Przez stres i głowa szwankuje

0
248

Ból głowy jest bardzo często występującym i uciążliwym dyskomfortem. Ciężko jest skupić się, myśleć i cokolwiek robić. Zresztą każda dolegliwość, która wiąże się z bólem rozdrażnia nas i osłabia fizycznie organizm. Bóle głowy mogą pojawić się niespodziewanie i często bez konkretnej przyczyny. Jednak takie dziwne bóle głowy w skroniach, których przyczyny nie potrafimy wyjaśnić w rzeczywistości nie pojawiają się z powietrza. W większości przypadków okazuje się, że są to tak zwane napięciowe bóle głowy.
Napięciowe bóle głowy – przyczyny i leczenie bólu głowy w skroniach.
Jesteśmy zabiegani i zestresowani, taka kolej rzeczy może przyprawić o przysłowiowy ból głowy. Ciągłe napięcie, mnóstwo spraw na które brakuje nam czasu, sprawia że komórki nerwowe są przeciążone. Organizm nie nadąża się regenerować i dlatego jesteśmy podatni na wszelkiego rodzaju niedomagania.
Ból w okolicy skroni może pojawić się z powodu długotrwałego nerwowego napięcia, przemęczenia, zmian ciśnienia barometrycznego. Tego typu ból nie jest groźny dla naszego zdrowia, jest to naturalna reakcja organizmu na niewłaściwy tryb życia, jaki prowadzimy.
Najlepszym sposobem pozbycie się napięciowego bólu głowy jest odpoczynek. Relaksująca ciepła kąpiel, pożywna i zdrowa przekąska, chwila w wygodnym fotelu lub na kanapie i sprawa powinna być załatwiona.
Świetnym sposobem na pozbycie się bólu głowy jest masaż karku i skroni. Skronie możemy sobie sami pomasować kolistymi ruchami, używając do tego olejku eterycznego, którego zapach będzie nam sprawiał przyjemność. Polecanym relaksującym olejkiem eterycznym jest olejek lawendowy, który dodany także do ciepłej kąpieli ukoi nerwy i wszelkie bóle.
Relaksujący spacer dotleni nasz organizm i i jest świetną alternatywą aby uwolnić się od bólu głowy, który często pojawia się z powodu niedotlenienia mózgu.
Działajmy prewencyjnie, aby nie dopuścić do bólu głowy, dbajmy o higienę naszego życia. W czasie doby każdy człowiek powinien mieć minimum 6 godzin snu, możliwość na odprężenie.

cowtoruniu.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here