Przykładowy trening całego ciała bez sprzętu

0
187

Nie musisz zapisywać się na siłownię, by popracować nad swoim ciałem. Nie musisz też zmuszać się do codziennego porannego biegania, jeżeli nienawidzisz ćwiczyć o szóstej bądź siódmej rano i jeszcze do tego nigdy nie lubiłaś biegać. Treningi, które świetnie wpłyną na sylwetkę, spokojnie wykonasz w domu i to bez użycia żadnego specjalistycznego sprzętu. Potrzebujesz tylko wolnej godziny, maty, wygodnego stroju i swojego ciała. Najlepiej od razu bierz się do roboty. Ten trening całego ciała możesz powtarzać co drugi dzień. Wtedy przyniesie ci najlepsze efekty.

Pierwszym ćwiczeniem twojego nowego planu są popularne zakroki. Pewnie już je znasz, ale jeśli nie, zaraz nauczysz się je robić. Stań prosto i ustaw stopy nieco węziej niż na szerokość bioder. Następnie zrób zakrok lewą nogą w przód i zacznij schodzić biodrami tak nisko, aby tył uda z tyłem łydki utworzyły kąt prosty. Powróć do pozycji wyjściowej i powtórz ruch 20 razy, a następnie to samo ćwiczenie wykonaj na drugą nogę.

Ten trening wzmacnia też mięśnie brzucha, nad którymi popracujesz przy drugim i trzecim ćwiczeniu. Usiądź na macie lub podłodze i zegnij nogi w kolanach. Jest to tzw. siad równoważny, który polega na utrzymywaniu pozycji z pomocą spiętych mięśni brzucha. Teraz rozchyl ręce na boki, tak jakbyś chciała otworzyć klatkę piersiową, i jednocześnie wyprostuj nogi w kolanach. Powtórz ćwiczenie dwadzieścia razy. Pamiętaj koniecznie o tym, aby przez cały czas utrzymywać maksymalnie spięcie mięśni brzucha, które będą stabilizować sylwetkę.

Po klasycznych scyzorykach wykonaj dokładnie to samo ćwiczenie, tyle że na boki, aby popracować nad mięśniami skośnymi brzucha. A co dalej? Trening całego ciała musi też wzmocnić górne partie ciała, więc teraz przyjmij pozycję do pompki i wykonaj klasyczną pompkę przynajmniej dziesięć razy. Jeżeli nie jesteś w stanie jej zrobić, możesz oprzeć się na kolanach. Powtórz ten ruch 10-15 razy i przejdź do klasycznych przysiadów. Na sam koniec możesz jeszcze zrobić sobie minutowy bieg w miejscu. Cały taki obwód powtórz od czterech do ośmiu razy.

Trening całego ciała jest świetnym wyborem dla tych osób, które nie mają czasu na to, by ćwiczyć codziennie lub co drugi dzień. Teoretycznie najlepiej byłoby wykonywać go przynajmniej trzy razy w tygodniu, ale nawet jeśli wykonasz go tylko raz, i tak coś na pewno osiągniesz. Dostosuj typ i rodzaj aktywności fizycznej do swojego stylu życia. Ćwiczenia mają być tylko dodatkiem do codzienności. Nie możesz podporządkowywać pod nie całego swojego życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here