Poznaj skuteczny sposób na opadającą powiekę!

0
149

Opadające powieki są Twoim kompleksem? Problem jest dosyć powszechny i może pojawić się w każdym wieku – występuje zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych, u których wraz z upływem lat pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. W większości przypadków jest tylko defektem kosmetycznym, chociaż zaawansowana postać tego schorzenia może bardzo utrudniać życie, a nawet prowadzić do niedowidzenia. Dowiedz się, czym charakteryzuje się opadająca powieka oraz co można z nią zrobić!

Opadająca powieka – co powinieneś o niej wiedzieć?

Opadająca powieka może mieć wiele różnych przyczyn. Najczęściej dotyczy obu oczu, chociaż zdarzają się przypadki, gdy dotyka tylko jednego oka. W większości sytuacjach schorzenie to rozwija się w konsekwencji spadku poziomu kolagenu w organizmie. Najwyższą produkcję tego składnika zauważa się u dzieci, natomiast już w okolicach 25-30 roku życia jego synteza zaczyna maleć, natomiast po 60 roku życia niemal całkowicie hamuje. W efekcie dochodzi do wiotczenia skóry, która traci swoją jędrność – dotyczy to zarówno cery, jak i powiek. Na rozwój tego defektu ma też wpływ grawitacja – skóra powiek jest bardzo podatna na działanie przyciągania ziemskiego, stopniowo więc opada ku dołowi, przyczyniając się do efektu opadającej powieki. Co więcej, jest ona bardzo cienka i delikatna, przez co narażona również na działanie innych czynników zewnętrznych, takich jak promienie słoneczne. W niektórych rzadkich przypadkach defekt ten spowodowany jest przez poważniejsze schorzenia – między innymi uszkodzenie nerwu okoruchowego, jądra nerwu w mózgu, zmiany nowotworowe czy porażenie mięśni odpowiedzialnych za ruchy gałek ocznych. Niemałe znaczenie mają też uwarunkowania genetyczne, dobór odpowiednich szkieł kontaktowych oraz odpowiednia higiena.

Sposoby na opadającą powiekę

Z opadającą powieką można walczyć na dwa sposoby – maskując ją lub poddając się zabiegowi chirurgicznemu. W pierwszym przypadku jest to rozwiązanie doraźne, które nie przyczyni się do zmniejszenia nadmiaru tkanki tłuszczowej czy skóry, może jednak pozytywnie wpłynąć na samopoczucie. W tym celu wykonuje się odpowiedni makijaż z użyciem jasnych i ciemnych cienie do powiek, nakładanych w taki sposób, aby uzyskać efekt trójwymiarowości. Natomiast plastyka powiek Warszawa pozwala trwale poradzić sobie z tym przykrym defektem. Zabieg nazywany blefaroplastyką wykonywany jest przez lekarza przy miejscowym znieczuleniu. Polega na wykonaniu niewielkich nacięć, po których nie zostają blizny i pozbyciu się nadmiaru skóry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here