie uruchomić starsze gry. Należy podkreślić, że producenci konsoli zrezygnowali ze wstecznej kompatybilności sprzętu. Nie oznacza to jednak, że starszych tytułów gier nie można na niej uruchamiać. Fani kultowych rozgrywek mogą to robić poprzez uruchomienie usługi grania w chmurze na platformie PlayStation Now. Tu jednak należy pamiętać, że pozycje znajdujące się na starszej platformie, czyli Play Station network nie zostaną przeniesione na tą nową. Wirtualne rozgrywki dostępne będą w postaci cyfrowej.

Gry na Play Station 4 w ratingu wiekowym PEGI

Gry na Play Station  to produkcje, które klasyfikowane są w ratingu wiekowym PEGI. Jest to obowiązujący w całej Europie system gier przydzielający je do odpowiedniej klasy wiekowej. System wyróżnia 5 poziomów gry na Play Station 4 od lat 3, 7, 12, 16 oraz 18 lat. Pozwolą on w prosty sposób sprawdzić, czy gra jest właściwa dla danego gracza oraz nie zawiera szkodliwych dla niego treści. Jest to ważne przede wszystkim w grach na Play Station 4 od 12 lat, które w dużej mierze kierowane są do dzieci i nastolatków. W ich przypadku należy wystrzegać się fabuły, która zawiera zbyt dużą ilość przemocy, szczególnie tej specyficznej i krwawej, wulgarny język, zachowania dyskryminacyjne i/lub seksualne, nawiązanie do używek. Zadaniem klasyfikacji PEGI jest również podpowiedzenie, czy fabuła oraz występujące w niej zadania nie będą trudne dla grające. Przyznany grze poziom znajduje się zawsze na jej opakowaniu. Wiek, od którego można grać w daną produkcję, wpisywany jest w kolorowym lub czarno białym kwadracie. Zaraz koło niego można znaleźć również inne najważniejsze cechy gry, takie jak to czy rozgrywkę można toczyć on-line lub jakie niepożądane zachowania występują w scenariuszu. Takie oznaczenia są szczególnie ważne dla rodziców czy dziadków, którzy na wirtualnych rozgrywkach się nie znają, a chcą sprawić prezent młodemu fanów gier na konsole.

Muszą oni pamiętać, że gry na PS  4 od 12 lat to te, które mogą zawierać przemoc o rzeczywistym i realistycznym charakterze skierowaną przeciwko fikcyjnym postaciom ludzkim lub prawdziwym postaciom zwierzęcym. Zgodnie z ratingiem PEGI niedopuszczalna jest tu przemoc w stosunku do rozpoznawalnych i rzeczywistych postaci ludzi. W tej kategorii wiekowej pojawiają się również produkcje, w których występuje dosłowna nagość oraz wulgarny język. Elementy te nie mogą jednak jawnie i bezsprzecznie nawiązywać do zachowań seksualnych. W rankingu gier na Play Station 4 od 12 lat można również odnaleźć wiele propozycji, które bazują na strachu i opierają się o elementy horroru. Informacje, jakie dokładnie zdarzenia tego typu wystąpią w fabule konkretnej gr, znajdzie się na opakowaniu.

Należy pamiętać, że sektor gier na PS 4 od 12 lat jest bardzo rozbudowany. Znajdziemy tu zarówno gry dla młodych nastolatków, jak i dla dorosłych odbiorców. Dlatego też należy wybierać je z wyczuciem. W swoich wyborach można kierowca się opiniami i recenzjami faktycznych użytkowników, a także rankingiem gier na Play Station 4 od 12 lat, który został stworzony na ich podstawie.

Gry na Play Station 4 od 12 lat – jaki gatunek wybrać?

W kategorii gier na Play Station 4 od 12 lat spotkać możemy wszystkie dostępne na ryku podstawowe gatunki gier. Większość produkcji nie jest już inspirowanych historiami z kreskówek, bajek czy animacji. Występuje w nich  rozbudowana fabuła z wątkiem głównym oraz pobocznymi. Dzięki temu z wirtualnej rozgrywki nastoletni gracze czerpią o wiele większą frajdę. W rankingu gier na Play Station 4 od 12 lat najczęściej spotykamy takie gatunki rozgrywek jak:

  • gry przygodowe – są one najczęściej wybierane; opierają się na kierowaniu bohaterem, który ma za zadanie wykonać narzuconą przez fabułę misję; w trakcie jej realizacji ma wykonywać poboczne misje doprowadzające go do celu; zadania stawiane przed graczem często są natury logicznej;
  • gry akcji – w kategorii gier na Play Station od 12 lat pojawiają się pierwsze strzelanki, a więc i gry oparte na akcji; największe znaczenie w nich ma szybkość i refleks gracza;
  • gry strategiczne – w kategorii od 12 lat dostępne są zazwyczaj proste strategie, w których zadaniem gracza jest kierowanie zorganizowaną jednostką, państwem itd.; w zależności od typu gry strategicznej sukces osiąga się po uzyskaniu przewagi ekonomicznej lub militarnej;  strategiczne gry na konsolę wywodzą się z tych planszowych i mają bardzo wiele odmian i podgatunków; aktualnie najpopularniejsze pozycje w rankingu gier na PS 4 od 12 lat to produkcje, w których rozgrywki toczą się w czasie rzeczywistym; alternatywą dla nich są gry turowe;
  • gry sportowe – są to gry symulujące rozgrywkę w dyscyplinach sportowych; na rynku można spotkać gry dotyczące zarówno sportów indywidualnych, jak i grupowych; największym  zainteresowaniem cieszą się rozgrywki piłkarskie, jednak nie brakuje też dobrze znanych i pozytywnie ocenianych tytuł z zakresu koszykówki, hokeja na lodzie czy golfa; w grach sportowych gracz kieruje bezpośrednio zawodnikiem lub całą drużyną; jego zadaniem jest doprowadzenie do rozwoju jego kariery i osiągania zwycięstw w poszczególnych meczach;
  • gry symulacyjne – pozwalają toczyć rozgrywkę oparta na symulacji różnych aspektów codziennego życia; w tym gatunku znajdziemy zarówno symulatory lotów czy jazdy samochodem, jak i symulatory życia codziennego; w tego typu grach stawia się przede wszystkim na realizm i dokładne odwzorowanie rzeczywistości w wirtualnym świecie.

To jaki gatunek gry na konsole od 12 lat się wybierze, zależy od indywidualnych preferencji gracza. Jak widać możliwości jest dość sporu. Co więcej, oprócz klasyków gatunku w rankingu gier na Play Station 4 od 12 lat można odnaleźć również i produkcje, które łączą poszczególne gatunki. Przykładami takich są niezwykle popularne przygodowe gry akcji. Wybierając grę dla nastolatka na konsolę, warto zwrócić uwagę nie tylko na gatunek i dopasowanie produkcji do jego wieku, ale i na kilka innych istotnych cech fabuły. Specjaliści w tym względzie podpowiadają, że przejście całej gry powinno zając co najmniej kilkadziesiąt godzin. Występujące  rozgrywce zadanie nie mogą być za łatwe i nudzić gracza. Warto, aby w fabule oprócz głównego wątku występowały te poboczne, a sama gra dała się rozbudowywać o dodatki. Atrakcyjność gry na Play Station 4 od 12 lat podnosi także tryb wieloosobowy i możliwość grania online. Dzięki temu gra nabiera nowego wymiaru, a wirtualne rozgrywki można toczyć niemal przez nieograniczony czas. Kupując grę na konsolę dla młodego nastolatka, należy również zwrócić uwagę, czy posiada ona choć minimalną ilość elementów edukacyjnych. Te mogą być nastawione na zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności lub budowanie pożądanych społecznie postaw. Dzięki połączeniu nauki z rozrywką nastolatki szybciej i chętniej przyswajają informacje.

Najlepsze gry na Play Station  4 od 12 lat

Wskazanie najlepszych gier z całych tysięcy na rynku nie jest łatwe. Jeszcze trudniej samodzielnie i bez żadnej podpowiedzi wybrać tytuł, który ucieszy nastolatka. Na szczęście z pomocą przychodzi ranking na Play Station 4 od 12 lat. Jest on spisem najpopularniejszych tytułów, które były najczęściej kupowane w ostatnim czasie. Co ważne produkcje te cieszą się pozytywnymi opiniami faktycznych graczy. Taka podpowiedz na pewno pomoże w zakupie odpowiedniej gry, z której ucieszy się każdy nastolatek. W rankingu gier na PS 4 od 12 lata znajdziemy zarówno nowości wydawnicze, jak i kultowe tytuły. W zależności, na jaką grę się postawi, taka będzie jej cena. Co do zasady za dobrą grę na Play Station 4 od 12 latach trzeba zapłacić od 80 do 200 złotych. Są to ceny oryginalnych produkcji, które oprócz samej gry często zawierają dodatki czy akcesoria dołączone przez producenta. Kupując oryginalną produkcje, zyskuje się również pewność, że bez problemów uruchomi się ona na posiadanie konsoli. W tym zakresie należy pamiętać, jednak że Play Station 4 nie jest kompatybilny wstecznie, co oznacza, że niektóre ze starszych wersji gier mogą na nim nie zostać uruchomione lub też po włączeniu będą działać mało płynnie. Do najpopularniejszych i najbardziej znanych producentów gier na Play Station 4 zalicza się takie marki jak Ubisoft, Activision, Electronic Arts oraz Microsoft. To właśnie propozycje gier tych producentów znajdują się na szczycie rankingu gier na Play Station 4 od 12 lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here